Holtedahl AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | −18,1 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | 597,4 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 71,5 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,27 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | 665,0 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Holtedahl AS med 4,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,5 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −18,1 % | 82,0 % | −4,0 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | −5,5 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Holtedahl AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Holtedahl AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −14,1 % | −18,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Holtedahl AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −14,1 % | −18,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Holtedahl AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −14,1 % | −18,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Holtedahl AS hadde en egenkapitalandel på 71,5 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 665 % og egenkapitalandelen steg fra 35,6 % til 71,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 11 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,27 (median 9,52).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −18,1 % (median 82,0 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 665,0 % (median 7,6 %); Likviditetsgrad 1 0,27 (median 9,52).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Holtedahl AS?
Driftsmarginen var −18,1 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %.
Hvor solid er Holtedahl AS?
Egenkapitalandelen var 71,5 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Holtedahl AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,27 i 2025 (median 9,52). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821145872
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. juni 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,28 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Christian Bakke, Holmenkollveien 129A, 0787 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. juli 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500A0LD59A0SCC229 fornyes 8. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 30. 0 har negativ egenkapital, og 2 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Vino Piemonte AS (0 %), Sandungen Eiendom AS (33 %), N L Austnes Holding AS (50 %), Cifero AS (50 %), H C Thauglands Trælastforretning AS (5 %), N L Austnes AS (50 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | −14,1 % | −18,1 % | |
| Totalrentabilitet | 15,0 % | 8,9 % | 3,3 % | |
| Egenkapitalandel | 70,5 % | 35,6 % | 71,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,64 | 0,01 | 0,27 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 665,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,0 MNOK | 7,5 MNOK | 25,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 2,7 MNOK | 18,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 4,9 MNOK | 7,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 3,9 MNOK | 4,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6980354.