Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 | Mazut Oslo AS | Smånr. 109 i klassen | 75 | 17,3 % | 32,6 % | 1,42 | 8,6 % | 15 MNOK |
| 202 | Lærling Øst AS | Mikronr. 88 i klassen | 75 | 8,2 % | 85,6 % | 6,21 | −4,9 % | 4 MNOK |
| 203 | Debio Marked AS | Smånr. 110 i klassen | 75 | 5,6 % | 67,9 % | 3,01 | 3,6 % | 12 MNOK |
| 204 | Læringsverkstedet Munkebekken Idrettsbarnehage AS | Smånr. 111 i klassen | 75 | 8,3 % | 45,4 % | 6,96 | 5,7 % | 37 MNOK |
| 205 | Bedre Beslutninger AS | Mikronr. 89 i klassen | 75 | 13,2 % | 87,0 % | 6,56 | −20,0 % | 3 MNOK |
| 206 | Bjoarvik Trafikkskole AS | Smånr. 112 i klassen | 75 | 8,9 % | 48,2 % | 1,04 | 7,9 % | 15 MNOK |
| 207 | Klæbu Barnehage AS | Smånr. 113 i klassen | 75 | 5,3 % | 70,6 % | 3,09 | 3,4 % | 10 MNOK |
| 208 | Iverdi AS | Smånr. 114 i klassen | 75 | 15,2 % | 62,0 % | 0,53 | 14,6 % | 40 MNOK |
| 209 | Ottershagen Gardsbarnehage AS | Mikronr. 90 i klassen | 75 | 9,0 % | 55,0 % | 1,65 | 13,6 % | 9 MNOK |
| 210 | Universal Balance AS | Mikronr. 91 i klassen | 75 | −7,9 % | 98,4 % | 60,65 | 460,4 % | 2 MNOK |
| 211 | Måltrosten Barnehage AS | Smånr. 115 i klassen | 75 | 10,2 % | 42,8 % | 0,52 | 14,7 % | 18 MNOK |
| 212 | Majorstuen Trafikkskole AS | Smånr. 116 i klassen | 75 | 13,9 % | 38,3 % | 1,45 | 3,7 % | 21 MNOK |
| 213 | Backswing Invest AS | Mikronr. 92 i klassen | 75 | 41,6 % | 76,5 % | 2,54 | −32,0 % | 2 MNOK |
| 214 | Yggdrasil Language Services AS | Mikronr. 93 i klassen | 75 | 14,6 % | 47,4 % | 1,90 | 15,5 % | 1 MNOK |
| 215 | Valle Hovin Idrettsbarnehage AS | Smånr. 117 i klassen | 75 | 10,8 % | 36,5 % | 1,14 | 55,0 % | 30 MNOK |
| 216 | Concentio AS | Mikronr. 94 i klassen | 75 | 10,5 % | 91,0 % | 6,47 | −37,5 % | 2 MNOK |
| 217 | Hakkespetten Barnehage AS | Smånr. 118 i klassen | 75 | 13,4 % | 33,7 % | 1,20 | 68,4 % | 14 MNOK |
| 218 | Haugland Gårdsbarnehage Askøy AS | Smånr. 119 i klassen | 75 | 8,7 % | 41,3 % | 2,91 | 5,6 % | 14 MNOK |
| 219 | Undervisningsservice AS | Mikronr. 95 i klassen | 75 | 16,0 % | 62,9 % | 2,70 | −2,4 % | 7 MNOK |
| 220 | Dibber AS | Mellomstorenr. 6 i klassen | 74 | −48,8 % | 82,3 % | 4,66 | 78,8 % | 86 MNOK |
| 221 | Eventyråsen Barnehage AS | Smånr. 120 i klassen | 74 | 8,5 % | 30,4 % | 2,64 | 16,7 % | 14 MNOK |
| 222 | Bentz Trafikkskole AS | Mikronr. 96 i klassen | 74 | 16,5 % | 43,1 % | 4,13 | 20,2 % | 10 MNOK |
| 223 | Fotballprogresjon Norge AS mangler 2025 | Mikronr. 97 i klassen | 74 | 14,9 % | 49,7 % | 1,90 | 30,3 % | 7 MNOK |
| 224 | Seiersborg Videregående Skole Follo AS | Smånr. 121 i klassen | 74 | 15,3 % | 20,4 % | 1,72 | 73,5 % | 28 MNOK |
| 225 | Hauge Trafikk og Maskin AS | Mikronr. 98 i klassen | 74 | 23,2 % | 50,1 % | 2,58 | 10,7 % | 4 MNOK |
