Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 351 | Bølgen Dansestudio AS | Mikronr. 561 i klassen | 44 | −4,2 % | 53,2 % | 1,18 | 5,3 % | 5 MNOK |
| 1 352 | Espira Gåserud AS | Smånr. 744 i klassen | 44 | 0,1 % | 6,8 % | 0,98 | 8,8 % | 18 MNOK |
| 1 353 | Skagen Trafikkskole AS | Smånr. 745 i klassen | 44 | 9,6 % | 0,4 % | 0,89 | −0,4 % | 37 MNOK |
| 1 354 | Noahs Ark Miljøbarnehage AS | Smånr. 746 i klassen | 44 | 8,3 % | 10,6 % | 0,76 | −6,0 % | 15 MNOK |
| 1 355 | Læringsverkstedet Hammersborg Barnehage AS | Smånr. 747 i klassen | 44 | 7,4 % | 0,1 % | 1,15 | 4,2 % | 23 MNOK |
| 1 356 | Norlandia Sætra Barnehage AS | Smånr. 748 i klassen | 44 | −5,1 % | 55,8 % | 1,80 | −7,5 % | 18 MNOK |
| 1 357 | Betanien Barnehage AS | Smånr. 749 i klassen | 44 | 2,0 % | 15,7 % | 0,35 | 1,4 % | 12 MNOK |
| 1 358 | Ze-Bra Gårdsbarnehage AS | Smånr. 750 i klassen | 44 | 0,6 % | 15,2 % | 0,97 | 1,4 % | 15 MNOK |
| 1 359 | Kulås Barnehage AS | Smånr. 751 i klassen | 44 | −5,8 % | 41,7 % | 1,57 | 2,5 % | 16 MNOK |
| 1 360 | Bærumsmarka Fus Barnehage AS | Smånr. 752 i klassen | 44 | −1,1 % | 11,6 % | 1,13 | 3,8 % | 22 MNOK |
| 1 361 | Kreativ Barnehage Hove AS | Smånr. 753 i klassen | 44 | 1,3 % | 12,9 % | 1,41 | 3,4 % | 20 MNOK |
| 1 362 | Læringsverkstedet Olaløkka Barnehage AS | Mikronr. 562 i klassen | 44 | 3,2 % | 1,9 % | 0,89 | 10,5 % | 6 MNOK |
| 1 363 | Spanskskolen Habla Espanol AS | Mikronr. 563 i klassen | 44 | −6,3 % | 45,0 % | 1,82 | 7,6 % | 2 MNOK |
| 1 364 | Anestua Barnehage AS | Smånr. 754 i klassen | 44 | −4,7 % | 55,0 % | 1,26 | 0,0 % | 10 MNOK |
| 1 365 | Eventus Kvernslåtten Barnehage AS | Smånr. 755 i klassen | 44 | 3,7 % | 18,1 % | 0,48 | 1,7 % | 26 MNOK |
| 1 366 | Læringsverkstedet Verkensveien Barnehage AS | Smånr. 756 i klassen | 44 | 2,0 % | 1,1 % | 0,37 | 9,9 % | 13 MNOK |
| 1 367 | Joblearn AS | Mellomstorenr. 48 i klassen | 44 | 4,7 % | 26,2 % | 1,23 | −15,1 % | 111 MNOK |
| 1 368 | Thelen AS | Mikronr. 564 i klassen | 44 | 6,5 % | 7,2 % | 0,42 | 4,2 % | 7 MNOK |
| 1 369 | Læringsverkstedet Skogly Naturbarnehage AS | Smånr. 757 i klassen | 44 | 3,5 % | 0,9 % | 0,75 | −3,1 % | 20 MNOK |
| 1 370 | Preg Barnehager Lura AS | Smånr. 758 i klassen | 44 | −0,3 % | 25,7 % | 1,01 | 3,0 % | 11 MNOK |
| 1 371 | Lund Barnehage AS | Mikronr. 565 i klassen | 44 | 0,5 % | 13,9 % | 1,04 | 9,5 % | 9 MNOK |
| 1 372 | Future Leaders AS | Mikronr. 566 i klassen | 44 | 5,4 % | 17,8 % | 1,30 | −21,5 % | 2 MNOK |
| 1 373 | Metis Videregående AS | Mellomstorenr. 49 i klassen | 44 | 1,5 % | 21,1 % | 1,09 | 9,9 % | 94 MNOK |
| 1 374 | Læringsverkstedet Åmot Barnehage AS | Smånr. 759 i klassen | 44 | 8,6 % | 0,1 % | 1,34 | −4,5 % | 17 MNOK |
| 1 375 | Norlandia Varden Barnehage AS | Smånr. 760 i klassen | 44 | −2,1 % | 33,3 % | 1,08 | 2,2 % | 11 MNOK |
