Copa Media AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 188 av 2 081 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 502 av 4 282 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og robusthet 37 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Copa Media AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 079 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,1 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 15,7 % (median 38,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 8,6 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 15,7 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 5,38 | 1,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | 19,2 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Copa Media AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 081 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Copa Media AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Copa Media AS har score 47 for 2025, rang 2 502 av 4 282 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare. Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 19,2 % mot median 6,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 24 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,7 % mot median 38,6 %. Likviditet: persentil 37 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,19 mot median 1,50.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +1,5, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Copa Media AS med 1,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Copa Media AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0,6 % | 4,1 % | −9,5 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −9,3 prosentpoeng |
| 2025 | 2,1 % | 4,4 % | +1,5 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | +1,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Copa Media AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Copa Media AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,0 % | 0,6 % | 2,1 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Copa Media AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,0 % | 0,6 % | 2,1 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Copa Media AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,0 % | 0,6 % | 2,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Copa Media AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,0 % | 0,6 % | 2,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Copa Media AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,0 % | 0,6 % | 2,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Copa Media AS økte 1,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,0 % | 0,6 % | 2,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Copa Media AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 15,7 % i 2025, og er nr. 2 502 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 19 % og egenkapitalandelen steg fra 10,4 % til 15,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 3 MNOK |
| P/B | 2,6 | 0 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 3 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 2 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −1 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 3 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør −59 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Software (System & Application), Computer Services, Telecom. Services, Publishing & Newspapers.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 24 | vekt 20 % |
| Likviditet | 37 | vekt 5 % |
| Vekst | 61 | vekt 25 % |
| Konsistens | 65 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Copa Media AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,6 %.
Hvor solid er Copa Media AS?
Egenkapitalandelen var 15,7 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 5,38 (median 1,07).
Hvordan er likviditeten i Copa Media AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,50).
Hvordan står Copa Media AS i Informasjon og kommunikasjon?
Copa Media AS er nr. 2 502 av 4 282 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 188 av 2 081. Omsetningen endret seg 19,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 818392222
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (59.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vestre Torggaten 12A, 5015 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. januar 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 33,3 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 33 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 41 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 39 | 47 | |
| Rang | 2 094 | 3 067 | 2 502 | |
| Driftsmargin | 10,0 % | 0,6 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | 34,4 % | 2,3 % | 8,6 % | |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 10,4 % | 15,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,12 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 31,0 % | 19,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,3 MNOK | 5,6 MNOK | 6,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6488897.
Videre
Lignende selskaper
- Norrvik AS indeks 47, nr. 2 498 · sammenlign
- Midlaier AS indeks 47, nr. 2 501 · sammenlign
- Fjell-Ljom AS indeks 46, nr. 2 503 · sammenlign
- Medsensio AS indeks 46, nr. 2 504 · sammenlign
- PETRO.NO AS indeks 46, nr. 2 507 · sammenlign