Rangering Vann, avløp og renovasjon 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 270 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | 5,7 % | 11,6 % |
| Resultatmargin | −0,3 % | 4,2 % | 10,8 % |
| Totalrentabilitet | 2,4 % | 6,7 % | 15,4 % |
| Egenkapitalandel | 18,9 % | 37,0 % | 55,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 1,56 | 3,96 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,44 | 2,15 |
| Omsetningsvekst | −3,8 % | 3,9 % | 13,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Store: 18 · Små: 83 · Mellomstore: 125 · Mikro: 44. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Norwegian Waste TO Energy AS | Mellomstorenr. 1 i klassen | 90 | 25,4 % | 69,6 % | 2,67 | 64,7 % | 56 MNOK |
| 2 | Noah Solutions ASdatterselskap av Noah AS | Storenr. 1 i klassen | 85 | 17,3 % | 73,3 % | 2,59 | 11,2 % | 919 MNOK |
| 3 | Hof Miljøservice AS | Smånr. 1 i klassen | 83 | 19,9 % | 80,5 % | 4,63 | −2,4 % | 33 MNOK |
| 4 | F F F Hage og Miljø AS | Mellomstorenr. 2 i klassen | 82 | 10,3 % | 54,0 % | 1,60 | 74,0 % | 148 MNOK |
| 5 | Fosen Gjenvinning AS | Smånr. 2 i klassen | 82 | 18,5 % | 91,9 % | 7,06 | −2,9 % | 34 MNOK |
| 6 | Slamrensing AS | Smånr. 3 i klassen | 81 | 27,2 % | 59,8 % | 2,39 | 17,9 % | 34 MNOK |
| 7 | Vartdal Gjenvinning AS | Mellomstorenr. 3 i klassen | 80 | 8,1 % | 86,0 % | 2,06 | 21,2 % | 370 MNOK |
| 8 | BJARNE STENSLI & Sønner AS | Mikronr. 1 i klassen | 79 | 14,7 % | 93,0 % | 11,00 | 1,9 % | 6 MNOK |
| 9 | Sirkel Materialgjenvinning AS | Mellomstorenr. 4 i klassen | 79 | 16,9 % | 58,3 % | 5,57 | 5,6 % | 88 MNOK |
| 10 | Stokstad AS | Mellomstorenr. 5 i klassen | 79 | 9,2 % | 81,4 % | 7,79 | −1,3 % | 139 MNOK |
| 11 | Nordren AS | Storenr. 2 i klassen | 78 | 12,9 % | 51,9 % | 1,79 | 8,8 % | 641 MNOK |
| 12 | Reno-Vest Bedrift AS | Mellomstorenr. 6 i klassen | 78 | 7,0 % | 72,5 % | 2,83 | 9,3 % | 86 MNOK |
| 13 | NETLAND & Sønner AS | Smånr. 4 i klassen | 78 | 11,3 % | 62,9 % | 2,70 | 5,8 % | 30 MNOK |
| 14 | Batteriretur EV AS | Mikronr. 2 i klassen | 78 | 25,5 % | 92,3 % | 13,06 | 44,2 % | 6 MNOK |
| 15 | Retura Midt AS | Mellomstorenr. 7 i klassen | 77 | 13,0 % | 58,4 % | 2,14 | 1,1 % | 122 MNOK |
| 16 | Mauser-Noreko AS | Mellomstorenr. 8 i klassen | 76 | 13,6 % | 58,0 % | 1,64 | 0,7 % | 89 MNOK |
| 17 | Sjøgren Gjenvinning AS | Smånr. 5 i klassen | 76 | 22,8 % | 51,8 % | 2,30 | 62,7 % | 38 MNOK |
| 18 | GR Renovasjon AS | Mikronr. 3 i klassen | 75 | 16,7 % | 63,1 % | 2,66 | 143,4 % | 9 MNOK |
| 19 | Metallco Bergen AS | Mellomstorenr. 9 i klassen | 75 | 22,6 % | 40,1 % | 1,55 | 13,2 % | 88 MNOK |
| 20 | A.O. Eide Maskinentreprenør AS | Mikronr. 4 i klassen | 75 | 17,6 % | 77,6 % | 2,88 | 5,7 % | 7 MNOK |
| 21 | Delehuset AS | Smånr. 6 i klassen | 74 | 16,5 % | 58,1 % | 2,34 | 14,4 % | 28 MNOK |
| 22 | Ivar Nikoma AS | Smånr. 7 i klassen | 73 | 6,1 % | 70,9 % | 3,40 | 21,2 % | 32 MNOK |
| 23 | Orkdal Gjenvinning AS | Smånr. 8 i klassen | 73 | 19,1 % | 54,0 % | 2,13 | 1,2 % | 16 MNOK |
| 24 | Oslo Follo Industri AS | Smånr. 9 i klassen | 73 | 14,6 % | 43,1 % | 2,07 | 76,5 % | 49 MNOK |
| 25 | Hardanger Sand og Kompost AS | Mikronr. 5 i klassen | 72 | 27,7 % | 48,2 % | 2,41 | 10,5 % | 7 MNOK |
| 26 | Hellik Teigen AS | Storenr. 3 i klassen | 72 | 7,3 % | 76,0 % | 2,25 | −3,7 % | 1 388 MNOK |
| 27 | Renovasjonsservice AS | Smånr. 10 i klassen | 71 | 13,4 % | 82,6 % | 1,24 | 13,7 % | 44 MNOK |
| 28 | Slamsug AS | Mellomstorenr. 10 i klassen | 71 | 9,4 % | 44,6 % | 1,28 | 18,4 % | 68 MNOK |
| 29 | Retur Næring AS | Mellomstorenr. 11 i klassen | 71 | 2,0 % | 64,6 % | 2,47 | 10,9 % | 62 MNOK |
| 30 | Risør Tvedestrand Regionens Avfallsselskap Rta AS | Mellomstorenr. 12 i klassen | 71 | 5,8 % | 51,8 % | 3,91 | 5,3 % | 71 MNOK |
