Rangering Handel 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 22 943 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,4 % | 3,0 % | 8,0 % |
| Resultatmargin | −0,9 % | 2,6 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −0,1 % | 8,7 % | 19,4 % |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 33,6 % | 58,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 1,52 | 3,96 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,64 | 2,74 |
| Omsetningsvekst | −4,1 % | 5,2 % | 18,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 706 · Små: 7 416 · Mikro: 11 283 · Store: 541. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 101 | MR Bilsalg AS | Smånr. 21 i klassen | 88 | 8,8 % | 82,3 % | 5,62 | 92,4 % | 19 MNOK |
| 102 | Gunnar Landgraff AS | Mikronr. 57 i klassen | 88 | 86,8 % | 95,1 % | 21,03 | 920,7 % | 7 MNOK |
| 103 | Csd Sealing Systems AS | Smånr. 22 i klassen | 88 | 27,0 % | 80,4 % | 4,67 | 22,0 % | 42 MNOK |
| 104 | Voiture Invest AS | Smånr. 23 i klassen | 88 | 6,5 % | 94,1 % | 16,61 | 84,0 % | 38 MNOK |
| 105 | Netthandelshuset AS | Mikronr. 58 i klassen | 88 | 51,9 % | 71,8 % | 3,55 | – | 1 MNOK |
| 106 | UP Link AS | Mikronr. 59 i klassen | 88 | 61,1 % | 88,5 % | 16,55 | 28,4 % | 8 MNOK |
| 107 | Daytona Bilsenter AS | Smånr. 24 i klassen | 88 | 10,7 % | 61,3 % | 6,38 | 188,4 % | 22 MNOK |
| 108 | Sol Cigar CO AS | Mellomstorenr. 22 i klassen | 88 | 21,5 % | 63,7 % | 2,35 | 32,5 % | 64 MNOK |
| 109 | Norvita med AS | Mikronr. 60 i klassen | 88 | 24,4 % | 74,5 % | 3,93 | – | 1 MNOK |
| 110 | Devlon AS | Mikronr. 61 i klassen | 88 | 26,8 % | 95,9 % | 24,61 | 0,6 % | 3 MNOK |
| 111 | Vulkan Skandinavia AS | Mellomstorenr. 23 i klassen | 88 | 11,9 % | 66,6 % | 2,88 | 51,2 % | 57 MNOK |
| 112 | B-A Group AS | Mikronr. 62 i klassen | 88 | 28,2 % | 80,3 % | 5,07 | 75,3 % | 6 MNOK |
| 113 | Hymie AS | Mikronr. 63 i klassen | 88 | 72,9 % | 82,4 % | 4,00 | 65,6 % | 2 MNOK |
| 114 | Khadeer AS | Smånr. 25 i klassen | 88 | 14,1 % | 82,8 % | 5,72 | 15,2 % | 18 MNOK |
| 115 | Sprøyte Gården AS | Smånr. 26 i klassen | 88 | 21,3 % | 91,9 % | 11,80 | 27,9 % | 11 MNOK |
| 116 | Romerike Autohus AS | Mellomstorenr. 24 i klassen | 88 | 6,4 % | 85,7 % | 6,99 | 103,1 % | 163 MNOK |
| 117 | Orstad Trading AS | Mikronr. 64 i klassen | 88 | 33,6 % | 72,2 % | 3,60 | – | 3 MNOK |
| 118 | Gotex AS | Mikronr. 65 i klassen | 88 | 32,4 % | 99,5 % | 756,15 | 416,4 % | 1 MNOK |
| 119 | Bog Invest AS | Mellomstorenr. 25 i klassen | 88 | 97,6 % | 99,9 % | 7 687,86 | 46,4 % | 65 MNOK |
| 120 | Castle Hills AS | Mellomstorenr. 26 i klassen | 88 | 17,1 % | 75,5 % | 4,18 | 30,5 % | 58 MNOK |
| 121 | Spot on AS | Mellomstorenr. 27 i klassen | 88 | 21,9 % | 78,9 % | 4,73 | 1 151,9 % | 60 MNOK |
| 122 | Lopas AS | Mikronr. 66 i klassen | 88 | 43,2 % | 79,8 % | 4,90 | 278,4 % | 9 MNOK |
| 123 | Cacaco AS | Mikronr. 67 i klassen | 88 | 91,3 % | 72,7 % | 7,84 | 42,8 % | 1 MNOK |
