Synfaring AS

Org.nr. 820918312 · Alver · Stiftet 2018 · 41 ansatte

Score · regnskapsår 2025

62av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 137 av 547 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 027 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Synfaring AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 547 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,6 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 36,5 % (median 32,4 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter60 MNOK96 MNOK
Driftsmargin 6,6 % 5,5 % 55 %
Resultatmargin 6,0 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,8 % 12,5 % 60 %
Egenkapitalandel 36,5 % 32,4 % 55 %
Gjeldsgrad 1,74 1,98 54 %
Likviditetsgrad 1 1,82 1,34 77 %
Omsetningsvekst 11,2 % 9,9 % 53 %
Omsetning per ansatt1,47 MNOK2,99 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 62 gjør Synfaring AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (547 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Synfaring AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Oppsummert analyse

Synfaring AS har score 62 for 2025, rang 1 027 av 4 004 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 77 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,82 mot median 1,34. Konsistens: persentil 76 mot sammenlignbare.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Synfaring AS med 0,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,6 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Synfaring AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 14 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Synfaring AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20245,7 %5,2 % +1,9 prosentpoeng +0,1 prosentpoeng +1,8 prosentpoeng
20256,6 %5,5 % +0,9 prosentpoeng +0,3 prosentpoeng +0,6 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Synfaring AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Synfaring AS økte 0,9 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Synfaring AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––3,9 %5,7 %6,6 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Synfaring AS hadde en driftsmargin på 6,6 % og en egenkapitalandel på 36,5 % i 2025, og er nr. 1 027 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 27,1 % til 36,5 % og omsetningen økte med 11 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 14 MNOK og 22 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 1,9 MNOK 18,6 35 MNOK 17 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 2,9 MNOK
minus netto gjeld 0,3 MNOK
15,9 46 MNOK 22 MNOK
P/B Egenkapital: 8,7 MNOK 3,2 28 MNOK 14 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet58 vekt 30 %
Soliditet55 vekt 25 %
Likviditet77 vekt 15 %
Vekst53 vekt 15 %
Konsistens76 vekt 15 %

Varighet: 52 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Synfaring AS?

Driftsmarginen var 6,6 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,8 %.

Hvor solid er Synfaring AS?

Egenkapitalandelen var 36,5 % i 2025 (median 32,4 %). Gjeldsgraden var 1,74 (median 1,98).

Hvordan er likviditeten i Synfaring AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,82 i 2025 (median 1,34).

Hvordan står Synfaring AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Synfaring AS er nr. 1 027 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 137 av 547. Omsetningen endret seg 11,2 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

8 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Bgf AS. Personer vises ikke med navn.

Bgf AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Bgf AS ikke i datagrunnlaget
    • Rettvendt AS eid 77 % · ikke i datagrunnlaget
      • MF 1 Holding AS eid 56 % · ikke i datagrunnlaget
        • Synfaring AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 62 · nr. 1027 av 4004 i Teknisk tjenesteyting og forskning
          • Org.nr. 921446055 eid 70 % · ikke i datagrunnlaget
          • Synfaring Møre AS eid 70 % · ikke i datagrunnlaget
        • Org.nr. 927193493 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
        • MF 1 Eiendom AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
2
Sum tildelt verdi siden 2024
8,8 MNOK
Rammeavtaler
1
Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
5. juni 2026 Sjøfartsdirektoratet Tjenestekonsesjonsavtale - Godkjente foretak 8,8 MNOK 75000000
19. september 2025 Bergen kommune - Etat for bygg og eiendom Kontraktstildeling - R0005EBE - Rammeavtale Kontroll av festeanordninger 14,0 MNOK (rammeavtale) 71700000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
820918312
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
41 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
10. mai 2018 8 år i drift
Aksjekapital
0,43 MNOK
Forretningsadresse
Mjåtveitflaten 23, 5918 FREKHAUG (ALVER)
Kommune
Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Alver. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: MF 1 Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Synfaring Møre AS (70 %)

Har eierandeler i: Synfaring Møre AS (70 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks365962
Rang2 7431 2501 027
Driftsmargin3,9 %5,7 %6,6 %
Totalrentabilitet7,9 %14,2 %16,8 %
Egenkapitalandel19,9 %27,1 %36,5 %
Likviditetsgrad 11,261,661,82
Omsetningsvekst–36,6 %11,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter39,7 MNOK54,3 MNOK60,3 MNOK
Driftsresultat1,5 MNOK3,1 MNOK4,0 MNOK
Resultat før skatt1,1 MNOK2,6 MNOK3,6 MNOK
Skattekostnad0,3 MNOK0,6 MNOK0,9 MNOK
Årsresultat0,8 MNOK2,0 MNOK2,8 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,5 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler19,6 MNOK21,9 MNOK23,9 MNOK
Omløpsmidler14,5 MNOK17,3 MNOK19,9 MNOK
Egenkapital3,9 MNOK5,9 MNOK8,7 MNOK
Opptjent egenkapital3,5 MNOK5,5 MNOK8,3 MNOK
Sum gjeld15,7 MNOK15,9 MNOK15,2 MNOK
Kortsiktig gjeld11,5 MNOK10,4 MNOK10,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7105443.