Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 501 | Sit Dragvoll Studentbarnehage AS | Smånr. 277 i klassen | 65 | 0,3 % | 39,0 % | 1,70 | 7,0 % | 17 MNOK |
| 502 | Oslo Nye Høyskole AS | Mellomstorenr. 15 i klassen | 65 | 22,8 % | 48,8 % | 0,62 | 21,0 % | 262 MNOK |
| 503 | Trondalen Barnehage AS | Smånr. 278 i klassen | 65 | 2,0 % | 59,7 % | 0,97 | 42,0 % | 17 MNOK |
| 504 | Grefsenlyst Fus Barnehage AS | Smånr. 279 i klassen | 65 | 2,1 % | 27,5 % | 1,37 | 7,4 % | 11 MNOK |
| 505 | Lindeberg Fus Barnehage AS | Smånr. 280 i klassen | 65 | 3,5 % | 31,9 % | 1,41 | 6,1 % | 16 MNOK |
| 506 | Solsikken Barnehage Skeie AS | Smånr. 281 i klassen | 65 | 3,1 % | 37,7 % | 1,54 | 3,9 % | 11 MNOK |
| 507 | Myre Bedriftsbarnehage AS | Mikronr. 211 i klassen | 65 | 10,1 % | 53,9 % | 1,86 | −0,6 % | 9 MNOK |
| 508 | Fjelltun Barnehage AS | Mikronr. 212 i klassen | 65 | 11,0 % | 23,0 % | 1,23 | 219,2 % | 10 MNOK |
| 509 | Din Trafikkskole AS | Mikronr. 213 i klassen | 65 | 7,9 % | 36,2 % | 1,60 | 9,8 % | 7 MNOK |
| 510 | Småtjern Naturbarnehage AS | Mikronr. 214 i klassen | 65 | 1,9 % | 62,3 % | 1,75 | 13,3 % | 5 MNOK |
| 511 | Grimerud Barnehage AS | Mikronr. 215 i klassen | 65 | 3,7 % | 37,4 % | 1,60 | 12,8 % | 8 MNOK |
| 512 | Sandven Fus Barnehage AS | Smånr. 282 i klassen | 65 | 2,8 % | 20,7 % | 1,23 | 11,9 % | 20 MNOK |
| 513 | Gråtass Barnehage Skjærviken AS | Smånr. 283 i klassen | 65 | 5,2 % | 13,4 % | 1,25 | 7,5 % | 14 MNOK |
| 514 | Kløvheim Naturbarnehage AS | Mikronr. 216 i klassen | 65 | 0,9 % | 82,6 % | 5,52 | −6,9 % | 5 MNOK |
| 515 | Wang Ung Stavanger AS | Smånr. 284 i klassen | 65 | 1,3 % | 50,2 % | 2,00 | 4,2 % | 24 MNOK |
| 516 | Norlandia Haukedalen Barnehage AS | Smånr. 285 i klassen | 65 | 3,4 % | 37,8 % | 1,29 | 3,1 % | 20 MNOK |
| 517 | Espira Skjeraberget AS | Smånr. 286 i klassen | 65 | 6,4 % | 16,7 % | 0,94 | 9,3 % | 17 MNOK |
| 518 | Hurdal Verk Folkehøgskole AS | Smånr. 287 i klassen | 65 | 2,5 % | 85,1 % | 1,34 | 4,0 % | 30 MNOK |
| 519 | Norlandia Tiller Barnehage AS | Smånr. 288 i klassen | 65 | 21,2 % | 9,7 % | 1,78 | 7,0 % | 35 MNOK |
| 520 | Astrologiskolen Herkules AS | Mikronr. 217 i klassen | 65 | −2,5 % | 65,6 % | 2,91 | 23,1 % | 1 MNOK |
| 521 | Askeladden Barnehage Borg Revyveien AS | Mikronr. 218 i klassen | 65 | 3,3 % | 53,8 % | 2,75 | 7,7 % | 2 MNOK |
| 522 | Theas Bærum AS | Smånr. 289 i klassen | 65 | 10,1 % | 22,5 % | 3,71 | −0,3 % | 25 MNOK |
| 523 | Espira Fjellsenden AS | Smånr. 290 i klassen | 65 | 20,1 % | 10,6 % | 0,86 | 20,5 % | 18 MNOK |
| 524 | Centrum Trafikkskole AS | Smånr. 291 i klassen | 65 | 16,0 % | 32,7 % | 0,72 | 5,6 % | 49 MNOK |
| 525 | Fjelldal Barnehage AS | Smånr. 292 i klassen | 65 | 1,9 % | 48,7 % | 1,77 | 3,7 % | 12 MNOK |
