Rangering Handel 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 22 943 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,4 % | 3,0 % | 8,0 % |
| Resultatmargin | −0,9 % | 2,6 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −0,1 % | 8,7 % | 19,4 % |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 33,6 % | 58,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 1,52 | 3,96 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,64 | 2,74 |
| Omsetningsvekst | −4,1 % | 5,2 % | 18,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 706 · Små: 7 416 · Mikro: 11 283 · Store: 541. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 151 | FITNESSPOINT STORD (HEIANE) Treningssenter AS | Mikronr. 80 i klassen | 87 | 14,5 % | 120,3 % | – | 31,8 % | 2 MNOK |
| 152 | Skinnboden Arctic Products AS | Smånr. 35 i klassen | 87 | 18,1 % | 88,9 % | 9,01 | 27,1 % | 12 MNOK |
| 153 | Edco Marine AS | Mikronr. 81 i klassen | 87 | 13,3 % | 96,0 % | 22,80 | 68,6 % | 1 MNOK |
| 154 | Minde Consulting AS | Mikronr. 82 i klassen | 87 | 15,3 % | 87,2 % | 7,80 | 199,9 % | 2 MNOK |
| 155 | Nettbil AS | Mellomstorenr. 34 i klassen | 87 | 17,1 % | 65,9 % | 2,77 | 20,7 % | 332 MNOK |
| 156 | Kjøkkensenteret Mandal AS | Smånr. 36 i klassen | 87 | 9,4 % | 102,2 % | – | 48,0 % | 27 MNOK |
| 157 | El-X AS | Mellomstorenr. 35 i klassen | 87 | 3,7 % | 70,7 % | 3,41 | – | 71 MNOK |
| 158 | Longyearbygg AS | Mikronr. 83 i klassen | 87 | 83,7 % | 96,9 % | 17,81 | 17,8 % | 1 MNOK |
| 159 | A Auto AS | Smånr. 37 i klassen | 87 | 11,7 % | 74,1 % | 3,87 | 74,5 % | 11 MNOK |
| 160 | Haraldsvangen AS | Mikronr. 84 i klassen | 87 | 96,7 % | 98,9 % | 21,10 | 21,1 % | 1 MNOK |
| 161 | Auto Retail AS | Mikronr. 85 i klassen | 87 | 27,2 % | 77,9 % | 4,47 | 63,1 % | 5 MNOK |
| 162 | Gardermoen Flyklubb Fueling AS | Mikronr. 86 i klassen | 87 | 9,8 % | 89,6 % | 9,65 | 96,7 % | 1 MNOK |
| 163 | Lofotsport AS | Smånr. 38 i klassen | 87 | 24,4 % | 82,2 % | 4,03 | 30,9 % | 26 MNOK |
| 164 | Garnpikene AS | Smånr. 39 i klassen | 87 | 14,9 % | 68,4 % | 3,82 | 170,2 % | 20 MNOK |
| 165 | Way Nor AS | Mellomstorenr. 36 i klassen | 87 | 28,7 % | 62,0 % | 2,81 | 10,5 % | 246 MNOK |
| 166 | North BY Ohm AS | Mikronr. 87 i klassen | 87 | 53,8 % | 77,9 % | 4,53 | 41,8 % | 3 MNOK |
| 167 | Nasser AS | Mikronr. 88 i klassen | 87 | 20,5 % | 77,4 % | 4,61 | – | 1 MNOK |
| 168 | Shikoba AS | Smånr. 40 i klassen | 87 | 21,8 % | 69,1 % | 3,21 | 79,6 % | 13 MNOK |
| 169 | Mulle AS | Mikronr. 89 i klassen | 87 | 57,5 % | 76,1 % | 7,89 | 65,5 % | 6 MNOK |
| 170 | DK Holding AS | Smånr. 41 i klassen | 87 | 97,4 % | 78,7 % | 60,95 | 53,7 % | 12 MNOK |
| 171 | Oslo Bil Auto AS | Smånr. 42 i klassen | 87 | 19,8 % | 73,2 % | 5,59 | 19,4 % | 34 MNOK |
| 172 | Kus Mc Østfold AS | Mellomstorenr. 37 i klassen | 87 | 6,4 % | 85,9 % | 6,89 | 35,0 % | 61 MNOK |
| 173 | Lysaker Holding AS | Mikronr. 90 i klassen | 87 | 90,6 % | 92,6 % | 13,56 | 199,1 % | 3 MNOK |