| 1 376 | Andromeda Barnehage AS | Smånr. 761 i klassen | 44 | −1,9 % | 10,8 % | 1,08 | 53,8 % | 12 MNOK |
| 1 377 | Espira Torsbergskogen AS | Smånr. 762 i klassen | 44 | −2,5 % | 48,8 % | 1,39 | 2,1 % | 18 MNOK |
| 1 378 | Campus Blå Videregående Skole AS | Smånr. 763 i klassen | 44 | −21,3 % | 52,3 % | 3,21 | −13,2 % | 25 MNOK |
| 1 379 | Læringsverkstedet Nerenga Barnehage AS | Mikronr. 567 i klassen | 44 | 6,9 % | 0,3 % | 0,81 | 12,9 % | 9 MNOK |
| 1 380 | Norlandia Glassverket Barnehage AS | Smånr. 764 i klassen | 44 | −10,5 % | 81,7 % | 0,69 | 3,7 % | 24 MNOK |
| 1 381 | Læringsverkstedet Sarpsborg Doremi Barnehage AS | Smånr. 765 i klassen | 44 | 2,2 % | 0,8 % | 0,78 | 5,4 % | 15 MNOK |
| 1 382 | Espira Brådalsfjellet AS | Smånr. 766 i klassen | 44 | 1,9 % | 8,1 % | 0,81 | 1,0 % | 26 MNOK |
| 1 383 | Hovseter Barnehage AS | Mikronr. 568 i klassen | 44 | −1,6 % | 34,5 % | 1,49 | 8,0 % | 7 MNOK |
| 1 384 | Bratsberg Fus Kulturbarnehage AS | Smånr. 767 i klassen | 43 | 2,8 % | −97,0 % | 0,53 | 16,1 % | 16 MNOK |
| 1 385 | Dalpro Utvikling AS | Mikronr. 569 i klassen | 43 | 0,2 % | 17,2 % | 1,17 | 14,8 % | 7 MNOK |
| 1 386 | RONDEDRØM, Drift AS | Mikronr. 570 i klassen | 43 | 5,4 % | 10,6 % | 3,44 | −5,8 % | 6 MNOK |
| 1 387 | NATUR & Idrettsbarnehagen Høknes AS | Mikronr. 571 i klassen | 43 | 2,6 % | 23,1 % | 1,11 | 1,6 % | 7 MNOK |
| 1 388 | Sindre Borgli AS | Mikronr. 572 i klassen | 43 | 2,5 % | 14,7 % | 1,90 | 1,1 % | 1 MNOK |
| 1 389 | Universet Studentbarnehage AS | Smånr. 768 i klassen | 43 | 0,8 % | 4,2 % | 1,04 | 5,2 % | 18 MNOK |
| 1 390 | Læringsverkstedet Hauketo Barnehage AS | Smånr. 769 i klassen | 43 | 1,1 % | 1,4 % | 0,53 | 14,0 % | 15 MNOK |
| 1 391 | Padlegleden AS | Mikronr. 573 i klassen | 43 | −4,3 % | 33,6 % | 0,82 | 133,8 % | 1 MNOK |
| 1 392 | Espira Årølia AS | Smånr. 770 i klassen | 43 | 0,5 % | 10,2 % | 1,28 | 3,2 % | 26 MNOK |
| 1 393 | Læringsverkstedet Tvildemoen Barnehage AS | Smånr. 771 i klassen | 43 | 8,8 % | 0,1 % | 1,06 | 2,6 % | 25 MNOK |
| 1 394 | Lenoo AS | Smånr. 772 i klassen | 43 | −1,8 % | 9,3 % | 1,06 | 28,7 % | 12 MNOK |
| 1 395 | Norlandia Sølvberget Barnehage AS | Mikronr. 574 i klassen | 43 | −0,2 % | 35,6 % | 1,11 | −0,5 % | 7 MNOK |
| 1 396 | NORA, Nasjonal og Regional Arena for Dans i Telemark AS | Mikronr. 575 i klassen | 43 | 1,0 % | 9,5 % | 1,05 | 17,5 % | 4 MNOK |
| 1 397 | G-Tec AS | Smånr. 773 i klassen | 43 | −0,3 % | 3,0 % | 1,00 | 103,3 % | 33 MNOK |
| 1 398 | Aadland Gards- og Friluftsbarnehage AS | Mikronr. 576 i klassen | 43 | 0,9 % | 9,7 % | 1,03 | 8,8 % | 5 MNOK |
| 1 399 | Preg Barnehager Askøy AS | Smånr. 774 i klassen | 43 | −7,5 % | 30,9 % | 2,47 | −9,8 % | 15 MNOK |
| 1 400 | Mokollen Barnehage AS | Smånr. 775 i klassen | 43 | −3,0 % | 37,5 % | 1,57 | 1,8 % | 14 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.