Synfaring AS
Score · regnskapsår 2023
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 958 av 1 306 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 874 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Synfaring AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 306 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,9 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 19,9 % (median 34,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 3,9 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 2,8 % | 5,3 % |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 12,9 % |
| Egenkapitalandel | 19,9 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 4,02 | 1,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 15,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,97 MNOK | 1,50 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Synfaring AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 306 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Synfaring AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Synfaring AS hadde en driftsmargin på 3,9 % og en egenkapitalandel på 19,9 % i 2023, og er nr. 2 874 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 10 MNOK |
| P/B | 3,2 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Synfaring AS?
Driftsmarginen var 3,9 % i 2023, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,9 %.
Hvor solid er Synfaring AS?
Egenkapitalandelen var 19,9 % i 2023 (median 34,2 %). Gjeldsgraden var 4,02 (median 1,77).
Hvordan er likviditeten i Synfaring AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,26 i 2023 (median 1,43).
Hvordan står Synfaring AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Synfaring AS er nr. 2 874 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 958 av 1 306.
Konsernstruktur · 2025
8 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Bgf AS. Personer vises ikke med navn.
Bgf AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Bgf AS
-
Rettvendt AS
-
MF 1 Holding AS
-
Synfaring AS du er her
- Org.nr. 921446055
- Synfaring Møre AS
- Org.nr. 927193493
- MF 1 Eiendom AS
-
-
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 8,8 MNOK
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 5. juni 2026 | Sjøfartsdirektoratet | Tjenestekonsesjonsavtale - Godkjente foretak | 8,8 MNOK |
| 19. september 2025 | Bergen kommune - Etat for bygg og eiendom | Kontraktstildeling - R0005EBE - Rammeavtale Kontroll av festeanordninger | 14,0 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 820918312
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 41 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. mai 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,43 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjåtveitflaten 23, 5918 FREKHAUG (ALVER)
- Kommune
- Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: MF 1 Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- MF 1 Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Synfaring Møre AS (70 %)
Har eierandeler i: Synfaring Møre AS (70 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 58 | 62 | |
| Rang | 2 874 | 1 355 | 1 097 | |
| Driftsmargin | 3,9 % | 5,7 % | 6,6 % | |
| Totalrentabilitet | 7,9 % | 14,2 % | 16,8 % | |
| Egenkapitalandel | 19,9 % | 27,1 % | 36,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,66 | 1,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 36,6 % | 11,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39,7 MNOK | 54,3 MNOK | 60,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 3,1 MNOK | 4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 2,6 MNOK | 3,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 2,0 MNOK | 2,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,6 MNOK | 21,9 MNOK | 23,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,5 MNOK | 17,3 MNOK | 19,9 MNOK |
| Egenkapital | 3,9 MNOK | 5,9 MNOK | 8,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,5 MNOK | 5,5 MNOK | 8,3 MNOK |
| Sum gjeld | 15,7 MNOK | 15,9 MNOK | 15,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,5 MNOK | 10,4 MNOK | 10,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5148171.
Videre
Lignende selskaper
- Canoe AS indeks 36, nr. 2 872 · sammenlign
- Grid Branding AS indeks 36, nr. 2 873 · sammenlign
- Vild AS indeks 36, nr. 2 877 · sammenlign
- Evac Norway AS indeks 36, nr. 2 883 · sammenlign
- Consult1 AS indeks 36, nr. 2 885 · sammenlign