Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 051 | Internasjonal Kulturbarnehage Åkeberg AS | Mikronr. 426 i klassen | 52 | 4,9 % | 14,1 % | 1,16 | 8,7 % | 8 MNOK |
| 1 052 | Presthaug Fus Barnehage AS | Smånr. 594 i klassen | 52 | 0,4 % | 6,8 % | 1,53 | 6,2 % | 18 MNOK |
| 1 053 | Bråstad Barnehage AS | Mikronr. 427 i klassen | 52 | −1,0 % | 54,8 % | 1,68 | 3,6 % | 9 MNOK |
| 1 054 | Kvålseth Trafikkskule AS | Mikronr. 428 i klassen | 52 | 6,7 % | 24,6 % | 1,07 | 8,7 % | 4 MNOK |
| 1 055 | Ringnes Park Fus Barnehage AS | Smånr. 595 i klassen | 52 | 3,9 % | 0,0 % | 0,97 | 12,7 % | 19 MNOK |
| 1 056 | Sjøholt Folkehøgskole AS | Smånr. 596 i klassen | 52 | 2,0 % | 5,6 % | 1,20 | 8,1 % | 24 MNOK |
| 1 057 | Livensveen Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 429 i klassen | 52 | 0,4 % | 50,2 % | 2,13 | −5,2 % | 10 MNOK |
| 1 058 | Solbakkeparken Barnehage AS | Smånr. 597 i klassen | 52 | −1,1 % | 45,2 % | 1,42 | −0,2 % | 17 MNOK |
| 1 059 | Nyland Studentbarnehage AS | Smånr. 598 i klassen | 52 | 2,3 % | 4,4 % | 1,05 | 11,9 % | 12 MNOK |
| 1 060 | Norsk Fjordhestsenter AS | Mikronr. 430 i klassen | 52 | 0,4 % | 60,0 % | 1,77 | −0,5 % | 6 MNOK |
| 1 061 | Levvel Helse AS | Mikronr. 431 i klassen | 52 | 8,1 % | 1,1 % | 1,00 | 24,6 % | 6 MNOK |
| 1 062 | A1 Trafikkskole AS | Smånr. 599 i klassen | 52 | 14,9 % | 2,2 % | 0,85 | 3,2 % | 11 MNOK |
| 1 063 | Læringsverkstedet Lødingen Barnehage AS | Smånr. 600 i klassen | 52 | 12,5 % | 0,1 % | 1,16 | 7,4 % | 15 MNOK |
| 1 064 | Nygård Barnehage AS | Mikronr. 432 i klassen | 52 | 3,1 % | 55,1 % | 0,78 | 3,6 % | 7 MNOK |
| 1 065 | Task Alliance AS | Smånr. 601 i klassen | 52 | 3,3 % | 40,1 % | 1,39 | −21,9 % | 31 MNOK |
| 1 066 | Lundebygrenda Barnehage AS | Smånr. 602 i klassen | 52 | 4,6 % | 8,7 % | 0,42 | 16,7 % | 13 MNOK |
| 1 067 | Annemorhuset Barnehage AS | Mikronr. 433 i klassen | 52 | 2,8 % | 19,7 % | 0,91 | 17,8 % | 9 MNOK |
| 1 068 | Marihøna Gårds- og Friluftsbarnehage AS | Smånr. 603 i klassen | 51 | 4,8 % | 26,5 % | 1,06 | −1,4 % | 30 MNOK |
| 1 069 | Tonsenhagen Barnehage AS | Mikronr. 434 i klassen | 51 | −4,2 % | 52,2 % | 1,98 | 7,7 % | 7 MNOK |
| 1 070 | Kjølbergskogen Barnehage AS | Smånr. 604 i klassen | 51 | −2,1 % | 63,8 % | 0,50 | 38,9 % | 16 MNOK |
| 1 071 | Juliussen Trafikkskole AS | Mikronr. 435 i klassen | 51 | 9,4 % | 23,3 % | 0,83 | −5,4 % | 8 MNOK |
| 1 072 | Læringsverkstedet Lillås Barnehage AS | Smånr. 605 i klassen | 51 | 4,8 % | 1,2 % | 0,72 | 7,0 % | 14 MNOK |
| 1 073 | Førerkortsenteret Steinkjer AS | Mikronr. 436 i klassen | 51 | 2,4 % | 23,4 % | 1,05 | 29,1 % | 9 MNOK |
| 1 074 | Norges Fagakademi AS | Smånr. 606 i klassen | 51 | 0,3 % | 20,0 % | 0,97 | 10,4 % | 27 MNOK |
| 1 075 | Trollungene Familiebarnehage AS | Mikronr. 437 i klassen | 51 | 3,2 % | 25,8 % | 1,35 | 8,4 % | 2 MNOK |
