Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 701 | Norlandia Stordalen Barnehage AS | Mikronr. 295 i klassen | 60 | 5,0 % | 40,9 % | 1,23 | 5,4 % | 10 MNOK |
| 702 | Aurora Sluppen Barnehage AS | Smånr. 390 i klassen | 60 | 0,0 % | 72,0 % | 2,42 | 0,0 % | 16 MNOK |
| 703 | Lekeklossen Barnehage Vestre AS | Mikronr. 296 i klassen | 60 | −0,3 % | 62,6 % | 1,63 | 66,4 % | 7 MNOK |
| 704 | Simsa AS | Mikronr. 297 i klassen | 60 | 39,6 % | 25,5 % | 1,31 | −1,2 % | 4 MNOK |
| 705 | Sammen Jekteviken Barnehage AS | Smånr. 391 i klassen | 60 | 3,6 % | 29,6 % | 1,54 | 4,9 % | 25 MNOK |
| 706 | Yogahuset Fana AS | Mikronr. 298 i klassen | 60 | 15,5 % | 41,0 % | 1,69 | −8,2 % | 3 MNOK |
| 707 | Team Trafikkskole AS | Mikronr. 299 i klassen | 60 | 10,6 % | 75,3 % | 0,75 | −11,5 % | 9 MNOK |
| 708 | Høyskolen for Dansekunst AS | Mikronr. 300 i klassen | 60 | −1,2 % | 78,5 % | 4,65 | −5,3 % | 3 MNOK |
| 709 | Espira Grefsen AS | Smånr. 392 i klassen | 60 | 21,0 % | 2,1 % | 0,99 | 13,2 % | 40 MNOK |
| 710 | Menko Undervisning AS | Mikronr. 301 i klassen | 60 | 0,7 % | 71,2 % | 2,58 | −21,3 % | 4 MNOK |
| 711 | M3 Bygg AS | Mikronr. 302 i klassen | 60 | 3,9 % | 21,9 % | 3,09 | 157,6 % | 1 MNOK |
| 712 | Nøtteliten Gml Drammensvei AS | Mikronr. 303 i klassen | 60 | 2,1 % | 73,7 % | 0,75 | −0,2 % | 2 MNOK |
| 713 | Barnas Sundbytoppen AS | Smånr. 393 i klassen | 60 | 1,0 % | 41,4 % | 1,69 | −10,7 % | 10 MNOK |
| 714 | Strand Trafikkskole AS | Mikronr. 304 i klassen | 60 | 7,8 % | 23,8 % | 2,15 | 12,9 % | 3 MNOK |
| 715 | Nautilus Sjø AS | Mikronr. 305 i klassen | 60 | −24,4 % | 80,0 % | 4,25 | 17,5 % | 6 MNOK |
| 716 | SPIRE & Gro Melkeveien Barnehage AS | Smånr. 394 i klassen | 60 | 3,2 % | 30,4 % | 1,21 | 1,7 % | 19 MNOK |
| 717 | Norlandia Neskollen Tellusvegen Barnehage AS | Smånr. 395 i klassen | 60 | 0,9 % | 33,0 % | 1,12 | 7,6 % | 22 MNOK |
| 718 | Idea Barnehage Notodden AS | Smånr. 396 i klassen | 59 | 5,2 % | 31,8 % | 0,98 | −0,6 % | 12 MNOK |
| 719 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Lillehammer AS | Smånr. 397 i klassen | 59 | −2,8 % | 65,5 % | 2,70 | 6,6 % | 16 MNOK |
| 720 | SKOGKANTEN DYR & Naturbarnehage AS | Smånr. 398 i klassen | 59 | 4,4 % | 27,5 % | 1,08 | 3,2 % | 13 MNOK |
| 721 | Eventus Solahagen AS | Smånr. 399 i klassen | 59 | 8,5 % | 52,2 % | 0,75 | 6,9 % | 16 MNOK |
| 722 | Skolsegglia Fus Barnehage AS | Smånr. 400 i klassen | 59 | 2,6 % | 12,2 % | 1,29 | 8,8 % | 20 MNOK |
| 723 | Kårstua Barnehage AS | Smånr. 401 i klassen | 59 | 6,8 % | 15,2 % | 0,87 | 15,5 % | 14 MNOK |
| 724 | Elvegården Barnehage AS | Mikronr. 306 i klassen | 59 | 1,8 % | 50,4 % | 1,82 | 10,9 % | 6 MNOK |
| 725 | AUGLENDSDALEN, Frelsesarmeens Barnehage i Stavanger AS | Smånr. 402 i klassen | 59 | 11,1 % | 46,0 % | 0,25 | 4,1 % | 17 MNOK |
