Rangering Handel 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 22 942 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,4 % | 3,0 % | 8,0 % |
| Resultatmargin | −0,9 % | 2,6 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −0,1 % | 8,7 % | 19,4 % |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 33,6 % | 58,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 1,52 | 3,96 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,64 | 2,74 |
| Omsetningsvekst | −4,1 % | 5,2 % | 18,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 705 · Små: 7 416 · Mikro: 11 283 · Store: 541. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 251 | Stic AS | Mikronr. 130 i klassen | 85 | 74,7 % | 99,2 % | 103,85 | 8,6 % | 1 MNOK |
| 252 | Stålesen Maskinutleie AS | Mikronr. 131 i klassen | 85 | 45,8 % | 140,0 % | – | 7,6 % | 5 MNOK |
| 253 | Mc-Utstyr Bergen AS | Smånr. 63 i klassen | 85 | 14,4 % | 72,6 % | 3,62 | 16,9 % | 17 MNOK |
| 254 | Norsk Import AS | Mikronr. 132 i klassen | 85 | 20,6 % | 91,4 % | 11,38 | 10,4 % | 7 MNOK |
| 255 | Strikkelykke AS | Mikronr. 133 i klassen | 85 | 14,5 % | 86,6 % | 11,35 | 8,9 % | 8 MNOK |
| 256 | Sportmarket Nordic AS | Mikronr. 134 i klassen | 85 | 28,0 % | 85,2 % | 6,75 | 21,4 % | 3 MNOK |
| 257 | Vakre Stoff og Sting AS | Mikronr. 135 i klassen | 85 | 9,8 % | 92,3 % | 11,98 | 25,5 % | 1 MNOK |
| 258 | Tmc Compressors AS | Storenr. 7 i klassen | 85 | 25,8 % | 65,0 % | 2,86 | 8,1 % | 1 160 MNOK |
| 259 | Scan-Med AS NORWAY | Mellomstorenr. 54 i klassen | 85 | 17,7 % | 87,4 % | 6,66 | 16,9 % | 140 MNOK |
| 260 | Coastline Solutions AS | Mikronr. 136 i klassen | 85 | 8,8 % | 75,6 % | 4,09 | 38,9 % | 4 MNOK |
| 261 | Cashback Bil AS | Mikronr. 137 i klassen | 85 | 12,4 % | 100,0 % | – | – | 4 MNOK |
| 262 | Teknisk Import AS | Mikronr. 138 i klassen | 85 | 38,7 % | 69,8 % | 3,31 | 97,0 % | 1 MNOK |
| 263 | Skipshandelen i Lyngør AS | Mikronr. 139 i klassen | 85 | 18,6 % | 94,4 % | 18,00 | 14,2 % | 2 MNOK |
| 264 | HELLES GULL & Sølv AS | Smånr. 64 i klassen | 85 | 12,0 % | 80,2 % | 5,02 | 22,6 % | 31 MNOK |
| 265 | Hero Studio AS | Mikronr. 140 i klassen | 85 | 35,6 % | 94,0 % | 15,42 | 22,9 % | 7 MNOK |
| 266 | Rein Love Clothing AS | Mikronr. 141 i klassen | 85 | 23,9 % | 80,2 % | 5,04 | 17,2 % | 9 MNOK |
| 267 | First Wines AS | Smånr. 65 i klassen | 85 | 13,6 % | 80,0 % | 5,01 | 39,6 % | 19 MNOK |
| 268 | Kindem Agenturer AS | Smånr. 66 i klassen | 85 | 21,9 % | 71,5 % | 3,29 | 102,3 % | 26 MNOK |
| 269 | Gullsmed Janne-Mari AS | Mikronr. 142 i klassen | 85 | 41,3 % | 74,1 % | 3,74 | 44,2 % | 5 MNOK |
| 270 | Løes Eiendommer AS | Mikronr. 143 i klassen | 85 | 92,3 % | 88,3 % | – | 619,0 % | 3 MNOK |
| 271 | Hjem Kjære Hjem AS | Mikronr. 144 i klassen | 85 | 17,7 % | 83,4 % | 4,92 | 42,2 % | 7 MNOK |
| 272 | KORT & Godt Hobby AS | Mikronr. 145 i klassen | 85 | 32,7 % | 80,4 % | 5,00 | 27,1 % | 9 MNOK |
