Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 001 | Norlandia Sten-Tærud Barnehage AS | Smånr. 566 i klassen | 53 | 1,3 % | 22,5 % | 1,10 | 8,0 % | 25 MNOK |
| 1 002 | Teknisk Senter AS | Mikronr. 406 i klassen | 53 | −12,8 % | 79,0 % | 3,49 | 3,2 % | 1 MNOK |
| 1 003 | Læringsverkstedet Isfjorden Naturbarnehage AS | Smånr. 567 i klassen | 53 | 9,7 % | 0,1 % | 1,10 | 15,7 % | 21 MNOK |
| 1 004 | Mamma Mia Barnehage AS | Smånr. 568 i klassen | 53 | 2,5 % | 11,0 % | 1,03 | 8,0 % | 25 MNOK |
| 1 005 | Norlandia Tre Troll Barnehage AS | Smånr. 569 i klassen | 53 | −0,1 % | 34,1 % | 1,04 | 5,0 % | 12 MNOK |
| 1 006 | Preg Barnehager Fredly AS | Mikronr. 407 i klassen | 53 | 1,8 % | 33,9 % | 1,13 | 6,9 % | 7 MNOK |
| 1 007 | Sandhåland Musikk og Gårdsbarnehage AS | Smånr. 570 i klassen | 53 | 4,3 % | 7,7 % | 0,61 | 19,6 % | 12 MNOK |
| 1 008 | I Trygge Hender AS | Mikronr. 408 i klassen | 53 | 3,6 % | 36,0 % | 1,00 | 6,6 % | 7 MNOK |
| 1 009 | Søndre Dal Gård Barnehage AS | Smånr. 571 i klassen | 53 | −2,4 % | 50,1 % | 1,25 | 7,1 % | 11 MNOK |
| 1 010 | Tertnesparken Barnehage AS | Mikronr. 409 i klassen | 53 | 0,5 % | 53,3 % | 1,61 | 3,3 % | 6 MNOK |
| 1 011 | Norlandia Hessa Barnehage AS | Smånr. 572 i klassen | 53 | −0,9 % | 31,1 % | 1,43 | 6,7 % | 27 MNOK |
| 1 012 | Benedicte Gundersen AS | Smånr. 573 i klassen | 53 | 2,2 % | 46,9 % | 0,91 | −3,3 % | 19 MNOK |
| 1 013 | Mazut AS | Mikronr. 410 i klassen | 53 | 11,8 % | 20,0 % | 1,21 | 3,3 % | 7 MNOK |
| 1 014 | Førstehjelperen AS | Mikronr. 411 i klassen | 53 | 16,1 % | −15,4 % | 0,87 | 28,0 % | 7 MNOK |
| 1 015 | Norsk Kystleir AS | Mikronr. 412 i klassen | 53 | −14,9 % | 75,9 % | 2,61 | −3,3 % | 4 MNOK |
| 1 016 | Espira Østrem AS | Smånr. 574 i klassen | 53 | 3,7 % | 3,5 % | 0,98 | 10,7 % | 24 MNOK |
| 1 017 | Espira Rubbestadneset AS | Smånr. 575 i klassen | 53 | 4,0 % | 8,2 % | 0,90 | 6,4 % | 22 MNOK |
| 1 018 | Abildsø Menighetsbarnehage AS | Mikronr. 413 i klassen | 53 | 1,7 % | 29,2 % | 1,41 | 10,7 % | 8 MNOK |
| 1 019 | Rmb Trafikkskole AS | Mikronr. 414 i klassen | 53 | 7,1 % | 28,7 % | 1,38 | −41,2 % | 1 MNOK |
| 1 020 | Norlandia Flisnes Barnehage AS | Smånr. 576 i klassen | 53 | 0,3 % | 27,3 % | 1,36 | 5,4 % | 28 MNOK |
| 1 021 | Svalbard Folkehøgskole AS | Smånr. 577 i klassen | 53 | −5,4 % | 78,6 % | 2,26 | −11,8 % | 32 MNOK |
| 1 022 | Espira Stjørdal AS | Smånr. 578 i klassen | 53 | 1,6 % | 49,0 % | 0,58 | −2,1 % | 22 MNOK |
| 1 023 | Spangereid Naturbarnehage AS | Mikronr. 415 i klassen | 53 | 2,6 % | 40,2 % | 1,81 | −2,2 % | 6 MNOK |
| 1 024 | Arnebråtveien Barnehage AS | Smånr. 579 i klassen | 53 | 1,1 % | 16,2 % | 1,16 | 7,7 % | 17 MNOK |
| 1 025 | Soldagen Barnehage AS | Smånr. 580 i klassen | 52 | −5,0 % | 61,9 % | 2,13 | 3,8 % | 14 MNOK |
