Talentech Group AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 168 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 531 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 87 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Talentech Group AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 101 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,6 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 70,6 % (median 34,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 18,6 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −65,0 % | 5,0 % |
| Totalrentabilitet | 2,5 % | 9,1 % |
| Egenkapitalandel | 70,6 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,73 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 25,9 % | 7,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Talentech Group AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 101 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Talentech Group AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Talentech Group AS har score 67 for 2025, rang 531 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 87 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 70,6 % mot median 34,3 %. Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 25,9 % mot median 7,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −65,0 % (median 5,0 %).
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 5,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +5,5, bransjen +0,3 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Talentech Group AS med 5,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Talentech Group AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13,1 % | 4,5 % | +4,2 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +4,2 prosentpoeng |
| 2025 | 18,6 % | 4,8 % | +5,5 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | +5,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Talentech Group AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Talentech Group AS økte 5,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,8 % | 13,1 % | 18,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Talentech Group AS økte 5,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,8 % | 13,1 % | 18,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Talentech Group AS økte 5,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,8 % | 13,1 % | 18,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Talentech Group AS økte 5,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,8 % | 13,1 % | 18,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Talentech Group AS økte 5,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,8 % | 13,1 % | 18,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Talentech Group AS økte 5,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 8,8 % | 13,1 % | 18,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Talentech Group AS hadde en driftsmargin på 18,6 % og en egenkapitalandel på 70,6 % i 2025, og er nr. 531 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 43,7 % til 70,6 % og driftsmarginen steg fra 13,1 % til 18,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 880 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | gjeld over verdi |
| P/B | 2,6 | 880 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 39 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 24 % for størrelse (småbedriftspremie 2 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −65,0 % (median 5,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 13,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 59 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 87 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Talentech Group AS?
Driftsmarginen var 18,6 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Talentech Group AS?
Egenkapitalandelen var 70,6 % i 2025 (median 34,3 %). Gjeldsgraden var 0,42 (median 1,62).
Hvordan er likviditeten i Talentech Group AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,73 i 2025 (median 1,33).
Hvordan står Talentech Group AS i Informasjon og kommunikasjon?
Talentech Group AS er nr. 531 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 168 av 1 101. Omsetningen endret seg 25,9 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i HR Nordic Invest AS.
HR Nordic Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
HR Nordic Invest AS
-
Talentech Group AS du er her
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 822055362
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (63.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. desember 2018 7 år i drift
- Aksjekapital
- 1,84 MNOK
- Forretningsadresse
- Nydalsveien 12B, 0484 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700P7CBACMRZYBZ76 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: HR Nordic Invest AS (100 %)
Øverste eier: HR Nordic Invest AS
- HR Nordic Invest AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Talentech AS (100 %)
Har eierandeler i: Talentech AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 44 | 38 | 67 | |
| Rang | 1 917 | 2 446 | 531 | |
| Driftsmargin | 8,8 % | 13,1 % | 18,6 % | |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 2,5 % | 2,5 % | |
| Egenkapitalandel | 54,5 % | 43,7 % | 70,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,50 | 0,95 | 1,73 | |
| Omsetningsvekst | – | −53,0 % | 25,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28,9 MNOK | 13,6 MNOK | 17,1 MNOK |
| Driftsresultat | 2,6 MNOK | 1,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,8 MNOK | −7,4 MNOK | −11,1 MNOK |
| Skattekostnad | −0,8 MNOK | −1,6 MNOK | −2,3 MNOK |
| Årsresultat | −3,0 MNOK | −5,9 MNOK | −8,8 MNOK |
| Finanskostnader | 25,7 MNOK | 27,5 MNOK | 31,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 635,7 MNOK | 792,0 MNOK | 786,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,9 MNOK | 23,5 MNOK | 20,8 MNOK |
| Egenkapital | 346,6 MNOK | 346,4 MNOK | 555,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −11,8 MNOK | −17,6 MNOK | −27,1 MNOK |
| Sum gjeld | 289,0 MNOK | 445,6 MNOK | 231,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 27,8 MNOK | 24,6 MNOK | 12,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7188715.
Videre
Lignende selskaper
- Tvedestrandsposten AS indeks 67, nr. 527 · sammenlign
- IT Cloud AS indeks 67, nr. 528 · sammenlign
- BV Network AS indeks 67, nr. 529 · sammenlign
- Misc Games AS indeks 67, nr. 530 · sammenlign
- Peloton Norway AS indeks 67, nr. 532 · sammenlign