Rangering Handel 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 22 943 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,4 % | 3,0 % | 8,0 % |
| Resultatmargin | −0,9 % | 2,6 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −0,1 % | 8,7 % | 19,4 % |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 33,6 % | 58,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 1,52 | 3,96 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,64 | 2,74 |
| Omsetningsvekst | −4,1 % | 5,2 % | 18,3 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mellomstore: 3 706 · Små: 7 416 · Mikro: 11 283 · Store: 541. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 301 | AS BULL INDUSTRI- OG SKIPSTEKNISK | Mellomstorenr. 58 i klassen | 84 | 11,8 % | 54,3 % | 2,13 | 71,8 % | 87 MNOK |
| 302 | Hyzer Sport AS | Smånr. 78 i klassen | 84 | 8,3 % | 75,0 % | 3,81 | 52,0 % | 13 MNOK |
| 303 | Tom Hilstan AS | Mikronr. 160 i klassen | 84 | 12,9 % | 89,5 % | 9,56 | 13,3 % | 5 MNOK |
| 304 | Classic Motors AS | Smånr. 79 i klassen | 84 | 11,3 % | 72,6 % | 4,71 | 78,6 % | 12 MNOK |
| 305 | Bobilagenten AS | Mellomstorenr. 59 i klassen | 84 | 7,2 % | 85,3 % | 6,59 | 26,4 % | 61 MNOK |
| 306 | Sven Dalholst AS | Smånr. 80 i klassen | 84 | 15,2 % | 80,4 % | 5,21 | 2,7 % | 17 MNOK |
| 307 | Hjørnet Kolonial AS | Smånr. 81 i klassen | 84 | 16,7 % | 78,2 % | 3,64 | 6,3 % | 25 MNOK |
| 308 | Dampern AS | Mikronr. 161 i klassen | 84 | 23,9 % | 84,2 % | 6,33 | 11,1 % | 5 MNOK |
| 309 | Fsg Norge AS | Smånr. 82 i klassen | 84 | 7,6 % | 85,0 % | 2,75 | 35,4 % | 17 MNOK |
| 310 | Kjøttkakekameratene AS | Mikronr. 162 i klassen | 84 | 45,0 % | 79,3 % | 4,83 | 32,1 % | 1 MNOK |
| 311 | Logosag Norge AS | Smånr. 83 i klassen | 84 | 23,8 % | 65,2 % | 2,76 | 51,9 % | 12 MNOK |
| 312 | Bjørklund Gullbørsen AS | Mellomstorenr. 60 i klassen | 84 | 4,5 % | 59,8 % | 2,49 | 198,1 % | 357 MNOK |
| 313 | Øvrebø Holding AS | Mikronr. 163 i klassen | 84 | 81,9 % | 99,3 % | 266,52 | 245,2 % | 2 MNOK |
| 314 | Bjørns Bil AS | Mikronr. 164 i klassen | 84 | 8,7 % | 85,5 % | 6,87 | 55,2 % | 5 MNOK |
| 315 | Ingebo Retail AS | Mikronr. 165 i klassen | 84 | 16,8 % | 62,7 % | 4,57 | 127,6 % | 1 MNOK |
| 316 | Intact Company AS | Mikronr. 166 i klassen | 84 | 38,0 % | 74,7 % | 3,95 | 52,2 % | 2 MNOK |
| 317 | Faraday AS | Mikronr. 167 i klassen | 84 | 33,4 % | 73,8 % | 3,82 | 27,5 % | 3 MNOK |
| 318 | Tore Aamodt AS | Mikronr. 168 i klassen | 84 | 59,2 % | 74,0 % | 4,17 | 85,7 % | 4 MNOK |
| 319 | Norbygata Engros AS | Mellomstorenr. 61 i klassen | 84 | 10,4 % | 80,9 % | 5,17 | 15,8 % | 113 MNOK |
| 320 | Scala Industrivekter AS | Mikronr. 169 i klassen | 84 | 18,2 % | 86,2 % | 6,83 | 46,7 % | 2 MNOK |
| 321 | Gullvekten AS | Smånr. 84 i klassen | 84 | 21,5 % | 63,7 % | 10,29 | 119,5 % | 15 MNOK |
| 322 | Nishman AS | Mikronr. 170 i klassen | 84 | 19,3 % | 81,1 % | 5,21 | 18,6 % | 3 MNOK |
| 323 | Gol Optikk AS | Mikronr. 171 i klassen | 84 | 24,0 % | 83,2 % | 5,56 | 13,1 % | 6 MNOK |
| 324 | Tekzine Røsberg AS | Mikronr. 172 i klassen | 84 | 54,3 % | 67,7 % | 3,11 | – | 1 MNOK |
| 325 | Oslo Myntgalleri AS | Mellomstorenr. 62 i klassen | 84 | 16,0 % | 75,4 % | 3,48 | 29,1 % | 80 MNOK |
| 326 | Med-El Nordic AS | Smånr. 85 i klassen | 84 | 20,2 % | 66,6 % | 2,92 | 112,8 % | 43 MNOK |
| 327 | Vyra AS | Mikronr. 173 i klassen | 84 | 37,8 % | 69,2 % | 3,25 | 136,1 % | 3 MNOK |
| 328 | BUSKERUD MYNT, GULL OG SØLV AVD. Drammen AS | Smånr. 86 i klassen | 84 | 14,8 % | 71,2 % | 3,25 | 74,6 % | 17 MNOK |
| 329 | Vika AS | Smånr. 87 i klassen | 84 | 12,9 % | 81,3 % | 3,84 | 21,7 % | 10 MNOK |
| 330 | Evaalor AS | Mikronr. 174 i klassen | 84 | 20,7 % | 82,0 % | 5,56 | 14,9 % | 2 MNOK |
| 331 | Sitski Norway AS | Mikronr. 175 i klassen | 84 | 60,2 % | 73,0 % | 2,95 | 43,1 % | 10 MNOK |
| 332 | Broom Bil AS | Mellomstorenr. 63 i klassen | 84 | 6,5 % | 67,9 % | 11,07 | 23,5 % | 77 MNOK |
| 333 | Shiptronics AS | Mikronr. 176 i klassen | 84 | 47,8 % | 87,6 % | 6,60 | 37,6 % | 6 MNOK |
| 334 | Evolt AS | Mikronr. 177 i klassen | 84 | 14,5 % | 83,7 % | 6,14 | 136,3 % | 2 MNOK |
| 335 | Dental Pluss AS | Mikronr. 178 i klassen | 84 | 16,0 % | 78,9 % | 4,73 | 50,0 % | 9 MNOK |
| 336 | Anhanger RC AS | Mikronr. 179 i klassen | 84 | 44,5 % | 87,8 % | 8,16 | 3,1 % | 2 MNOK |
| 337 | Kongsberg Gass AS | Smånr. 88 i klassen | 84 | 37,8 % | 66,6 % | 2,94 | 76,8 % | 16 MNOK |
