Generator Technician Services AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 724 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 881 av 4 464 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Generator Technician Services AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,9 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 20,9 % (median 41,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 6,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 18,3 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 20,9 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,79 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,41 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 82,4 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,82 MNOK | 1,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Generator Technician Services AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Generator Technician Services AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Generator Technician Services AS har score 54 for 2025, rang 1 881 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 97 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 82,4 % mot median 5,3 %. Lønnsomhet: persentil 68 mot sammenlignbare, driftsmargin 6,9 % mot median 4,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 20 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 20,9 % mot median 41,8 %. Likviditet: persentil 34 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,41 mot median 1,73.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,1 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +2,6, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Generator Technician Services AS med 2,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Generator Technician Services AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 33 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4,3 % | 3,0 % | −2,5 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −2,4 prosentpoeng |
| 2025 | 6,9 % | 4,6 % | +2,6 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | +1,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Generator Technician Services AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Generator Technician Services AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,8 % | 4,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Generator Technician Services AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,8 % | 4,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Generator Technician Services AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,8 % | 4,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Generator Technician Services AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,8 % | 4,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Generator Technician Services AS økte 2,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 6,8 % | 4,3 % | 6,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Generator Technician Services AS hadde en driftsmargin på 6,9 % og en egenkapitalandel på 20,9 % i 2025, og er nr. 1 881 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 82 % og driftsmarginen steg fra 4,3 % til 6,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 4 MNOK |
| P/B | 3,0 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | 97 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Generator Technician Services AS?
Driftsmarginen var 6,9 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,3 %.
Hvor solid er Generator Technician Services AS?
Egenkapitalandelen var 20,9 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 3,79 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Generator Technician Services AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,41 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Generator Technician Services AS i Industri?
Generator Technician Services AS er nr. 1 881 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 724 av 1 679. Omsetningen endret seg 82,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823624042
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (33.140)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. september 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Torgveien 15A, 4016 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 50 | 54 | |
| Rang | 2 373 | 2 263 | 1 881 | |
| Driftsmargin | 6,8 % | 4,3 % | 6,9 % | |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 11,7 % | 18,3 % | |
| Egenkapitalandel | 19,5 % | 21,3 % | 20,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,23 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,3 % | 82,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 5,8 MNOK | 10,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 2,1 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,7 MNOK | 3,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 1,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6506367.
Videre
Lignende selskaper
- Capro Cases AS indeks 54, nr. 1 869 · sammenlign
- Styreg Norge AS indeks 54, nr. 1 873 · sammenlign
- Rufo AS indeks 54, nr. 1 877 · sammenlign
- House of Print AS indeks 54, nr. 1 880 · sammenlign
- Vennesla Tidende AS indeks 54, nr. 1 886 · sammenlign