Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 551 | Nordby Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 227 i klassen | 64 | 2,4 % | 64,7 % | 2,83 | −4,5 % | 6 MNOK |
| 552 | Voll Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 228 i klassen | 64 | 4,9 % | 45,5 % | 1,83 | 1,3 % | 5 MNOK |
| 553 | Scuola D'italiano Italienske Skolen AS | Mikronr. 229 i klassen | 64 | 2,2 % | 58,1 % | 2,38 | 2,9 % | 8 MNOK |
| 554 | Norlandia Eventyrstua Barnehage AS | Smånr. 309 i klassen | 64 | 5,3 % | 30,9 % | 0,83 | 11,1 % | 24 MNOK |
| 555 | Avigo Holding AS | Smånr. 310 i klassen | 64 | 11,2 % | 28,3 % | 1,36 | 15,8 % | 17 MNOK |
| 556 | Eventus Birk Barnehage AS | Smånr. 311 i klassen | 64 | 16,7 % | 10,3 % | 1,04 | 16,9 % | 24 MNOK |
| 557 | Kolstad Trafikkskole AS | Mikronr. 230 i klassen | 64 | 10,1 % | 23,8 % | 1,31 | 13,3 % | 2 MNOK |
| 558 | Leiknes Fus Barnehage AS | Smånr. 312 i klassen | 64 | 4,4 % | 32,9 % | 1,49 | −1,3 % | 19 MNOK |
| 559 | Losby Ridesenter AS | Mikronr. 231 i klassen | 64 | 7,5 % | 14,1 % | 2,16 | 16,0 % | 3 MNOK |
| 560 | Fartskriver AS | Smånr. 313 i klassen | 64 | 15,0 % | 14,5 % | 0,79 | 16,9 % | 10 MNOK |
| 561 | Norlandia Øvsttun Barnehage AS | Smånr. 314 i klassen | 64 | 0,4 % | 42,5 % | 1,45 | 4,9 % | 21 MNOK |
| 562 | Namsos Musikkbarnehage AS | Mikronr. 232 i klassen | 64 | 13,8 % | 43,0 % | 1,73 | −2,8 % | 7 MNOK |
| 563 | Furuly Barnehage AS | Smånr. 315 i klassen | 64 | 2,9 % | 39,3 % | 1,62 | 3,2 % | 15 MNOK |
| 564 | Transformasjonskolen AS | Mikronr. 233 i klassen | 64 | 0,1 % | 70,3 % | 2,39 | −38,7 % | 2 MNOK |
| 565 | Danielsen Ungdomsskule Osterøy AS | Smånr. 316 i klassen | 63 | 2,9 % | 32,2 % | 1,08 | 5,4 % | 22 MNOK |
| 566 | Norlandia Breivika Barnehage AS | Smånr. 317 i klassen | 63 | 7,6 % | 35,5 % | 0,92 | 2,4 % | 19 MNOK |
| 567 | Abes Trafikkskole AS | Smånr. 318 i klassen | 63 | 3,0 % | 18,8 % | 1,24 | 14,0 % | 17 MNOK |
| 568 | Flekkenga Natur- og Gårdsbarnehage AS | Smånr. 319 i klassen | 63 | 4,8 % | 39,7 % | 0,85 | 2,9 % | 26 MNOK |
| 569 | Mobarn Røsandåsen Barnehage AS | Smånr. 320 i klassen | 63 | 1,3 % | 22,2 % | 1,29 | 22,3 % | 12 MNOK |
| 570 | Kongletoppen Familiebarnehage AS | Mikronr. 234 i klassen | 63 | −1,4 % | 81,8 % | 5,07 | 4,4 % | 2 MNOK |
| 571 | Brødfabrikken Fus Barnehage AS | Smånr. 321 i klassen | 63 | 6,2 % | 13,2 % | 1,05 | 13,3 % | 21 MNOK |
| 572 | Ragnas Hage AS | Smånr. 322 i klassen | 63 | 3,3 % | 21,3 % | 1,02 | 7,8 % | 30 MNOK |
| 573 | Breverud Barnehage AS | Smånr. 323 i klassen | 63 | 7,6 % | 7,8 % | 2,51 | 13,5 % | 14 MNOK |
| 574 | Annicken Day AS | Mikronr. 235 i klassen | 63 | 26,9 % | 3,5 % | 0,99 | 356,4 % | 2 MNOK |
| 575 | Tytingen Gards- og Naturbarnehage AS | Mikronr. 236 i klassen | 63 | 4,8 % | 55,9 % | 2,13 | −0,7 % | 6 MNOK |