| 338 | Waynor Trading AS | Storenr. 8 i klassen | 84 | 5,2 % | 83,6 % | 6,11 | 685,9 % | 670 MNOK |
| 339 | KS Portmontering og Solskjerming AS | Mikronr. 180 i klassen | 84 | 15,7 % | 76,9 % | 3,48 | 69,1 % | 3 MNOK |
| 340 | Daf Trucks Norge AS | Mikronr. 181 i klassen | 84 | 28,2 % | 88,5 % | 8,68 | 11,9 % | 3 MNOK |
| 341 | Mobile Rødberg AS | Smånr. 89 i klassen | 84 | 14,4 % | 91,0 % | 6,63 | 12,1 % | 41 MNOK |
| 342 | Offshore Flotation AS | Mikronr. 182 i klassen | 84 | 54,2 % | 96,4 % | 27,80 | 5,4 % | 3 MNOK |
| 343 | Enviro Engros AS | Mikronr. 183 i klassen | 84 | 17,3 % | 76,4 % | 4,10 | 222,6 % | 4 MNOK |
| 344 | Sørlie Auto AS | Smånr. 90 i klassen | 84 | 5,6 % | 93,1 % | 15,57 | 18,8 % | 35 MNOK |
| 345 | FS Autoformidling AS | Mellomstorenr. 64 i klassen | 84 | 3,7 % | 81,2 % | 7,18 | 26,3 % | 83 MNOK |
| 346 | Scantex AS | Mikronr. 184 i klassen | 84 | 60,1 % | 70,0 % | 3,33 | 57,3 % | 2 MNOK |
| 347 | Norden Bil AS | Smånr. 91 i klassen | 84 | 6,8 % | 79,9 % | 4,96 | 28,8 % | 33 MNOK |
| 348 | Martin Andersen Holding AS | Mellomstorenr. 65 i klassen | 84 | 7,5 % | 58,1 % | 2,26 | 68,6 % | 100 MNOK |
| 349 | Verktøy og Maskin AS | Smånr. 92 i klassen | 84 | 20,1 % | 93,9 % | 13,22 | 20,6 % | 46 MNOK |
| 350 | Livanova Norway AS | Mellomstorenr. 66 i klassen | 84 | 16,5 % | 72,3 % | 3,54 | 47,3 % | 54 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 1 558. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling 111 Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs 2 Play AS · siste regnskap 2022
- konkurs 4 Bygg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning 722 Classic and Sports Cars AS
- under avvikling A Sigerstad Agentur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling A&B Export AS · siste regnskap 2025
- konkurs A-K Maskiner AS · siste regnskap 2020
- under avvikling A. Edvardsen Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs A.K Hesteutstyr AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AA Equity Partners AS
- under avvikling Aaka AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aarvik Lager AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aasc Gruppen AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aasen Bilformidling AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Abate AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abc Vindu AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abere AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Abildgaard Holding AS · siste regnskap 2025
- konkurs Abm Salg AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Access Systems AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Acme Venture Studio AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Acoustic Tuning AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Acufriend AS · siste regnskap 2025
- konkurs Adem Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Adkem Nordic AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ADLIBRIS.Com AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Adri Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Advanced Mooring Supply AS · siste regnskap 2025
- konkurs Advik AS · siste regnskap 2024
- konkurs AF Bil AS · siste regnskap 2024
- konkurs Agder Anleggsenter AS · siste regnskap 2022
- under avvikling Agder Kjemi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AGDER STEIN & Monument AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Agebetter AS
- under avvikling Agy AS · siste regnskap 2025
- konkurs Ahoy Norge AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Airtox Norway AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AJ Motors AS · siste regnskap 2023
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Bilsenter AS · siste regnskap 2024
- under avvikling AK Selskap AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning AK Sko AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Aksdal Utvikling AS
- under avvikling Aksupps AS · siste regnskap 2025
- konkurs Akvarium Mester AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AL Auto AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alan Invest AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aleen AS · siste regnskap 2025
- konkurs Aleppo AS · siste regnskap 2023
- status.deleted Alf Brustad AS · siste regnskap 2025
- konkurs Alfa Mat Butikk AS
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.