| 273 | Forsentralen AS | Mellomstorenr. 55 i klassen | 85 | 10,7 % | 69,3 % | 3,13 | 20,7 % | 91 MNOK |
| 274 | Spesialinnredning AS | Smånr. 67 i klassen | 85 | 13,5 % | 67,6 % | 2,91 | 35,7 % | 30 MNOK |
| 275 | Autoselekt AS | Mikronr. 146 i klassen | 85 | 19,8 % | 69,9 % | 3,33 | – | 5 MNOK |
| 276 | Endre Røsok AS | Smånr. 68 i klassen | 85 | 10,3 % | 91,2 % | 10,12 | 403,7 % | 42 MNOK |
| 277 | Bil 1 Holding AS | Mikronr. 147 i klassen | 85 | 95,4 % | 74,8 % | 3,44 | 3 656,9 % | 2 MNOK |
| 278 | Dacon AS | Mellomstorenr. 56 i klassen | 85 | 14,7 % | 60,0 % | 2,46 | 33,1 % | 142 MNOK |
| 279 | Marø Elektronikk AS | Mikronr. 148 i klassen | 85 | 30,6 % | 73,7 % | 3,07 | 132,9 % | 1 MNOK |
| 280 | Cosa AS | Mikronr. 149 i klassen | 85 | 16,0 % | 88,1 % | 10,16 | 31,7 % | 2 MNOK |
| 281 | Lambertseter Bilsalg AS | Mikronr. 150 i klassen | 85 | 6,4 % | 96,5 % | 23,82 | 56,0 % | 1 MNOK |
| 282 | Didell AS | Mikronr. 151 i klassen | 85 | 62,5 % | 95,8 % | 10,28 | 16,3 % | 4 MNOK |
| 283 | Autosmart AS | Smånr. 69 i klassen | 85 | 16,1 % | 75,7 % | 4,13 | 63,9 % | 12 MNOK |
| 284 | Her Hvasser AS | Mikronr. 152 i klassen | 85 | 18,1 % | 70,1 % | 3,34 | – | 2 MNOK |
| 285 | Safety Guide AS | Smånr. 70 i klassen | 85 | 15,9 % | 69,8 % | 3,26 | 50,8 % | 26 MNOK |
| 286 | AS ANDENES HERREEKVIPERING | Smånr. 71 i klassen | 85 | 25,4 % | 71,5 % | 3,51 | 23,7 % | 20 MNOK |
| 287 | O Førlie AS | Smånr. 72 i klassen | 85 | 22,0 % | 78,3 % | 4,33 | 19,5 % | 16 MNOK |
| 288 | Sørlandet Auto AS | Smånr. 73 i klassen | 85 | 6,3 % | 80,1 % | 12,32 | 58,6 % | 28 MNOK |
| 289 | Profmof AS | Smånr. 74 i klassen | 85 | 38,0 % | 70,3 % | 2,60 | 38,5 % | 18 MNOK |
| 290 | Sax Auto AS | Mikronr. 153 i klassen | 85 | 23,6 % | 86,3 % | 7,24 | 41,1 % | 1 MNOK |
| 291 | Norwegian Spa AS | Smånr. 75 i klassen | 85 | 16,1 % | 88,6 % | 8,34 | 18,2 % | 47 MNOK |
| 292 | Arjo Hygiene AS | Mikronr. 154 i klassen | 85 | 29,5 % | 94,3 % | 13,77 | 104,3 % | 1 MNOK |
| 293 | Lier Frukt og Grønt AS | Smånr. 76 i klassen | 85 | 18,6 % | 66,7 % | 2,95 | 31,7 % | 25 MNOK |
| 294 | Grunnsikring AS | Mikronr. 155 i klassen | 85 | 64,2 % | 96,1 % | 13,40 | 245,0 % | 1 MNOK |
| 295 | Telespor AS | Mellomstorenr. 57 i klassen | 85 | 14,3 % | 77,2 % | 2,25 | 22,1 % | 54 MNOK |
| 296 | CC Lund Holding AS | Mikronr. 156 i klassen | 85 | 80,1 % | 88,1 % | 8,99 | 487,8 % | 1 MNOK |
| 297 | Capito AS | Mikronr. 157 i klassen | 84 | 97,1 % | 99,7 % | 611,18 | −4,6 % | 6 MNOK |
| 298 | Neptun Fisk AS | Smånr. 77 i klassen | 84 | 11,3 % | 77,2 % | 4,30 | 14,5 % | 11 MNOK |
| 299 | Gullsmed J Sten Bøe AS | Mikronr. 158 i klassen | 84 | 21,1 % | 86,2 % | 8,99 | 17,3 % | 2 MNOK |
| 300 | Borgheim Eiendom AS | Mikronr. 159 i klassen | 84 | 75,3 % | 96,9 % | 22,37 | 4,5 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 592. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agebetter AS
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.