Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 251 | Garnes Gårdsbarnehage AS | Smånr. 694 i klassen | 47 | −0,1 % | 26,9 % | 1,28 | 1,2 % | 11 MNOK |
| 1 252 | Hoppensprett Melbu AS | Smånr. 695 i klassen | 47 | 8,7 % | 0,5 % | 1,84 | 0,3 % | 15 MNOK |
| 1 253 | Preg Barnehager Lassa AS | Smånr. 696 i klassen | 47 | 1,4 % | 42,8 % | 0,65 | −0,5 % | 13 MNOK |
| 1 254 | Småtroll Harstad AS | Mikronr. 515 i klassen | 47 | −5,2 % | 54,1 % | 2,14 | 4,4 % | 2 MNOK |
| 1 255 | Rotnes Fus Kulturbarnehage AS | Smånr. 697 i klassen | 47 | −0,6 % | 15,1 % | 1,37 | 3,0 % | 18 MNOK |
| 1 256 | Engesvea Fus Barnehage AS | Smånr. 698 i klassen | 47 | −0,1 % | 3,9 % | 1,46 | 6,3 % | 22 MNOK |
| 1 257 | Borgly Barnehage AS | Mikronr. 516 i klassen | 47 | −0,5 % | 43,8 % | 1,39 | 3,5 % | 6 MNOK |
| 1 258 | Kausvol Gardsbarnehage AS | Smånr. 699 i klassen | 47 | 5,6 % | 5,4 % | 0,82 | 6,7 % | 19 MNOK |
| 1 259 | Læringsverkstedet Mortensrud Barnehage AS | Smånr. 700 i klassen | 47 | 9,3 % | 0,1 % | 1,43 | 2,6 % | 16 MNOK |
| 1 260 | Espira Evangtunet AS | Smånr. 701 i klassen | 47 | 10,2 % | 0,3 % | 0,79 | 19,4 % | 15 MNOK |
| 1 261 | Iglemyr Fus Barnehage AS | Smånr. 702 i klassen | 47 | −0,2 % | 4,7 % | 1,21 | 9,2 % | 17 MNOK |
| 1 262 | Oslo Kvinnehelsesenter AS | Mikronr. 517 i klassen | 47 | −0,2 % | 38,0 % | 1,61 | 3,3 % | 4 MNOK |
| 1 263 | Velle Træleborg Barnehage AS | Smånr. 703 i klassen | 47 | −0,4 % | 26,7 % | 1,27 | 1,5 % | 15 MNOK |
| 1 264 | Free Motion Hasle AS | Mikronr. 518 i klassen | 47 | −0,2 % | 39,5 % | 4,15 | −3,8 % | 5 MNOK |
| 1 265 | Briskeby Videregående Skole AS | Smånr. 704 i klassen | 47 | 2,5 % | 18,6 % | 0,43 | 7,5 % | 39 MNOK |
| 1 266 | Soria Moria Studentbarnehage AS | Smånr. 705 i klassen | 47 | 2,5 % | 8,2 % | 1,09 | 2,4 % | 16 MNOK |
| 1 267 | Furuly Barnehage Råde AS | Mikronr. 519 i klassen | 47 | −2,6 % | 46,9 % | 1,79 | 17,2 % | 10 MNOK |
| 1 268 | Læringsverkstedet Bjønnåsen Solkollen Barnehage AS | Mikronr. 520 i klassen | 47 | 6,3 % | 1,8 % | 0,74 | 4,8 % | 7 MNOK |
| 1 269 | Læringsverkstedet Notveien Naturbarnehage AS | Smånr. 706 i klassen | 47 | 4,4 % | 0,8 % | 0,76 | 3,1 % | 19 MNOK |
| 1 270 | Hoppensprett Brårud AS | Mikronr. 521 i klassen | 47 | −9,1 % | 65,4 % | 0,81 | 1 110,7 % | 8 MNOK |
| 1 271 | Læringsverkstedet Rørensletta Solkollen Barnehage AS | Mikronr. 522 i klassen | 47 | 6,5 % | 0,7 % | 0,90 | 8,3 % | 10 MNOK |
| 1 272 | Læringsverkstedet Bodøsjøen Naturbarnehage AS | Smånr. 707 i klassen | 46 | 1,9 % | 0,9 % | 0,73 | 7,6 % | 22 MNOK |
| 1 273 | Muggoppen Barnehage AS | Mikronr. 523 i klassen | 46 | 1,7 % | 20,0 % | 1,18 | 7,0 % | 4 MNOK |
| 1 274 | Villenga Fus Barnehage AS | Smånr. 708 i klassen | 46 | 2,4 % | 8,6 % | 1,05 | 4,6 % | 20 MNOK |
| 1 275 | Josef Akademi AS | Mikronr. 524 i klassen | 46 | −1,8 % | 39,6 % | 1,43 | 10,9 % | 3 MNOK |