| 1 026 | Krokeide Videregående Skole AS | Mellomstorenr. 31 i klassen | 52 | 8,5 % | 39,1 % | 0,99 | 11,0 % | 109 MNOK |
| 1 027 | Asdal Barnehage AS | Mikronr. 416 i klassen | 52 | 2,6 % | 35,6 % | 1,06 | 6,9 % | 9 MNOK |
| 1 028 | Læringsverkstedet Brekkåsen Idrettsbarnehage AS | Smånr. 581 i klassen | 52 | 8,9 % | 0,1 % | 1,54 | 6,8 % | 22 MNOK |
| 1 029 | MYEDUCATION - Norge AS | Mikronr. 417 i klassen | 52 | −4,6 % | 50,8 % | 1,96 | 7,7 % | 5 MNOK |
| 1 030 | Svalestien Barnehage AS | Mikronr. 418 i klassen | 52 | 8,4 % | 16,9 % | 1,10 | 8,4 % | 6 MNOK |
| 1 031 | Atlas Kompetanse AS | Smånr. 582 i klassen | 52 | −1,0 % | 46,4 % | 1,81 | −3,5 % | 11 MNOK |
| 1 032 | BB Gym Bodø AS | Mikronr. 419 i klassen | 52 | 20,0 % | 9,8 % | 0,95 | −5,8 % | 2 MNOK |
| 1 033 | Læringsverkstedet Øyane Barnehage AS | Smånr. 583 i klassen | 52 | 12,7 % | 0,2 % | 0,94 | 11,8 % | 10 MNOK |
| 1 034 | Eventus Valen AS | Smånr. 584 i klassen | 52 | 7,7 % | 7,4 % | 0,79 | 19,2 % | 17 MNOK |
| 1 035 | Espira Tristilbakken AS | Smånr. 585 i klassen | 52 | 13,5 % | 0,4 % | 1,32 | 7,3 % | 30 MNOK |
| 1 036 | Showskolen AS | Mikronr. 420 i klassen | 52 | −1,2 % | 58,7 % | 2,27 | 7,7 % | 6 MNOK |
| 1 037 | Nhc Eiendom AS | Smånr. 586 i klassen | 52 | −10,8 % | 54,7 % | 1,04 | 58,0 % | 33 MNOK |
| 1 038 | Krohnstad Montessoribarnehage Årø AS | Smånr. 587 i klassen | 52 | 3,7 % | 17,6 % | 2,21 | −1,3 % | 18 MNOK |
| 1 039 | Stulen Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 421 i klassen | 52 | −4,2 % | 57,8 % | 2,32 | 6,6 % | 6 MNOK |
| 1 040 | Reidars Trafikkskole AS | Smånr. 588 i klassen | 52 | 5,0 % | 10,5 % | 0,40 | 27,1 % | 11 MNOK |
| 1 041 | Læringsverkstedet Borre Idrettsbarnehage AS | Smånr. 589 i klassen | 52 | 5,8 % | 16,6 % | 1,37 | 2,4 % | 15 MNOK |
| 1 042 | Læringsverkstedet Grefsen Terrasse Naturbarnehage AS | Smånr. 590 i klassen | 52 | 5,8 % | 1,1 % | 0,63 | 8,0 % | 15 MNOK |
| 1 043 | Varanger Trafikkskole AS | Mikronr. 422 i klassen | 52 | −18,1 % | 84,5 % | 3,96 | −38,5 % | 2 MNOK |
| 1 044 | BAKLIA STALL & Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 423 i klassen | 52 | 2,9 % | 46,7 % | 0,92 | 4,6 % | 8 MNOK |
| 1 045 | Preg Barnehager Kjærre AS | Mikronr. 424 i klassen | 52 | 2,5 % | 33,6 % | 0,72 | 5,7 % | 7 MNOK |
| 1 046 | Smedbakken Fus Barnehage AS | Smånr. 591 i klassen | 52 | 0,4 % | 16,5 % | 1,63 | 7,3 % | 14 MNOK |
| 1 047 | Madsebakken Barnehage AS | Smånr. 592 i klassen | 52 | 3,4 % | 13,3 % | 0,51 | 12,0 % | 18 MNOK |
| 1 048 | Podium AS | Mellomstorenr. 32 i klassen | 52 | 11,1 % | 5,2 % | 0,97 | 50,7 % | 120 MNOK |
| 1 049 | Læringsverkstedet Nerby Barnehage AS | Smånr. 593 i klassen | 52 | 5,3 % | 0,5 % | 0,89 | 7,2 % | 31 MNOK |
| 1 050 | Montessoribarnehagen Solsikken Knerten AS | Mikronr. 425 i klassen | 52 | −1,0 % | 52,4 % | 2,36 | 7,8 % | 3 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.