Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 801 | Heddeveien Fus Barnehage AS | Smånr. 451 i klassen | 58 | 2,4 % | 24,6 % | 1,23 | 2,5 % | 20 MNOK |
| 802 | BØ Trafikkskole AS | Mikronr. 331 i klassen | 58 | 10,8 % | 29,8 % | 2,25 | −25,1 % | 4 MNOK |
| 803 | Institutt for Skjematerapi AS | Mikronr. 332 i klassen | 58 | 16,6 % | −67,3 % | 2,91 | 5,9 % | 1 MNOK |
| 804 | Free Motion Majorstua AS | Smånr. 452 i klassen | 58 | 0,7 % | 60,6 % | 1,93 | −7,3 % | 11 MNOK |
| 805 | Kongsberg Technology Training Centre AS | Mellomstorenr. 21 i klassen | 58 | −1,2 % | 59,9 % | 2,19 | 13,5 % | 56 MNOK |
| 806 | Preg Barnehager Tau AS | Smånr. 453 i klassen | 58 | 4,4 % | 44,8 % | 0,42 | 6,9 % | 18 MNOK |
| 807 | Norlandia Enga Barnehage AS | Mikronr. 333 i klassen | 57 | 10,6 % | 17,6 % | 0,99 | 23,7 % | 9 MNOK |
| 808 | Sjøskogbekken Fus Barnehage AS | Smånr. 454 i klassen | 57 | 2,7 % | 14,3 % | 1,30 | 2,9 % | 19 MNOK |
| 809 | Wang Toppidrett Oslo AS | Mellomstorenr. 22 i klassen | 57 | 2,8 % | 72,7 % | 1,18 | 9,2 % | 119 MNOK |
| 810 | INSTITUTT FOR HOLISTISK MEDISIN & Meditasjon AS | Mikronr. 334 i klassen | 57 | 8,4 % | 56,2 % | 0,49 | −2,1 % | 2 MNOK |
| 811 | Espira Bellevue AS | Smånr. 455 i klassen | 57 | 15,4 % | 12,7 % | 0,38 | 12,7 % | 20 MNOK |
| 812 | Telemark Toppidrett Ungdomsskole Skien AS | Smånr. 456 i klassen | 57 | −1,8 % | 57,2 % | 2,21 | 4,7 % | 16 MNOK |
| 813 | Aag Trafikkskole AS | Mikronr. 335 i klassen | 57 | 6,2 % | 27,8 % | 1,68 | 15,6 % | 2 MNOK |
| 814 | Ansgar Bibelskole AS | Mikronr. 336 i klassen | 57 | 11,7 % | 17,1 % | 1,21 | 8,5 % | 10 MNOK |
| 815 | På 2 Hjul Trafikkskole AS | Mikronr. 337 i klassen | 57 | 17,2 % | 5,1 % | 0,90 | 87,0 % | 4 MNOK |
| 816 | Solsikkene Barnehager AS | Mikronr. 338 i klassen | 57 | −0,5 % | 85,2 % | 1,71 | −18,0 % | 3 MNOK |
| 817 | Læringsverkstedet Stenrød Barnehage AS | Smånr. 457 i klassen | 57 | 2,1 % | 23,5 % | 1,22 | 4,4 % | 16 MNOK |
| 818 | Way2ride Trafikkskole AS | Mikronr. 339 i klassen | 57 | 10,7 % | 34,9 % | 1,12 | −6,1 % | 2 MNOK |
| 819 | The Learning Group AS | Mikronr. 340 i klassen | 57 | −11,4 % | 67,9 % | 3,11 | 46,6 % | 5 MNOK |
| 820 | Norlandia Kårtveitpollen Barnehage AS | Smånr. 458 i klassen | 57 | 0,3 % | 44,9 % | 1,36 | −5,6 % | 20 MNOK |
| 821 | Brennabu AS | Smånr. 459 i klassen | 57 | 0,8 % | 46,6 % | 1,38 | −1,1 % | 17 MNOK |
| 822 | AS INSTITUTT FOR PSYKOLOGISK RÅDGIVNING | Smånr. 460 i klassen | 57 | 2,7 % | 23,3 % | 1,12 | 5,6 % | 31 MNOK |
| 823 | Telemark Toppidrett Ungdomsskole Porsgrunn AS | Smånr. 461 i klassen | 57 | −2,5 % | 57,5 % | 2,20 | 5,5 % | 15 MNOK |
| 824 | Asak Kulturbarnehage AS | Mikronr. 341 i klassen | 57 | 8,9 % | 26,0 % | 1,34 | −2,2 % | 10 MNOK |
| 825 | Løvstakken Barnehage AS | Mikronr. 342 i klassen | 57 | 4,7 % | 8,6 % | 2,32 | 1 232,1 % | 6 MNOK |