| 1 076 | Norsk Gestaltinstitutt AS | Smånr. 607 i klassen | 51 | 6,0 % | 1,4 % | 0,93 | 7,9 % | 16 MNOK |
| 1 077 | Eloop AS | Mikronr. 438 i klassen | 51 | −11,3 % | 81,1 % | 5,27 | −22,0 % | 4 MNOK |
| 1 078 | Fritzøe Gård Aktiv AS | Mikronr. 439 i klassen | 51 | −0,1 % | 47,0 % | 1,86 | 3,5 % | 7 MNOK |
| 1 079 | Sentrum Barnehage AS | Mikronr. 440 i klassen | 51 | 2,6 % | 29,7 % | 1,42 | 6,6 % | 7 MNOK |
| 1 080 | Solsikka AS | Smånr. 608 i klassen | 51 | 8,1 % | 12,9 % | 0,97 | 2,6 % | 14 MNOK |
| 1 081 | Bambini Montessoribarnehage AS | Smånr. 609 i klassen | 51 | 1,9 % | 23,5 % | 0,90 | 4,9 % | 20 MNOK |
| 1 082 | Vikedal Fus Barnehage AS | Smånr. 610 i klassen | 51 | −0,9 % | 13,4 % | 3,75 | 20,6 % | 11 MNOK |
| 1 083 | Hoppensprett Nes AS | Smånr. 611 i klassen | 51 | 11,8 % | 2,9 % | 2,02 | −21,1 % | 25 MNOK |
| 1 084 | Bergsengveien Familiebarnehage AS | Mikronr. 441 i klassen | 51 | 9,2 % | 23,8 % | 1,21 | 2,4 % | 2 MNOK |
| 1 085 | Ulvøya Barnehage AS | Mikronr. 442 i klassen | 51 | 4,4 % | 19,8 % | 1,20 | 9,6 % | 7 MNOK |
| 1 086 | Seiersborg Videregående Skole Fredrikstad AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 51 | 4,5 % | 33,1 % | 1,36 | 8,5 % | 63 MNOK |
| 1 087 | Espira Kulturstien AS | Smånr. 612 i klassen | 51 | 6,3 % | 5,9 % | 0,85 | 4,9 % | 19 MNOK |
| 1 088 | Læringsverkstedet Jåsund Barnehage AS | Smånr. 613 i klassen | 51 | 20,9 % | 0,1 % | 0,93 | 7,3 % | 37 MNOK |
| 1 089 | Nedre Auren Gårdsbarnehage AS | Smånr. 614 i klassen | 51 | 5,9 % | 6,6 % | 1,20 | 4,0 % | 20 MNOK |
| 1 090 | Furehaugen Barnehage AS | Smånr. 615 i klassen | 51 | 1,1 % | 21,0 % | 0,65 | 15,5 % | 15 MNOK |
| 1 091 | H100 Technology AS | Mikronr. 443 i klassen | 51 | −25,3 % | 92,0 % | 12,34 | −2,0 % | 3 MNOK |
| 1 092 | Hokus Pokus Grimstad AS | Smånr. 616 i klassen | 51 | 3,6 % | 8,9 % | 0,97 | 7,9 % | 26 MNOK |
| 1 093 | Lillehagen Fus Barnehage AS | Smånr. 617 i klassen | 51 | 0,7 % | 5,0 % | 1,79 | 7,5 % | 19 MNOK |
| 1 094 | Sagatun Barnehage AS | Mikronr. 444 i klassen | 51 | −1,0 % | 39,1 % | 1,43 | 20,4 % | 4 MNOK |
| 1 095 | Hamar Trafikkskole AS | Mikronr. 445 i klassen | 51 | 4,0 % | 27,8 % | 1,64 | −0,5 % | 9 MNOK |
| 1 096 | Læringsverkstedet Gimlekollen Barnehage AS | Smånr. 618 i klassen | 51 | 6,4 % | 0,6 % | 0,87 | 6,6 % | 14 MNOK |
| 1 097 | Læringsverkstedet Eid Barnehage AS | Smånr. 619 i klassen | 51 | 5,2 % | 0,7 % | 0,70 | 12,0 % | 20 MNOK |
| 1 098 | Ekt Rideskole og Husdyrpark AS | Smånr. 620 i klassen | 51 | 3,6 % | 3,7 % | 1,15 | 14,5 % | 14 MNOK |
| 1 099 | Skårbrevik Aut Trafikkskole AS | Mikronr. 446 i klassen | 51 | 4,1 % | 26,6 % | 2,09 | −2,1 % | 7 MNOK |
| 1 100 | Dans1 AS | Mikronr. 447 i klassen | 51 | 16,7 % | 17,2 % | 1,21 | −25,8 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.