| 226 | Sommerfuglen Steinerbarnehage AS | Smånr. 122 i klassen | 74 | 5,8 % | 30,3 % | 3,36 | 18,2 % | 15 MNOK |
| 227 | POSITIV & Feste Trafikkskole AS | Mikronr. 99 i klassen | 74 | 4,9 % | 73,8 % | 2,64 | 8,2 % | 2 MNOK |
| 228 | Steinvegen Barnehage AS | Mikronr. 100 i klassen | 74 | 4,5 % | 72,9 % | 3,45 | 13,4 % | 9 MNOK |
| 229 | Vibeke Klemetsen AS | Mikronr. 101 i klassen | 74 | 5,3 % | 74,9 % | 1,73 | 88,2 % | 1 MNOK |
| 230 | Dangerous Goods Management Oslo AS | Smånr. 123 i klassen | 74 | 8,0 % | 36,4 % | 1,36 | 6,7 % | 26 MNOK |
| 231 | Elektrisktrafikkskole AS | Mikronr. 102 i klassen | 74 | 12,6 % | 36,5 % | 1,88 | 47,5 % | 1 MNOK |
| 232 | Eltoft Montessoriskole AS | Smånr. 124 i klassen | 74 | 5,2 % | 36,6 % | 1,66 | 17,7 % | 13 MNOK |
| 233 | Begbyenga Barnehage AS | Smånr. 125 i klassen | 74 | 4,7 % | 54,4 % | 1,32 | 45,0 % | 19 MNOK |
| 234 | Naf Trafikksenter AS | Smånr. 126 i klassen | 74 | 16,1 % | 69,4 % | 1,22 | 2,9 % | 49 MNOK |
| 235 | Forfatterskolen AS | Mikronr. 103 i klassen | 74 | 11,6 % | 62,5 % | 2,47 | −3,1 % | 7 MNOK |
| 236 | Agder Lærlingesenter AS | Mikronr. 104 i klassen | 74 | 10,6 % | 76,3 % | 4,21 | 3,7 % | 3 MNOK |
| 237 | Tussilago Barnehage AS | Smånr. 127 i klassen | 74 | 9,3 % | 25,8 % | 1,17 | 12,9 % | 12 MNOK |
| 238 | Birralee International Kindergarten Trondheim AS | Smånr. 128 i klassen | 74 | 5,9 % | 85,4 % | 5,08 | −3,7 % | 10 MNOK |
| 239 | AKROBATEN - Barnehage AS | Mikronr. 105 i klassen | 74 | 4,6 % | 70,6 % | 2,49 | 13,0 % | 6 MNOK |
| 240 | Galåen Naturbarnehage AS | Mikronr. 106 i klassen | 74 | 10,0 % | 40,9 % | 2,43 | 36,2 % | 6 MNOK |
| 241 | Olaussen Consult AS | Mikronr. 107 i klassen | 73 | 25,4 % | 50,4 % | 4,35 | 3,4 % | 2 MNOK |
| 242 | Newskills AS | Mikronr. 108 i klassen | 73 | 24,3 % | 32,9 % | 1,49 | 27,0 % | 8 MNOK |
| 243 | Familieterapeut Nina Solheim Westgård AS | Mikronr. 109 i klassen | 73 | 23,2 % | 33,6 % | 1,51 | 19,5 % | 2 MNOK |
| 244 | Bærum Trafikkskole AS | Smånr. 129 i klassen | 73 | 18,1 % | 50,4 % | 1,39 | −7,1 % | 14 MNOK |
| 245 | Active Education AS | Smånr. 130 i klassen | 73 | 13,7 % | 57,2 % | 2,35 | −12,9 % | 28 MNOK |
| 246 | Christiania Barnehave Høybråten AS | Smånr. 131 i klassen | 73 | 4,4 % | 38,9 % | 1,64 | 17,0 % | 14 MNOK |
| 247 | Step Studio AS | Mikronr. 110 i klassen | 73 | 4,0 % | 58,3 % | 2,40 | 27,1 % | 2 MNOK |
| 248 | Målrettet Kompetanse AS | Smånr. 132 i klassen | 73 | 2,1 % | 46,4 % | 1,74 | 48,9 % | 14 MNOK |
| 249 | Mobarn Hauglia Barnehage AS | Mikronr. 111 i klassen | 73 | 8,4 % | 57,6 % | 2,22 | 5,6 % | 8 MNOK |
| 250 | Sterk Sammen AS | Mikronr. 112 i klassen | 73 | 5,1 % | 64,8 % | 2,84 | 11,8 % | 1 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.