| 526 | Wang Hamar AS | Mellomstorenr. 16 i klassen | 64 | 1,3 % | 70,5 % | 2,88 | 9,6 % | 57 MNOK |
| 527 | Medeasy Group AS | Smånr. 293 i klassen | 64 | 12,8 % | 65,4 % | 0,73 | 3,7 % | 20 MNOK |
| 528 | Opaas Kompetansesenter AS | Mikronr. 219 i klassen | 64 | 16,7 % | 36,9 % | 3,34 | 2,5 % | 6 MNOK |
| 529 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Kongsvinger AS | Smånr. 294 i klassen | 64 | 1,4 % | 64,1 % | 2,60 | −4,1 % | 16 MNOK |
| 530 | Hafjell Skiskole AS | Mikronr. 220 i klassen | 64 | 10,0 % | 46,9 % | 1,66 | 3,3 % | 9 MNOK |
| 531 | Øverland Barnehage AS | Smånr. 295 i klassen | 64 | 5,4 % | 35,1 % | 1,13 | 4,3 % | 13 MNOK |
| 532 | Ask Aviation Tech Team AS | Smånr. 296 i klassen | 64 | 10,5 % | 11,4 % | 1,12 | 27,7 % | 22 MNOK |
| 533 | Vinsmak AS | Mikronr. 221 i klassen | 64 | 6,7 % | 26,1 % | 3,00 | 7,7 % | 6 MNOK |
| 534 | Norlandia Naustvika Barnehage AS | Smånr. 297 i klassen | 64 | 5,5 % | 37,5 % | 1,26 | −5,2 % | 22 MNOK |
| 535 | Gjøvik Trafikkskole AS | Smånr. 298 i klassen | 64 | 10,2 % | 15,9 % | 0,76 | 12,6 % | 16 MNOK |
| 536 | Bondhus Trafikkskule AS | Mikronr. 222 i klassen | 64 | 7,0 % | 53,7 % | 2,16 | −4,5 % | 8 MNOK |
| 537 | Sommelier Liora Levi AS | Mikronr. 223 i klassen | 64 | 13,1 % | 44,3 % | 1,80 | −2,6 % | 2 MNOK |
| 538 | Note Norwegian Teaching AS | Smånr. 299 i klassen | 64 | 6,1 % | 16,1 % | 0,96 | 77,2 % | 25 MNOK |
| 539 | Norlandia Nyhavn Barnehage AS | Smånr. 300 i klassen | 64 | 7,2 % | 34,5 % | 1,35 | −1,6 % | 10 MNOK |
| 540 | Nosefo Bergen AS | Smånr. 301 i klassen | 64 | 1,7 % | 37,5 % | 3,90 | 9,3 % | 34 MNOK |
| 541 | Brånåstoppen Fus Barnehage AS | Smånr. 302 i klassen | 64 | 5,8 % | 15,1 % | 1,58 | 6,1 % | 20 MNOK |
| 542 | Gaia Barnehage AS | Smånr. 303 i klassen | 64 | 7,8 % | 9,0 % | 1,05 | 62,0 % | 19 MNOK |
| 543 | Fjordbyen Barnehage AS | Smånr. 304 i klassen | 64 | 7,6 % | 10,5 % | 1,08 | 58,3 % | 18 MNOK |
| 544 | Sammen Nerigard Barnehage AS | Smånr. 305 i klassen | 64 | 1,1 % | 55,2 % | 1,53 | 7,8 % | 13 MNOK |
| 545 | Norlandia Kanonen Barnehage AS | Smånr. 306 i klassen | 64 | 7,6 % | 24,8 % | 1,13 | 7,5 % | 22 MNOK |
| 546 | Hamar Hundeskole AS | Mikronr. 224 i klassen | 64 | 6,6 % | 57,3 % | 0,63 | 7,5 % | 3 MNOK |
| 547 | Tommeliten Barnehage AS | Mikronr. 225 i klassen | 64 | 7,9 % | 47,9 % | 1,83 | −14,8 % | 5 MNOK |
| 548 | Hanevold Barnegård AS | Smånr. 307 i klassen | 64 | 0,7 % | 43,5 % | 1,46 | 15,3 % | 13 MNOK |
| 549 | Vegårtun AS | Mikronr. 226 i klassen | 64 | 14,1 % | 45,8 % | 4,61 | −3,3 % | 7 MNOK |
| 550 | Norlandia Vågedalen Barnehage AS | Smånr. 308 i klassen | 64 | 1,9 % | 45,3 % | 1,54 | −1,2 % | 18 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.