Underground Golf Holding AS
Score · regnskapsår 2025
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 160 av 1 475 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 392 av 3 346 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Underground Golf Holding AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 475 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 61,5 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 28,0 % (median 19,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 61,5 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 70,9 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 34,9 % | 14,1 % |
| Egenkapitalandel | 28,0 % | 19,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,57 | 3,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,30 | 1,03 |
| Omsetningsvekst | 144,7 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,19 MNOK | 0,65 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør Underground Golf Holding AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 475 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Underground Golf Holding AS har score 72 for 2025, rang 392 av 3 346 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 98 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 144,7 % mot median 5,5 %. Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 61,5 % mot median 4,9 %.
Svakest: Konsistens: persentil 33 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Underground Golf Holding AS hadde en driftsmargin på 61,5 % og en egenkapitalandel på 28,0 % i 2025, og er nr. 392 av 3 346 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −23,1 % til 61,5 % og omsetningen økte med 145 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 74 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 74 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 68 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 98 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Underground Golf Holding AS?
Driftsmarginen var 61,5 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 34,9 %.
Hvor solid er Underground Golf Holding AS?
Egenkapitalandelen var 28,0 % i 2025 (median 19,0 %). Gjeldsgraden var 2,57 (median 3,10).
Hvordan er likviditeten i Underground Golf Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,30 i 2025 (median 1,03).
Hvordan står Underground Golf Holding AS i Overnatting og servering?
Underground Golf Holding AS er nr. 392 av 3 346 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 160 av 1 475. Omsetningen endret seg 144,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823545622
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (56.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 20. september 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 2,14 MNOK
- Forretningsadresse
- Industrigata 36, 0357 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 72 | |
| Rang | – | – | 392 | |
| Driftsmargin | 24,8 % | −23,1 % | 61,5 % | |
| Totalrentabilitet | 16,3 % | 4,2 % | 34,9 % | |
| Egenkapitalandel | 35,3 % | 30,0 % | 28,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,44 | 1,88 | 1,30 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,4 % | 144,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,9 MNOK | 5,4 MNOK | 13,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | −1,2 MNOK | 8,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,9 MNOK | 0,6 MNOK | 9,3 MNOK |
| Årsresultat | 3,0 MNOK | 0,6 MNOK | 7,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,1 MNOK | 30,6 MNOK | 27,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 22,4 MNOK | 28,9 MNOK | 25,6 MNOK |
| Egenkapital | 8,5 MNOK | 9,2 MNOK | 7,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 15,6 MNOK | 21,4 MNOK | 19,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,6 MNOK | 15,4 MNOK | 19,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6809686.
Videre
Lignende selskaper
- Citybox Danmarksplass AS indeks 72, nr. 389 · sammenlign
- Restaurant Romantica AS indeks 72, nr. 390 · sammenlign
- Mini Sushi AS indeks 72, nr. 394 · sammenlign
- BRYNE KRO & Hotell AS indeks 72, nr. 396 · sammenlign
- Kafe Jærbuen AS indeks 72, nr. 398 · sammenlign