| 826 | Metis Utdanning AS | Smånr. 462 i klassen | 57 | 2,6 % | 49,6 % | 0,23 | 28,4 % | 20 MNOK |
| 827 | Ifront Karriere AS | Mellomstorenr. 23 i klassen | 57 | 2,8 % | 28,3 % | 1,25 | 34,0 % | 192 MNOK |
| 828 | Tanum Fus Barnehage AS | Smånr. 463 i klassen | 57 | 7,1 % | 16,8 % | 0,89 | 4,6 % | 15 MNOK |
| 829 | POPJAZZONLINE.Com AS | Mikronr. 343 i klassen | 57 | 12,7 % | 19,0 % | 1,53 | 1,9 % | 1 MNOK |
| 830 | Preg Barnehager Hinna AS | Smånr. 464 i klassen | 57 | 5,7 % | 13,1 % | 1,09 | 0,5 % | 15 MNOK |
| 831 | Skandinavisk Trafikksenter AS | Mellomstorenr. 24 i klassen | 57 | 11,3 % | 36,7 % | 1,09 | 8,2 % | 58 MNOK |
| 832 | Askeladden Barnehage AS | Smånr. 465 i klassen | 57 | 0,0 % | 53,0 % | 1,88 | −1,6 % | 17 MNOK |
| 833 | Espira Grønnestølen AS | Smånr. 466 i klassen | 57 | 5,5 % | 7,8 % | 0,81 | 7,4 % | 19 MNOK |
| 834 | Godbiten Barnehage AS | Mikronr. 344 i klassen | 57 | 8,1 % | 13,4 % | 1,07 | 55,6 % | 8 MNOK |
| 835 | Espira Sangereidåsen AS | Smånr. 467 i klassen | 57 | 21,6 % | 1,3 % | 0,79 | 20,6 % | 25 MNOK |
| 836 | Universitetssenteret på Svalbard AS | Mellomstorenr. 25 i klassen | 57 | 1,1 % | 51,5 % | 1,65 | 6,9 % | 228 MNOK |
| 837 | Huser Gårdsbarnehage AS | Smånr. 468 i klassen | 57 | 1,9 % | 26,0 % | 1,26 | 2,2 % | 12 MNOK |
| 838 | Haugeløkka Barnehage AS | Smånr. 469 i klassen | 57 | −0,4 % | 45,1 % | 1,03 | 38,2 % | 15 MNOK |
| 839 | Hundeskolen AS | Mikronr. 345 i klassen | 57 | −233,7 % | 98,9 % | 44,56 | −0,9 % | 2 MNOK |
| 840 | Driving Trafikkskole Drammen AS | Mikronr. 346 i klassen | 57 | 9,0 % | 37,5 % | 1,75 | −22,9 % | 9 MNOK |
| 841 | Norlandia Olsvikfjellet Barnehage AS | Smånr. 470 i klassen | 57 | −1,1 % | 40,3 % | 1,33 | 4,5 % | 11 MNOK |
| 842 | Raulandsakademiet AS NORSK SENTER FOR FOLKEKULTUR | Smånr. 471 i klassen | 57 | −1,3 % | 75,6 % | 2,12 | 2,3 % | 16 MNOK |
| 843 | Espira Finnås AS | Smånr. 472 i klassen | 57 | 1,7 % | 9,6 % | 0,98 | 19,9 % | 15 MNOK |
| 844 | Bibelskolen Fjellhaug AS | Smånr. 473 i klassen | 56 | 0,8 % | 35,1 % | 2,79 | −0,6 % | 13 MNOK |
| 845 | Aktiv Åpen Barnehage AS | Mikronr. 347 i klassen | 56 | 0,7 % | 47,4 % | 1,88 | 2,1 % | 2 MNOK |
| 846 | Sit Moholt Studentbarnehage AS | Mellomstorenr. 26 i klassen | 56 | 8,2 % | 24,4 % | 1,99 | 16,7 % | 50 MNOK |
| 847 | Espira Stongafjellet AS | Smånr. 474 i klassen | 56 | 7,1 % | 6,0 % | 0,99 | 6,7 % | 27 MNOK |
| 848 | Hesby Kompetanse AS | Mikronr. 348 i klassen | 56 | 5,7 % | 19,9 % | 1,94 | – | 2 MNOK |
| 849 | Tigir AS | Mikronr. 349 i klassen | 56 | 2,2 % | 34,5 % | 1,40 | 11,0 % | 5 MNOK |
| 850 | Læringsverkstedet Runni Idrettsbarnehage AS | Smånr. 475 i klassen | 56 | 6,6 % | 15,2 % | 1,06 | 11,6 % | 25 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.