| 174 | Sedox Performance AS | Smånr. 43 i klassen | 87 | 31,3 % | 76,6 % | 4,27 | 13,7 % | 27 MNOK |
| 175 | Nordauto AS | Mikronr. 91 i klassen | 86 | 18,0 % | 64,9 % | 4,93 | 242,2 % | 7 MNOK |
| 176 | Jektbogen Maritime AS | Mikronr. 92 i klassen | 86 | 68,6 % | 76,2 % | 3,67 | 274,8 % | 2 MNOK |
| 177 | CK Produkter AS | Mikronr. 93 i klassen | 86 | 31,3 % | 81,7 % | 5,47 | 25,5 % | 2 MNOK |
| 178 | Ppg Coatings Norway AS | Mikronr. 94 i klassen | 86 | 24,6 % | 93,4 % | 15,17 | 56,3 % | 9 MNOK |
| 179 | Romerike Autosalg AS | Smånr. 44 i klassen | 86 | 7,0 % | 90,3 % | 9,69 | 37,9 % | 41 MNOK |
| 180 | Kristiania Bil AS | Mellomstorenr. 38 i klassen | 86 | 6,5 % | 80,9 % | 4,31 | 13,0 % | 157 MNOK |
| 181 | Sport Surface AS | Mellomstorenr. 39 i klassen | 86 | 9,1 % | 78,1 % | 4,07 | 8,5 % | 73 MNOK |
| 182 | Sandvika Frukt og Grønt AS | Mellomstorenr. 40 i klassen | 86 | 8,3 % | 83,5 % | 5,82 | 9,0 % | 54 MNOK |
| 183 | Lokheim Trading AS | Mikronr. 95 i klassen | 86 | 33,8 % | 68,8 % | 3,12 | 50,6 % | 10 MNOK |
| 184 | Joahe AS | Mikronr. 96 i klassen | 86 | 49,5 % | 94,2 % | 17,12 | 14,0 % | 2 MNOK |
| 185 | Delta RC AS | Smånr. 45 i klassen | 86 | 24,6 % | 79,2 % | 4,58 | 16,5 % | 10 MNOK |
| 186 | Vindumax AS | Mikronr. 97 i klassen | 86 | 3,7 % | 154,6 % | – | – | 2 MNOK |
| 187 | Youngstart AS | Mikronr. 98 i klassen | 86 | 53,4 % | 89,9 % | 9,48 | 15,9 % | 5 MNOK |
| 188 | Consultancy Services Oil Materials AS | Mikronr. 99 i klassen | 86 | 19,6 % | 82,4 % | 5,23 | 194,6 % | 5 MNOK |
| 189 | Solheim Containerhandel AS | Smånr. 46 i klassen | 86 | 18,9 % | 72,7 % | 3,59 | – | 42 MNOK |
| 190 | Eliteera24 AS | Mikronr. 100 i klassen | 86 | 19,6 % | 77,9 % | 4,51 | 468,8 % | 1 MNOK |
| 191 | Outdoor AS | Mellomstorenr. 41 i klassen | 86 | 16,1 % | 68,6 % | 3,15 | 21,3 % | 133 MNOK |
| 192 | Jensen Auto AS | Mikronr. 101 i klassen | 86 | 10,4 % | 90,0 % | 9,96 | 66,9 % | 9 MNOK |
| 193 | MK Tech AS | Mikronr. 102 i klassen | 86 | 13,8 % | 89,0 % | 4,98 | 1 299,6 % | 4 MNOK |
| 194 | Mika Design AS | Mellomstorenr. 42 i klassen | 86 | 41,7 % | 59,9 % | 2,33 | 19,6 % | 96 MNOK |
| 195 | Ski Gullsmedforretning AS | Mikronr. 103 i klassen | 86 | 22,0 % | 89,3 % | 9,31 | 42,7 % | 2 MNOK |
| 196 | Fjord Marine AS | Mikronr. 104 i klassen | 86 | 6,4 % | 88,3 % | 8,40 | 105,5 % | 3 MNOK |
| 197 | Extenso AS | Mikronr. 105 i klassen | 86 | 19,4 % | 92,5 % | 13,19 | 15,7 % | 6 MNOK |
| 198 | Tom Wood AS | Mellomstorenr. 43 i klassen | 86 | 12,7 % | 80,4 % | 4,71 | 28,8 % | 147 MNOK |
| 199 | Autofinity AS | Mikronr. 106 i klassen | 86 | 15,6 % | 76,7 % | 4,30 | 36,8 % | 7 MNOK |
| 200 | Motor Galleriet AS | Mikronr. 107 i klassen | 86 | 10,4 % | 89,6 % | 9,61 | 246,4 % | 2 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 558. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agebetter AS
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.