Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 069 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,3 % | 2,1 % | 6,9 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,2 % |
| Totalrentabilitet | −4,9 % | 5,6 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 20,6 % | 45,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,59 | 11,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,13 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 0,8 % | 6,1 % | 12,4 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 809 · Små: 1 189 · Mellomstore: 70 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 151 | Barnas Kulturhage AS | Smånr. 84 i klassen | 77 | 5,6 % | 44,7 % | 1,55 | 7,2 % | 31 MNOK |
| 152 | Foss Trafikkskole AS | Mikronr. 63 i klassen | 77 | 47,4 % | 50,7 % | 1,69 | 17,4 % | 3 MNOK |
| 153 | Drottningborg Ungdomsskole AS | Smånr. 85 i klassen | 77 | 4,5 % | 34,4 % | 1,62 | 16,4 % | 29 MNOK |
| 154 | Solearning AS | Mikronr. 64 i klassen | 77 | 12,1 % | 82,2 % | 5,56 | −12,3 % | 1 MNOK |
| 155 | Diakonhjemmet Barnehage Steinerud AS | Smånr. 86 i klassen | 76 | 4,4 % | 43,4 % | 1,35 | 10,9 % | 15 MNOK |
| 156 | Avigo Barnehage AS | Smånr. 87 i klassen | 76 | 6,7 % | 59,0 % | 0,92 | 44,2 % | 13 MNOK |
| 157 | Læringsverkstedet Østmarka Idrettsbarnehage AS | Smånr. 88 i klassen | 76 | 8,7 % | 41,8 % | 4,51 | 7,3 % | 34 MNOK |
| 158 | Akademiet Ypsilon Videregående Skole AS | Smånr. 89 i klassen | 76 | 7,3 % | 61,0 % | 1,89 | 4,7 % | 31 MNOK |
| 159 | Biss Preschool AS | Smånr. 90 i klassen | 76 | 8,4 % | 48,6 % | 1,94 | 1,8 % | 22 MNOK |
| 160 | Husnes Trafikkskule AS | Mikronr. 65 i klassen | 76 | 19,8 % | 58,1 % | 2,10 | 1,4 % | 2 MNOK |
| 161 | Sanas Trafikkskole AS | Mikronr. 66 i klassen | 76 | 18,5 % | 45,0 % | 2,85 | 24,0 % | 3 MNOK |
| 162 | Mtk Skolen AS | Mikronr. 67 i klassen | 76 | 27,3 % | 53,9 % | 2,20 | 28,6 % | 9 MNOK |
| 163 | Diakonhjemmet Barnehage Borgenveien AS | Smånr. 91 i klassen | 76 | 5,7 % | 37,1 % | 1,44 | 12,1 % | 14 MNOK |
| 164 | Årvollskogen Barnehage AS | Smånr. 92 i klassen | 76 | 11,1 % | 33,4 % | 1,50 | 7,0 % | 16 MNOK |
| 165 | Norwegian Competence Centre Helicopter AS | Smånr. 93 i klassen | 76 | 28,5 % | 5,6 % | 4,96 | 27,5 % | 35 MNOK |
| 166 | Isogaisa Siida AS | Mikronr. 68 i klassen | 76 | 7,4 % | 62,0 % | 2,28 | 35,5 % | 3 MNOK |
| 167 | Tågvollan Barnehage AS | Smånr. 94 i klassen | 76 | 3,5 % | 51,1 % | 1,70 | 12,0 % | 11 MNOK |
| 168 | Solheim Barnehage AS | Smånr. 95 i klassen | 76 | 8,7 % | 56,4 % | 2,22 | −1,7 % | 16 MNOK |
| 169 | Hauge Trafikkskole AS | Mikronr. 69 i klassen | 76 | 7,5 % | 71,1 % | 1,35 | 19,0 % | 4 MNOK |
| 170 | Mobarn Dalelia Barnehage AS | Smånr. 96 i klassen | 76 | 4,3 % | 50,6 % | 1,78 | 6,1 % | 16 MNOK |
| 171 | Sammen Fagertun Barnehage AS | Smånr. 97 i klassen | 76 | 8,4 % | 22,3 % | 1,73 | 24,3 % | 12 MNOK |
| 172 | Frikult Grunnskole AS | Mikronr. 70 i klassen | 76 | 24,1 % | 65,4 % | 1,97 | – | 2 MNOK |
