Exebenus AS
Score · regnskapsår 2025
34av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 339 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 628 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Exebenus AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −5,3 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 23,5 % (median 32,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | −5,3 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | −25,5 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 5,2 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 32,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,25 | 1,69 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,65 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 12,6 % | 8,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,26 MNOK | 1,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 34 gjør Exebenus AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Exebenus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Exebenus AS har score 34 for 2025, rang 1 628 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 58 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 12,6 % mot median 8,2 %.
Svakest: Likviditet: persentil 15 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,65 mot median 1,26. Konsistens: persentil 30 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,65 (median 1,26).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −25,5 % (median 5,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −5,3 % (median 5,2 %).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Exebenus AS hadde en driftsmargin på −5,3 % og en egenkapitalandel på 23,5 % i 2025, og er nr. 1 628 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −23,4 % til −5,3 % og egenkapitalandelen steg fra 11,6 % til 23,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 32 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 32 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,65 (median 1,26).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −25,5 % (median 5,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,3 % (median 5,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 12,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 33 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 58 | vekt 15 % |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 27 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Exebenus AS?
Driftsmarginen var −5,3 % i 2025, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Exebenus AS?
Egenkapitalandelen var 23,5 % i 2025 (median 32,7 %). Gjeldsgraden var 3,25 (median 1,69).
Hvordan er likviditeten i Exebenus AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,65 i 2025 (median 1,26). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Exebenus AS i Informasjon og kommunikasjon?
Exebenus AS er nr. 1 628 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 339 av 413. Omsetningen endret seg 12,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 814739082
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 1. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,16 MNOK
- Forretningsadresse
- Kanalsletta 2, 4033 STAVANGER (SOLA)
- Kommune
- Sola rang 2 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 16 | 30 | 34 | |
| Rang | 1 836 | 1 706 | 1 628 | |
| Driftsmargin | −85,5 % | −23,4 % | −5,3 % | |
| Totalrentabilitet | −6,3 % | 2,4 % | 5,2 % | |
| Egenkapitalandel | 18,0 % | 11,6 % | 23,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,15 | 0,20 | 0,65 | |
| Omsetningsvekst | – | 148,5 % | 12,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,9 MNOK | 22,1 MNOK | 24,9 MNOK |
| Driftsresultat | −7,6 MNOK | −5,2 MNOK | −1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −11,4 MNOK | −6,9 MNOK | −6,4 MNOK |
| Årsresultat | −9,3 MNOK | −5,5 MNOK | −5,3 MNOK |
| Finanskostnader | 6,1 MNOK | 9,5 MNOK | 13,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 83,3 MNOK | 110,6 MNOK | 137,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 7,0 MNOK | 14,4 MNOK |
| Egenkapital | 15,0 MNOK | 12,9 MNOK | 32,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 68,4 MNOK | 97,7 MNOK | 105,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,8 MNOK | 35,7 MNOK | 22,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7187357.
Videre
Lignende selskaper
- Mait Norway AS indeks 34, nr. 1 612 · sammenlign
- Mediehuset Nidaros AS indeks 34, nr. 1 623 · sammenlign
- Fishwell Technology AS indeks 34, nr. 1 632 · sammenlign
- Sølvrev AS indeks 34, nr. 1 637 · sammenlign
- Omt Tech AS indeks 33, nr. 1 647 · sammenlign