| 31 | Norscrap West AS | Mellomstorenr. 13 i klassen | 70 | 8,8 % | 88,6 % | 3,62 | −14,6 % | 263 MNOK |
| 32 | Maren Kommuneservice AS | Mellomstorenr. 14 i klassen | 70 | 5,7 % | 62,6 % | 1,33 | 9,8 % | 59 MNOK |
| 33 | Hermod Teigen AS | Mellomstorenr. 15 i klassen | 70 | 18,2 % | 58,6 % | 1,56 | −1,6 % | 404 MNOK |
| 34 | Holtet Kmt AS | Smånr. 11 i klassen | 70 | 10,6 % | 53,5 % | 2,55 | 6,4 % | 20 MNOK |
| 35 | Minges Anleggsservice AS | Mikronr. 6 i klassen | 69 | 12,3 % | 98,1 % | 30,60 | −50,7 % | 2 MNOK |
| 36 | Bts Rørfornying AS | Mikronr. 7 i klassen | 69 | 9,1 % | 63,8 % | 3,09 | 5,9 % | 6 MNOK |
| 37 | Jan Stenersen Transport AS | Smånr. 12 i klassen | 69 | 7,5 % | 75,9 % | 3,02 | −2,2 % | 29 MNOK |
| 38 | FANA STEIN & Gjenvinning AS | Mellomstorenr. 16 i klassen | 68 | 30,7 % | 47,4 % | 1,29 | 3,4 % | 176 MNOK |
| 39 | Arctic Waste Management AS | Smånr. 13 i klassen | 68 | 6,3 % | 71,9 % | 3,52 | −1,4 % | 23 MNOK |
| 40 | Eden Aquatech AS | Mikronr. 8 i klassen | 68 | 10,0 % | 54,5 % | 2,20 | 105,7 % | 1 MNOK |
| 41 | Batterigjenvinning AS | Smånr. 14 i klassen | 68 | 10,4 % | 78,1 % | 1,94 | 8,5 % | 20 MNOK |
| 42 | Retura Iris AS | Mellomstorenr. 17 i klassen | 68 | 4,5 % | 45,4 % | 2,25 | 17,8 % | 95 MNOK |
| 43 | Iata Næring AS | Mikronr. 9 i klassen | 67 | −0,2 % | 94,8 % | 17,30 | 0,1 % | 8 MNOK |
| 44 | Revac AS | Storenr. 4 i klassen | 67 | 14,3 % | 25,3 % | 1,19 | 21,2 % | 728 MNOK |
| 45 | MOHOLT TRANSPORT & Maskin AS | Smånr. 15 i klassen | 67 | 16,6 % | 73,1 % | 2,55 | −3,4 % | 15 MNOK |
| 46 | Soiltech ASA | Mellomstorenr. 18 i klassen | 67 | 14,8 % | 42,4 % | 1,40 | 46,3 % | 401 MNOK |
| 47 | Vefas Retur AS | Mellomstorenr. 19 i klassen | 67 | 6,3 % | 42,5 % | 2,21 | 20,7 % | 52 MNOK |
| 48 | Retura Haf AS | Smånr. 16 i klassen | 66 | 3,2 % | 66,9 % | 2,64 | 20,3 % | 44 MNOK |
| 49 | Rir Næring AS | Smånr. 17 i klassen | 66 | 8,2 % | 62,8 % | 2,40 | −0,8 % | 44 MNOK |
| 50 | Perpetuum AS | Mellomstorenr. 20 i klassen | 66 | 12,8 % | 45,4 % | 1,68 | 1,6 % | 297 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
- under avvikling 24 Søppel og Flytting AS · siste regnskap 2025
- under avvikling ALVER UTVIKLING & Utleie AS · siste regnskap 2025
- konkurs Buhovd Va-Drift AS · siste regnskap 2024
- konkurs DALE AVFALL & Miljø AS · siste regnskap 2022
- konkurs Fjellheimgutu Vann og Avløp AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Geilo Vannverk AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Helgerud Deponi AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Helland Nord AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Hersjøvann AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Industrial Water Solutions AS · siste regnskap 2026
- under avvikling Kjetil Jegleim AS · siste regnskap 2025
- konkurs Klean Kode AS
- under avvikling Løvigen Bådhusforening Va-Drift AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Metall Gjenvinning AS
- konkurs Metallgjenvinning AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Midt Miljøavfall AS · siste regnskap 2025
- konkurs Miljø Kompetanse AS
- under avvikling Miljø Sekken AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Retur Plast AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Russmarken VA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Serkland AS · siste regnskap 2025
- konkurs TW Zero Waste AS · siste regnskap 2024
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Viken Høytrykksspyling AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Øksnevik AS · siste regnskap 2025
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.