| 173 | International School of Bergen Ecc AS | Mikronr. 71 i klassen | 76 | 4,6 % | 73,3 % | 3,75 | 108,1 % | 9 MNOK |
| 174 | Mazut Oslo AS | Smånr. 98 i klassen | 76 | 17,3 % | 32,6 % | 1,42 | 8,6 % | 15 MNOK |
| 175 | ÁLTTA Siida AS | Smånr. 99 i klassen | 76 | 4,9 % | 59,9 % | 7,00 | 6,1 % | 12 MNOK |
| 176 | Hammerseng-Edin AS | Mikronr. 72 i klassen | 76 | 13,9 % | 64,6 % | 2,76 | 4,1 % | 3 MNOK |
| 177 | Isving Trafikkopplæring Måløy AS | Mikronr. 73 i klassen | 76 | 36,3 % | 85,9 % | 5,00 | −33,2 % | 4 MNOK |
| 178 | Møbelsnekkerskolen AS | Mikronr. 74 i klassen | 76 | 11,3 % | 78,9 % | 4,73 | 0,5 % | 4 MNOK |
| 179 | Ann-Karin's Trafikkskole AS | Mikronr. 75 i klassen | 76 | 16,2 % | 43,2 % | 2,02 | 45,9 % | 2 MNOK |
| 180 | Bjoarvik Trafikkskole AS | Smånr. 100 i klassen | 76 | 8,9 % | 48,2 % | 1,04 | 7,9 % | 15 MNOK |
| 181 | Læringsverkstedet Munkebekken Idrettsbarnehage AS | Smånr. 101 i klassen | 76 | 8,3 % | 45,4 % | 6,96 | 5,7 % | 37 MNOK |
| 182 | Debio Marked AS | Smånr. 102 i klassen | 75 | 5,6 % | 67,9 % | 3,01 | 3,6 % | 12 MNOK |
| 183 | Griseknoen Gårdsbarnehage AS | Mikronr. 76 i klassen | 75 | 9,6 % | 79,0 % | 3,94 | −1,1 % | 10 MNOK |
| 184 | Måltrosten Barnehage AS | Smånr. 103 i klassen | 75 | 10,2 % | 42,8 % | 0,52 | 14,7 % | 18 MNOK |
| 185 | Klæbu Barnehage AS | Smånr. 104 i klassen | 75 | 5,3 % | 70,6 % | 3,09 | 3,4 % | 10 MNOK |
| 186 | Majorstuen Trafikkskole AS | Smånr. 105 i klassen | 75 | 13,9 % | 38,3 % | 1,45 | 3,7 % | 21 MNOK |
| 187 | Sandhill AS | Mikronr. 77 i klassen | 75 | 9,5 % | 71,3 % | 1,29 | 84,4 % | 1 MNOK |
| 188 | Eventyråsen Barnehage AS | Smånr. 106 i klassen | 75 | 8,5 % | 30,4 % | 2,64 | 16,7 % | 14 MNOK |
| 189 | Edvardsen Trafikkskole Narvik AS | Mikronr. 78 i klassen | 75 | 10,0 % | 71,6 % | 1,55 | 18,9 % | 5 MNOK |
| 190 | Valle Hovin Idrettsbarnehage AS | Smånr. 107 i klassen | 75 | 10,8 % | 36,5 % | 1,14 | 55,0 % | 30 MNOK |
| 191 | Haugland Gårdsbarnehage Askøy AS | Smånr. 108 i klassen | 75 | 8,7 % | 41,3 % | 2,91 | 5,6 % | 14 MNOK |
| 192 | Hakkespetten Barnehage AS | Smånr. 109 i klassen | 75 | 13,4 % | 33,7 % | 1,20 | 68,4 % | 14 MNOK |
| 193 | Lærling Øst AS | Mikronr. 79 i klassen | 75 | 8,2 % | 85,6 % | 6,21 | −4,9 % | 4 MNOK |
| 194 | Seiersborg Videregående Skole Follo AS | Smånr. 110 i klassen | 75 | 15,3 % | 20,4 % | 1,72 | 73,5 % | 28 MNOK |
| 195 | Sommerfuglen Steinerbarnehage AS | Smånr. 111 i klassen | 75 | 5,8 % | 30,3 % | 3,36 | 18,2 % | 15 MNOK |
| 196 | Brilla Institutt AS | Mikronr. 80 i klassen | 75 | 8,4 % | 60,9 % | 2,57 | 38,6 % | 4 MNOK |
| 197 | Universal Balance AS | Mikronr. 81 i klassen | 75 | −7,9 % | 98,4 % | 60,65 | 460,4 % | 2 MNOK |
| 198 | Dibber AS | Mellomstorenr. 6 i klassen | 75 | −48,8 % | 82,3 % | 4,66 | 78,8 % | 86 MNOK |
| 199 | Bedre Beslutninger AS | Mikronr. 82 i klassen | 75 | 13,2 % | 87,0 % | 6,56 | −20,0 % | 3 MNOK |
| 200 | Eltoft Montessoriskole AS | Smånr. 112 i klassen | 75 | 5,2 % | 36,6 % | 1,66 | 17,7 % | 13 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.