Noa AS
Score · regnskapsår 2025
24av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 052 av 1 181 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 675 av 2 930 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Noa AS ligger 25 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 179 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −5,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 3,2 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −5,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −9,2 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −10,3 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 3,2 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 30,69 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,13 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | 27,2 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 24 gjør Noa AS det bedre enn 11 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 181 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Noa AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Noa AS har score 24 for 2025, rang 2 675 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 71 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 27,2 % mot median 5,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,13 mot median 1,52. Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 3,2 % mot median 38,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,4 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,13 (median 1,52).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 3,2 % (median 38,0 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −9,2 % (median 4,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Noa AS hadde en driftsmargin på −5,3 % og en egenkapitalandel på 3,2 % i 2025, og er nr. 2 675 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −29,1 % til −5,3 % og omsetningen økte med 27 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,13 (median 1,52).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,2 % (median 38,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −9,2 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,3 % (median 4,5 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 27,2 % (median 5,5 %); Likviditetsgrad 1 0,13 (median 1,52).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 23 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 11 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 71 | vekt 15 % |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Varighet: 24 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Noa AS?
Driftsmarginen var −5,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Noa AS?
Egenkapitalandelen var 3,2 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 30,69 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Noa AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,13 i 2025 (median 1,52). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Noa AS i Informasjon og kommunikasjon?
Noa AS er nr. 2 675 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 052 av 1 181. Omsetningen endret seg 27,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821167922
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. juni 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Krushammarvegen 11, 6065 ULSTEINVIK
- Kommune
- Ulstein rang 6 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 16. juli 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 9 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 59,2 % · tre største 84,2 %
- Fordeling
- selskaper 21 % · privatpersoner 79 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 69 %
- Eiere over 60 år
- 3 % av personeierne sine aksjer (medianalder 57 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
- Kgdi Holding AS · 10,0 %
- Delta Finans AS · 4,2 %
- Johama AS · 4,2 %
- Karusell AS · 1,7 %
- Black Box Holding AS · 0,8 %
- 4 privatpersoner · 79,2 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 20 | 24 | |
| Rang | 2 304 | 2 711 | 2 675 | |
| Driftsmargin | −22,8 % | −29,1 % | −5,3 % | |
| Totalrentabilitet | −20,9 % | −31,9 % | −10,3 % | |
| Egenkapitalandel | 47,8 % | 15,1 % | 3,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 0,16 | 0,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,8 % | 27,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | −0,5 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | −0,6 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | −0,6 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,9 MNOK | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6376113.
Videre
Lignende selskaper
- Techep AS indeks 24, nr. 2 664 · sammenlign
- Crowdcomms Nordic AS indeks 24, nr. 2 666 · sammenlign
- Lawai AS indeks 24, nr. 2 676 · sammenlign
- Mikalsen Utvikling AS indeks 24, nr. 2 677 · sammenlign
- 73 Eyes Film Production AS indeks 24, nr. 2 679 · sammenlign