| 124 | Brady AS | Smånr. 27 i klassen | 88 | 21,7 % | 89,1 % | 3,80 | 306,2 % | 26 MNOK |
| 125 | Big Orange AS | Mikronr. 68 i klassen | 88 | 36,9 % | 79,8 % | 8,34 | 78,9 % | 3 MNOK |
| 126 | Asker Bruktbil AS | Smånr. 28 i klassen | 88 | 15,1 % | 74,5 % | 3,59 | 175,4 % | 32 MNOK |
| 127 | Drops Design AS | Storenr. 4 i klassen | 88 | 9,5 % | 82,8 % | 5,67 | 12,9 % | 581 MNOK |
| 128 | MG Consult AS | Mikronr. 69 i klassen | 87 | 40,2 % | 84,1 % | 5,47 | 13,5 % | 4 MNOK |
| 129 | K. Bråten AS | Mikronr. 70 i klassen | 87 | 31,3 % | 85,4 % | 5,48 | 93,3 % | 3 MNOK |
| 130 | Unimar AS | Mikronr. 71 i klassen | 87 | 24,9 % | 80,7 % | 5,19 | 68,1 % | 4 MNOK |
| 131 | Bakken AS | Mikronr. 72 i klassen | 87 | 51,3 % | 88,0 % | 8,35 | 416,6 % | 9 MNOK |
| 132 | Ambiplants AS | Mellomstorenr. 28 i klassen | 87 | 16,7 % | 67,4 % | 2,82 | 52,7 % | 61 MNOK |
| 133 | Tengesdaltunet AS | Smånr. 29 i klassen | 87 | 10,9 % | 75,9 % | 3,30 | 51,2 % | 13 MNOK |
| 134 | Premium Motors AS | Mellomstorenr. 29 i klassen | 87 | 7,9 % | 54,4 % | 3,84 | – | 81 MNOK |
| 135 | Noricon AS | Mellomstorenr. 30 i klassen | 87 | 36,0 % | 93,9 % | 11,36 | 9,5 % | 75 MNOK |
| 136 | Husby Gull og Sølv AS | Smånr. 30 i klassen | 87 | 12,9 % | 64,9 % | 2,67 | 736,4 % | 34 MNOK |
| 137 | Fenix Outdoor Import AS | Mellomstorenr. 31 i klassen | 87 | 25,2 % | 78,4 % | 4,57 | 13,5 % | 97 MNOK |
| 138 | KARLSEN & CO Kontorservice AS | Mikronr. 73 i klassen | 87 | 20,9 % | 85,3 % | 6,80 | 164,3 % | 1 MNOK |
| 139 | RESEARCH & Marketing AS | Mikronr. 74 i klassen | 87 | 23,3 % | 104,1 % | – | 38,8 % | 6 MNOK |
| 140 | Steinar H Sunde AS | Mellomstorenr. 32 i klassen | 87 | 23,5 % | 73,5 % | 3,73 | 29,7 % | 79 MNOK |
| 141 | Nestor Bil AS | Smånr. 31 i klassen | 87 | 13,8 % | 90,3 % | 10,34 | 17,8 % | 19 MNOK |
| 142 | Caleo Holding AS | Mikronr. 75 i klassen | 87 | 88,8 % | 99,4 % | 172,66 | 37,6 % | 6 MNOK |
| 143 | Lauritzen AS | Mikronr. 76 i klassen | 87 | 41,2 % | 89,1 % | 8,03 | 38,9 % | 4 MNOK |
| 144 | Mcb Sportswear AS | Mikronr. 77 i klassen | 87 | 38,0 % | 67,1 % | 3,04 | 433,4 % | 4 MNOK |
| 145 | Scan-Expo AS | Smånr. 32 i klassen | 87 | 10,0 % | 81,0 % | 4,18 | 124,6 % | 16 MNOK |
| 146 | Tyr Castoria AS | Mikronr. 78 i klassen | 87 | 29,9 % | 94,6 % | 10,64 | 30,1 % | 2 MNOK |
| 147 | Sørensen Tobakk AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 87 | 18,4 % | 74,4 % | 3,82 | 23,4 % | 57 MNOK |
| 148 | Retro Norge AS | Smånr. 33 i klassen | 87 | 14,4 % | 87,5 % | 7,94 | 14,9 % | 25 MNOK |
| 149 | Per Erik Kristiansen Holding AS | Smånr. 34 i klassen | 87 | 93,1 % | 98,9 % | 69,68 | 116,4 % | 12 MNOK |
| 150 | Optiker Bjelland AS | Mikronr. 79 i klassen | 87 | 29,5 % | 93,3 % | 14,26 | 19,1 % | 9 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 558. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agebetter AS
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.