Holtskogen 17 AS
Score · regnskapsår 2024
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 172 av 5 769 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 674 av 7 757 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 15 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Holtskogen 17 AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 5 769 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,1 % (median 45,2 %) og egenkapitalandel 22,0 % (median 25,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 4,1 % | 45,2 % |
| Resultatmargin | −93,9 % | 18,4 % |
| Totalrentabilitet | 0,2 % | 7,4 % |
| Egenkapitalandel | 22,0 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,54 | 2,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 41,24 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | 0,9 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Holtskogen 17 AS det bedre enn 28 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 769 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Holtskogen 17 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Holtskogen 17 AS hadde en driftsmargin på 4,1 % og en egenkapitalandel på 22,0 % i 2024, og er nr. 5 674 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 1,6 % til 4,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 22,6 | gjeld over verdi |
| P/B | 0,9 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −93,9 % (median 18,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 4,1 % (median 45,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 22,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 15 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 97 | vekt 15 % |
| Vekst | 30 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Holtskogen 17 AS?
Driftsmarginen var 4,1 % i 2024, mot en median på 45,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Holtskogen 17 AS?
Egenkapitalandelen var 22,0 % i 2024 (median 25,9 %). Gjeldsgraden var 3,54 (median 2,30).
Hvordan er likviditeten i Holtskogen 17 AS?
Likviditetsgrad 1 var 41,24 i 2024 (median 1,36).
Hvordan står Holtskogen 17 AS i Eiendom?
Holtskogen 17 AS er nr. 5 674 av 7 757 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 172 av 5 769. Omsetningen endret seg 0,9 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Dynatec Group AS.
Konsernregnskap. Dynatec Group AS for 2025: indeks 68 av 100, nr. 44 av 240 konsern. Se konsernregnskapet
-
Dynatec Group AS
- Holtskogen 17 AS du er her
- Dynatec AS
- Holtskogen 15 AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 815654722
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Rakkestadveien 1, 1814 ASKIM (INDRE ØSTFOLD)
- Kommune
- Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Dynatec Group AS (100 %)
Øverste eier: Dynatec Group AS
- Dynatec Group AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 40 | 40 | |
| Rang | 4 909 | 5 674 | 5 860 | |
| Driftsmargin | 1,6 % | 4,1 % | 28,0 % | |
| Totalrentabilitet | 0,1 % | 0,2 % | 1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 19,9 % | 22,0 % | 19,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 124,41 | 41,24 | 46,39 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,9 % | −0,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,2 MNOK | 7,3 MNOK | 7,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −7,4 MNOK | −6,9 MNOK | −4,1 MNOK |
| Skattekostnad | −1,6 MNOK | −1,5 MNOK | −0,9 MNOK |
| Årsresultat | −5,8 MNOK | −5,3 MNOK | −3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 7,5 MNOK | 7,2 MNOK | 6,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 162,6 MNOK | 128,3 MNOK | 125,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 42,0 MNOK | 13,4 MNOK | 14,6 MNOK |
| Egenkapital | 32,3 MNOK | 28,3 MNOK | 24,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 130,3 MNOK | 100,0 MNOK | 100,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5879313.
Videre
Lignende selskaper
- Røros Takst AS indeks 40, nr. 5 670 · sammenlign
- Jetrondsen Eiendom AS indeks 40, nr. 5 672 · sammenlign
- Tika Eigedom AS indeks 40, nr. 5 673 · sammenlign
- Forus Safety Arena AS indeks 40, nr. 5 675 · sammenlign
- Blco Drift AS indeks 40, nr. 5 678 · sammenlign