Innore AS
Score · regnskapsår 2023
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 138 av 1 306 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 440 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Innore AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 306 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,7 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 8,0 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 2,7 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 8,0 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 11,56 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,65 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Innore AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 306 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Innore AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Innore AS hadde en driftsmargin på 2,7 % og en egenkapitalandel på 8,0 % i 2023, og er nr. 3 440 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 9 MNOK |
| P/B | 3,2 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,0 % (median 34,2 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,93 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 12 | vekt 25 % |
| Likviditet | 12 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Innore AS?
Driftsmarginen var 2,7 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,5 %.
Hvor solid er Innore AS?
Egenkapitalandelen var 8,0 % i 2023 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 11,56 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i Innore AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,93 i 2023 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Innore AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Innore AS er nr. 3 440 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 138 av 1 306.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 819337772
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 8. juni 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Busedal 17, 1925 BLAKER (LILLESTRØM)
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.innore.eu
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 25 | 25 | |
| Rang | 3 440 | 3 643 | 3 703 | |
| Driftsmargin | 2,7 % | 1,7 % | 1,8 % | |
| Totalrentabilitet | 6,5 % | 2,8 % | 3,0 % | |
| Egenkapitalandel | 8,0 % | 7,3 % | 7,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,93 | 0,98 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,3 % | −19,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 45,1 MNOK | 40,9 MNOK | 32,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,0 MNOK | 30,1 MNOK | 28,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,7 MNOK | 23,4 MNOK | 21,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 22,0 MNOK | 27,9 MNOK | 26,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,0 MNOK | 24,0 MNOK | 22,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5442195.
Videre
Lignende selskaper
- Axess Services AS indeks 23, nr. 3 437 · sammenlign
- Q10 Offshore Service AS indeks 23, nr. 3 439 · sammenlign
- Tfc-Technical Fire Consulting AS indeks 23, nr. 3 441 · sammenlign
- Leidar Norway AS indeks 23, nr. 3 442 · sammenlign
- BRANN & Sprinklerteknikk AS indeks 23, nr. 3 443 · sammenlign