| 726 | Senterbarnehagen Fus AS | Smånr. 403 i klassen | 59 | 2,1 % | 17,8 % | 1,21 | 6,3 % | 19 MNOK |
| 727 | Halden Montessoriskole AS | Smånr. 404 i klassen | 59 | −3,8 % | 73,1 % | 3,65 | 6,3 % | 15 MNOK |
| 728 | Bakarvågen Fus Barnehage AS | Smånr. 405 i klassen | 59 | 3,7 % | 16,0 % | 1,19 | 5,8 % | 21 MNOK |
| 729 | Disheim AS | Smånr. 406 i klassen | 59 | 1,3 % | 40,4 % | 2,44 | 4,3 % | 16 MNOK |
| 730 | Norlandia Furulund Barnehage AS | Smånr. 407 i klassen | 59 | 4,7 % | 19,8 % | 1,11 | 9,7 % | 16 MNOK |
| 731 | Holtskog AS | Mikronr. 307 i klassen | 59 | −5,8 % | 97,9 % | 168,16 | −2,1 % | 2 MNOK |
| 732 | Sammen Fantoft Gård Barnehage AS | Smånr. 408 i klassen | 59 | 1,1 % | 31,0 % | 1,67 | 7,6 % | 26 MNOK |
| 733 | Veslehaven Barnehage AS | Smånr. 409 i klassen | 59 | 7,3 % | 14,9 % | 1,12 | 1,5 % | 26 MNOK |
| 734 | Hovden Skigymnas AS | Smånr. 410 i klassen | 59 | 2,0 % | 53,1 % | 2,13 | −10,4 % | 14 MNOK |
| 735 | Lunden Barnehage AS | Mikronr. 308 i klassen | 59 | 3,7 % | 43,1 % | 1,29 | 6,4 % | 10 MNOK |
| 736 | Askepott Barnehage AS | Mikronr. 309 i klassen | 59 | 18,3 % | 23,4 % | 1,31 | 2,3 % | 4 MNOK |
| 737 | Kompetansebedriften AS | Smånr. 411 i klassen | 59 | 0,0 % | 37,8 % | 1,46 | 12,4 % | 19 MNOK |
| 738 | Fadnes Holding og Invest AS | Smånr. 412 i klassen | 59 | 17,5 % | 9,0 % | 0,42 | 35,9 % | 10 MNOK |
| 739 | Lillehammer Ballettskole AS | Mikronr. 310 i klassen | 59 | 2,2 % | 58,5 % | 2,34 | −11,7 % | 4 MNOK |
| 740 | Akademiet Privatist og Nettstudier AS | Mellomstorenr. 18 i klassen | 59 | 12,4 % | 43,5 % | 1,45 | −14,6 % | 72 MNOK |
| 741 | Espira Scala Tasta AS | Smånr. 413 i klassen | 59 | 10,0 % | 12,2 % | 0,84 | 7,3 % | 23 MNOK |
| 742 | Nye Bonderudbakken Gårdsbarnehage AS | Smånr. 414 i klassen | 59 | 0,7 % | 63,5 % | 1,73 | 5,3 % | 14 MNOK |
| 743 | Skogro Barnehage AS | Smånr. 415 i klassen | 59 | 2,2 % | 48,5 % | 1,58 | −4,4 % | 24 MNOK |
| 744 | Havbruksakademiet Nord AS | Smånr. 416 i klassen | 59 | 21,3 % | −29,6 % | 1,08 | 297,2 % | 14 MNOK |
| 745 | Norges Multikulturelle Senter AS | Mikronr. 311 i klassen | 59 | 19,9 % | 30,6 % | 0,40 | 14,0 % | 7 MNOK |
| 746 | Marthe Vadders Rideskole AS | Mikronr. 312 i klassen | 59 | 11,8 % | 15,5 % | 0,82 | 8 264,6 % | 2 MNOK |
| 747 | As3 Norge AS | Mellomstorenr. 19 i klassen | 59 | 17,8 % | 14,3 % | 1,14 | 45,3 % | 116 MNOK |
| 748 | Nystrand Barnehage AS | Smånr. 417 i klassen | 59 | −0,5 % | 39,8 % | 1,66 | 8,8 % | 21 MNOK |
| 749 | Læringsverkstedet Krokåsfeltet Nord Barnehage AS | Smånr. 418 i klassen | 59 | 7,7 % | 9,9 % | 0,93 | 20,7 % | 18 MNOK |
| 750 | Nordreisa Menighetsbarnehage AS | Smånr. 419 i klassen | 59 | 3,0 % | 28,8 % | 7,19 | 0,3 % | 13 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.