| 576 | Grotterødløkka AS | Smånr. 324 i klassen | 63 | 5,2 % | 22,6 % | 2,10 | 7,7 % | 15 MNOK |
| 577 | Kristelig Gymnasium AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 63 | 1,5 % | 77,7 % | 3,07 | 6,8 % | 136 MNOK |
| 578 | Hektneråsen Fus Barnehage AS | Smånr. 325 i klassen | 63 | 5,1 % | 19,2 % | 1,37 | 5,0 % | 25 MNOK |
| 579 | Blå Kors Barnehage Øvrebø AS | Mikronr. 237 i klassen | 63 | 1,1 % | 75,8 % | 3,90 | 2,0 % | 9 MNOK |
| 580 | Tungtrø Barnehage AS | Mikronr. 238 i klassen | 63 | 5,0 % | 41,0 % | 2,88 | 10,5 % | 8 MNOK |
| 581 | Juc Norge AS | Smånr. 326 i klassen | 63 | 1,7 % | 37,7 % | 1,08 | 5,1 % | 34 MNOK |
| 582 | Fjordveien Barnehage AS | Smånr. 327 i klassen | 63 | 6,8 % | 12,0 % | 1,07 | 64,1 % | 36 MNOK |
| 583 | Kippermoen Friluftsbarnehage AS | Mikronr. 239 i klassen | 63 | 9,4 % | 38,2 % | 3,42 | 0,7 % | 10 MNOK |
| 584 | ASKER & Bærum Trafikkskole AS | Smånr. 328 i klassen | 63 | 9,2 % | 29,2 % | 1,21 | 2,9 % | 19 MNOK |
| 585 | Stortjernet Barnehage AS | Mikronr. 240 i klassen | 63 | 4,6 % | 43,1 % | 1,35 | 20,8 % | 9 MNOK |
| 586 | Frydensborg Gård Barnehage AS | Smånr. 329 i klassen | 63 | 5,6 % | 21,8 % | 1,09 | 9,4 % | 11 MNOK |
| 587 | Trafikkskola Start AS | Mikronr. 241 i klassen | 63 | 4,8 % | 57,6 % | 2,53 | −7,4 % | 4 MNOK |
| 588 | Espira Holbekk Idrettsbarnehage AS | Smånr. 330 i klassen | 63 | 2,5 % | 26,6 % | 1,24 | 9,8 % | 24 MNOK |
| 589 | Norsk Yrkesdykkerskole AS | Smånr. 331 i klassen | 63 | 1,8 % | 42,9 % | 1,56 | 4,5 % | 35 MNOK |
| 590 | Haugaland Transportskole AS | Smånr. 332 i klassen | 63 | 13,5 % | 23,0 % | 0,49 | 12,9 % | 39 MNOK |
| 591 | Hundeidvik Privatskule AS | Mikronr. 242 i klassen | 63 | 11,4 % | 32,0 % | 2,30 | 6,5 % | 10 MNOK |
| 592 | Lena Fus Barnehage AS | Smånr. 333 i klassen | 63 | 2,8 % | 12,3 % | 1,30 | 8,0 % | 21 MNOK |
| 593 | Rødde Folkehøgskole AS | Smånr. 334 i klassen | 63 | −0,2 % | 74,2 % | 1,61 | 4,9 % | 19 MNOK |
| 594 | Ørarampen Barnehage AS | Mikronr. 243 i klassen | 63 | 3,7 % | 55,3 % | 2,12 | 0,0 % | 10 MNOK |
| 595 | Missingmyr Barnehage AS | Smånr. 335 i klassen | 63 | 4,0 % | 33,6 % | 3,50 | 2,7 % | 14 MNOK |
| 596 | Solvang Barnehage Førde AS | Smånr. 336 i klassen | 63 | 0,0 % | 73,0 % | 3,22 | −3,7 % | 13 MNOK |
| 597 | Gaupen Barnehage AS | Mikronr. 244 i klassen | 63 | 4,3 % | 52,1 % | 1,64 | 2,3 % | 9 MNOK |
| 598 | Drive Trafikkskule AS | Mikronr. 245 i klassen | 62 | 5,4 % | 30,0 % | 2,53 | 17,3 % | 4 MNOK |
| 599 | Matilda Strømsbu AS | Smånr. 337 i klassen | 62 | 2,2 % | 48,0 % | 0,68 | 11,6 % | 13 MNOK |
| 600 | Norlandia Øvre Sædal Barnehage AS | Smånr. 338 i klassen | 62 | 3,4 % | 35,6 % | 1,19 | 2,7 % | 18 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.