Cifero AS
Score · regnskapsår 2025
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 736 av 833 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 086 av 2 455 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 26 og soliditet 18 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cifero AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 833 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,3 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 6,6 % (median 26,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 3,3 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | 8,4 % | 23,9 % |
| Egenkapitalandel | 6,6 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | 14,14 | 2,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,80 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 19,0 % | 8,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,10 MNOK | 1,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Cifero AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (833 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cifero AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Cifero AS har score 32 for 2025, rang 2 086 av 2 455 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 74 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 19,0 % mot median 8,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 5 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,80 mot median 1,29. Soliditet: persentil 18 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,6 % mot median 26,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,6 % (median 26,2 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,29).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 5,7 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −4,6, bransjen +1,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Cifero AS med 4,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Cifero AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 14 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7,9 % | 8,7 % | +4,4 prosentpoeng | −0,8 prosentpoeng | +5,2 prosentpoeng |
| 2025 | 3,3 % | 9,7 % | −4,6 prosentpoeng | +1,0 prosentpoeng | −5,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cifero AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Cifero AS falt 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,5 % | 7,9 % | 3,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Cifero AS falt 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,5 % | 7,9 % | 3,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Cifero AS falt 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,5 % | 7,9 % | 3,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Cifero AS falt 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,5 % | 7,9 % | 3,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Cifero AS falt 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,5 % | 7,9 % | 3,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Cifero AS falt 4,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,5 % | 7,9 % | 3,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cifero AS hadde en driftsmargin på 3,3 % og en egenkapitalandel på 6,6 % i 2025, og er nr. 2 086 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 7,9 % til 3,3 % og omsetningen økte med 19 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 4 MNOK |
| P/B | 4,1 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,6 % (median 26,2 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,29).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 26 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 18 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | 74 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 28 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cifero AS?
Driftsmarginen var 3,3 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,4 %.
Hvor solid er Cifero AS?
Egenkapitalandelen var 6,6 % i 2025 (median 26,2 %). Gjeldsgraden var 14,14 (median 2,66).
Hvordan er likviditeten i Cifero AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,80 i 2025 (median 1,29). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Cifero AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Cifero AS er nr. 2 086 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 736 av 833. Omsetningen endret seg 19,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 989710427
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (69.202)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 7. april 2006 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Veritasveien 24, 1363 HØVIK (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.cifero.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
- Holtedahl AS · 50,0 %
- Spardama Invest AS · 50,0 %
Endring 2007–2025:
100 % av aksjene skiftet eier (2 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Nye eiere (selskaper): Holtedahl AS, Spardama Invest AS
Utgått (selskaper): Varadmin LIMITED
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 29 | 32 | |
| Rang | 2 114 | 2 133 | 2 086 | |
| Driftsmargin | 3,5 % | 7,9 % | 3,3 % | |
| Totalrentabilitet | 8,6 % | 17,8 % | 8,4 % | |
| Egenkapitalandel | 6,6 % | 4,4 % | 6,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 0,66 | 0,80 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,9 % | 19,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,5 MNOK | 10,1 MNOK | 12,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,9 MNOK | 4,5 MNOK | 4,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 4,3 MNOK | 4,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,6 MNOK | 4,3 MNOK | 4,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7207864.
Videre
Lignende selskaper
- Stico Consult AS indeks 32, nr. 2 072 · sammenlign
- Socentral AS indeks 32, nr. 2 077 · sammenlign
- A til Å Regnskap AS indeks 32, nr. 2 081 · sammenlign
- Aleap AS indeks 32, nr. 2 092 · sammenlign
- BW Energy Norway Management AS indeks 32, nr. 2 093 · sammenlign