Innore AS
Score · regnskapsår 2025
25av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 222 av 1 358 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 547 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Innore AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 358 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,8 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 7,9 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 33 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 1,8 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 5,7 % |
| Totalrentabilitet | 3,0 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandel | 7,9 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 11,67 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −19,5 % | 8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,94 MNOK | 1,60 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 25 gjør Innore AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 358 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Innore AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Innore AS har score 25 for 2025, rang 3 547 av 4 004 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 62 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 9 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −19,5 % mot median 8,6 %. Soliditet: persentil 12 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,9 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 7,9 % (median 33,5 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,43).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Innore AS med 0,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Innore AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 44 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,7 % | 4,8 % | −1,0 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −0,7 prosentpoeng |
| 2025 | 1,8 % | 5,6 % | +0,2 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Innore AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Innore AS økte 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Innore AS hadde en driftsmargin på 1,8 % og en egenkapitalandel på 7,9 % i 2025, og er nr. 3 547 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 19 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 9 MNOK |
| P/B | 3,2 | 4 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,9 % (median 33,5 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 12 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 9 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Innore AS?
Driftsmarginen var 1,8 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,0 %.
Hvor solid er Innore AS?
Egenkapitalandelen var 7,9 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 11,67 (median 1,73).
Hvordan er likviditeten i Innore AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,94 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Innore AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Innore AS er nr. 3 547 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 222 av 1 358. Omsetningen endret seg −19,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 819337772
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 8. juni 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Busedal 17, 1925 BLAKER (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.innore.eu
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 24 | 25 | |
| Rang | 3 302 | 3 488 | 3 547 | |
| Driftsmargin | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 2,8 % | 3,0 % | |
| Egenkapitalandel | 8,0 % | 7,3 % | 7,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 0,98 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,3 % | −19,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45,1 MNOK | 40,9 MNOK | 32,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,0 MNOK | 30,1 MNOK | 28,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,7 MNOK | 23,4 MNOK | 21,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 22,0 MNOK | 27,9 MNOK | 26,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,0 MNOK | 24,0 MNOK | 22,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7177123.
Videre
Lignende selskaper
- Involved Consulting AS indeks 25, nr. 3 544 · sammenlign
- Fotoetcetera AS indeks 25, nr. 3 545 · sammenlign
- Apriil Media AS indeks 25, nr. 3 546 · sammenlign
- The Pitch AS indeks 25, nr. 3 550 · sammenlign
- Lindseth Reklame AS indeks 25, nr. 3 552 · sammenlign