Atecs AS
Score · regnskapsår 2024
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 594 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 069 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 48 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Atecs AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,4 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 42,3 % (median 41,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,4 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 10,6 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 13,5 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 42,3 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,36 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,58 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 39,9 % | 5,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,04 MNOK | 0,73 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Atecs AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Atecs AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Atecs AS hadde en driftsmargin på 9,4 % og en egenkapitalandel på 42,3 % i 2024, og er nr. 1 069 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 22,2 % til 9,4 % og omsetningen økte med 40 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 9 MNOK |
| P/B | 3,2 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 48 | vekt 25 % |
| Likviditet | 72 | vekt 15 % |
| Vekst | 80 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Atecs AS?
Driftsmarginen var 9,4 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,5 %.
Hvor solid er Atecs AS?
Egenkapitalandelen var 42,3 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 1,36 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Atecs AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,58 i 2024 (median 1,61).
Hvordan står Atecs AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Atecs AS er nr. 1 069 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 594 av 2 165. Omsetningen endret seg 39,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 813696592
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 5. mai 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Michelets vei 106A, 1368 STABEKK (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 62 | 55 | |
| Rang | 1 723 | 1 069 | 1 668 | |
| Driftsmargin | 22,2 % | 9,4 % | 9,4 % | |
| Totalrentabilitet | 23,7 % | 13,5 % | 13,1 % | |
| Egenkapitalandel | 28,5 % | 42,3 % | 34,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 2,58 | 1,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 39,9 % | 26,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,2 MNOK | 7,3 MNOK | 9,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | – | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,9 MNOK | 5,7 MNOK | 7,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,9 MNOK | 5,7 MNOK | 7,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 2,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 2,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 3,5 MNOK | 3,3 MNOK | 4,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 2,2 MNOK | 4,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6198081.
Videre
Lignende selskaper
- Stian Steffensen AS indeks 62, nr. 1 060 · sammenlign
- Holm Veiteknikk AS indeks 62, nr. 1 063 · sammenlign
- Proteam AS indeks 62, nr. 1 064 · sammenlign
- Romlaboratoriet AS indeks 62, nr. 1 065 · sammenlign
- Ndt Inspection AS indeks 62, nr. 1 066 · sammenlign