RÅ Lab AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 890 av 2 774 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 602 av 5 164 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
RÅ Lab AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 2 768 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,5 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 42,1 % (median 12,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 20,5 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 20,0 % | 1,0 % |
| Totalrentabilitet | 18,3 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandel | 42,1 % | 12,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,37 | 2,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 1,00 |
| Omsetningsvekst | −23,8 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør RÅ Lab AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 774 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- RÅ Lab AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
RÅ Lab AS har score 60 for 2025, rang 1 602 av 5 164 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 20,5 % mot median 1,5 %. Soliditet: persentil 69 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 42,1 % mot median 12,6 %.
Svakest: Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −23,8 % mot median 5,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,96 (median 1,00).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
RÅ Lab AS hadde en driftsmargin på 20,5 % og en egenkapitalandel på 42,1 % i 2025, og er nr. 1 602 av 5 164 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 57,6 % til 42,1 % og omsetningen falt med 24 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,96 (median 1,00).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 48 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 66 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er RÅ Lab AS?
Driftsmarginen var 20,5 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,3 %.
Hvor solid er RÅ Lab AS?
Egenkapitalandelen var 42,1 % i 2025 (median 12,6 %). Gjeldsgraden var 1,37 (median 2,04).
Hvordan er likviditeten i RÅ Lab AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,96 i 2025 (median 1,00). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står RÅ Lab AS i Overnatting og servering?
RÅ Lab AS er nr. 1 602 av 5 164 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 890 av 2 774. Omsetningen endret seg −23,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 817540902
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. juli 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Skostredet 5, 5017 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. august 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Stabburet AS (100 %)
Har eierandeler i: Stabburet AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 81 | 84 | 60 | |
| Rang | 367 | 92 | 1 602 | |
| Driftsmargin | 13,6 % | 20,4 % | 20,5 % | |
| Totalrentabilitet | 42,8 % | 47,9 % | 18,3 % | |
| Egenkapitalandel | 49,8 % | 57,6 % | 42,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,63 | 2,04 | 0,96 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,6 % | −23,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,6 MNOK | 6,6 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 2,8 MNOK | 5,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 2,4 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 1,6 MNOK | 2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 1,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 3,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6998886.
Videre
Lignende selskaper
- Koriander Moss AS indeks 60, nr. 1 595 · sammenlign
- Sant AS indeks 60, nr. 1 596 · sammenlign
- Uteliv Oslo Invest AS indeks 60, nr. 1 597 · sammenlign
- Situ Food AS indeks 60, nr. 1 599 · sammenlign
- T-H Sushi AS indeks 60, nr. 1 606 · sammenlign