| 1 276 | Menighetsbarnehagen i Trøgstad AS | Mikronr. 525 i klassen | 46 | 3,4 % | 18,8 % | 1,23 | −6,5 % | 8 MNOK |
| 1 277 | Svein Svendsens Auto Trafikkskole AS | Smånr. 709 i klassen | 46 | 4,7 % | 6,9 % | 1,00 | 2,4 % | 20 MNOK |
| 1 278 | Mad Goats AS | Mikronr. 526 i klassen | 46 | 3,1 % | 35,4 % | 0,60 | 5,9 % | 6 MNOK |
| 1 279 | Football Education Nordic AS mangler 2025 | Mikronr. 527 i klassen | 46 | 2,8 % | 12,1 % | 1,14 | −3,2 % | 6 MNOK |
| 1 280 | Verdiskaper1 AS | Mikronr. 528 i klassen | 46 | −4,3 % | 37,8 % | 1,55 | 67,4 % | 2 MNOK |
| 1 281 | Crew Training AS | Mikronr. 529 i klassen | 46 | −14,6 % | 73,8 % | 0,91 | 47,6 % | 5 MNOK |
| 1 282 | Sandnes Friskole AS | Smånr. 710 i klassen | 46 | 0,5 % | 16,6 % | 1,63 | 2,6 % | 33 MNOK |
| 1 283 | Noroff Education AS | Mellomstorenr. 44 i klassen | 46 | 11,0 % | 6,2 % | 0,42 | 47,4 % | 177 MNOK |
| 1 284 | Læringsverkstedet Haugenstykket Barnehage AS | Smånr. 711 i klassen | 46 | 3,0 % | 1,0 % | 0,99 | 2,4 % | 19 MNOK |
| 1 285 | Ndi Språkskole AS | Mikronr. 530 i klassen | 46 | 3,8 % | 32,3 % | 1,24 | −6,9 % | 2 MNOK |
| 1 286 | Læringsverkstedet Fjeldebakkane Barnehage AS | Smånr. 712 i klassen | 46 | 3,2 % | 1,1 % | 0,47 | 10,3 % | 18 MNOK |
| 1 287 | Ebeltoften Familiebarnehage AS mangler 2025 | Mikronr. 531 i klassen | 46 | 7,4 % | −12,1 % | 0,89 | 11,4 % | 2 MNOK |
| 1 288 | Preg Barnehager Toftøy AS | Smånr. 713 i klassen | 46 | 3,5 % | 7,8 % | 0,73 | 5,8 % | 25 MNOK |
| 1 289 | Musikktrollet Barnehage AS | Mikronr. 532 i klassen | 46 | 5,2 % | 9,7 % | 1,05 | – | 7 MNOK |
| 1 290 | Espira Torshovdalen AS | Smånr. 714 i klassen | 46 | 11,0 % | 1,7 % | 0,58 | 5,1 % | 19 MNOK |
| 1 291 | Lillelia Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 533 i klassen | 46 | 3,5 % | 31,2 % | 0,61 | 2,1 % | 9 MNOK |
| 1 292 | Preg Barnehager Rødsdalen AS | Mikronr. 534 i klassen | 46 | −4,0 % | 72,2 % | 1,15 | 1,9 % | 6 MNOK |
| 1 293 | Bob Trafikkskole AS | Smånr. 715 i klassen | 46 | 4,3 % | 17,0 % | 0,56 | −2,3 % | 16 MNOK |
| 1 294 | BE Yoga Studio AS | Mikronr. 535 i klassen | 46 | 0,2 % | 26,0 % | 1,26 | 10,6 % | 4 MNOK |
| 1 295 | Espira Trygstad AS | Smånr. 716 i klassen | 46 | 1,9 % | 5,4 % | 0,92 | 8,6 % | 14 MNOK |
| 1 296 | Krokusen Barnehage AS | Mikronr. 536 i klassen | 46 | 4,9 % | 3,8 % | 1,18 | 5,0 % | 7 MNOK |
| 1 297 | Moelv Videregående Skole AS | Mellomstorenr. 45 i klassen | 46 | −0,1 % | 45,2 % | 1,51 | 4,8 % | 73 MNOK |
| 1 298 | Espira Bråsteintunet AS | Smånr. 717 i klassen | 46 | 9,9 % | 0,2 % | 0,79 | 12,9 % | 20 MNOK |
| 1 299 | Norlandia Preschools AS | Mellomstorenr. 46 i klassen | 46 | 0,2 % | 28,4 % | 0,36 | 100,3 % | 175 MNOK |
| 1 300 | Heimvang Barnehage AS | Mikronr. 537 i klassen | 46 | 5,1 % | 28,1 % | 0,90 | −4,6 % | 6 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.