Climatepoint AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 025 av 3 308 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 020 av 5 456 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og robusthet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Climatepoint AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 307 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −36,7 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 10,9 % (median 41,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −36,7 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −51,0 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −10,0 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 10,9 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | 8,16 | 1,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 1,63 |
| Omsetningsvekst | 14,6 % | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Climatepoint AS det bedre enn 9 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 308 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Climatepoint AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Climatepoint AS hadde en driftsmargin på −36,7 % og en egenkapitalandel på 10,9 % i 2024, og er nr. 5 020 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 107,8 % til −36,7 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 14,9 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 2 MNOK |
| P/B | 2,3 | 2 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 16 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 10 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 8 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 2 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden. Netto gjeld utgjør 79 % av selskapsverdien etter størrelsesjustering, så egenkapitalverdien fra EV/EBIT er følsom for feil i gjeldstallet.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (71.1): Engineering/Construction.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −51,0 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −36,7 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 20 % |
| Likviditet | 47 | vekt 5 % |
| Vekst | 32 | vekt 25 % |
| Konsistens | 21 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 39 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Climatepoint AS?
Driftsmarginen var −36,7 % i 2024, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Climatepoint AS?
Egenkapitalandelen var 10,9 % i 2024 (median 41,7 %). Gjeldsgraden var 8,16 (median 1,07).
Hvordan er likviditeten i Climatepoint AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,53 i 2024 (median 1,63).
Hvordan står Climatepoint AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Climatepoint AS er nr. 5 020 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 025 av 3 308. Omsetningen endret seg 14,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Climatepoint AS.
Climatepoint AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Climatepoint AS
- Underskudd
- 1 selskap: Climatepoint AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap gikk ut: Climatepoint Methodology AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Climatepoint AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823860862
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. november 2019 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,18 MNOK
- Forretningsadresse
- Universitetsgata 12, 0164 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. januar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 51
- Største eier
- 25,7 % · tre største 50,5 %
- Fordeling
- selskaper 85 % · privatpersoner 15 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 41 %
- Eiere over 60 år
- 1 % av personeierne sine aksjer (medianalder 46 år)
- Varsity AS · 25,7 %
- Aktia Ventures 2019 AS · 15,1 %
- Klima 2020 AS · 9,6 %
- Derwentwater Invest AS · 5,3 %
- Bno Story AS · 5,3 %
- Right Aim AS · 5,3 %
- Scherzo AS · 4,2 %
- Sorgenfri 1969 AS · 2,8 %
- Staal Holding AS · 2,4 %
- Gammen og Gagn AS · 1,9 %
- 25 privatpersoner · 15,1 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Green River Investment Management AS (100 %)
Har eierandeler i: Green River Investment Management AS (100 %), Climatepoint Methodology AS (29 %), Climatepoint AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 21 | 8 | |
| Rang | 2 016 | 5 020 | 5 477 | |
| Driftsmargin | 107,8 % | −36,7 % | −73,1 % | |
| Totalrentabilitet | 25,3 % | −10,0 % | −16,7 % | |
| Egenkapitalandel | 24,0 % | 10,9 % | −10,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 1,53 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,6 % | −41,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,4 MNOK | 3,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 3,7 MNOK | −1,4 MNOK | −1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,4 MNOK | −2,0 MNOK | −1,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 3,4 MNOK | −2,0 MNOK | −1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,8 MNOK | 14,3 MNOK | 9,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,1 MNOK | 7,5 MNOK | 5,0 MNOK |
| Egenkapital | 3,6 MNOK | 1,6 MNOK | −1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,0 MNOK | −4,0 MNOK | −6,6 MNOK |
| Sum gjeld | 11,3 MNOK | 12,7 MNOK | 10,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,3 MNOK | 4,9 MNOK | 4,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6086037.
Videre
Lignende selskaper
- CENTER TAKST & Prosjekt AS indeks 21, nr. 5 018 · sammenlign
- Print on AS indeks 21, nr. 5 019 · sammenlign
- Probotic AS indeks 21, nr. 5 021 · sammenlign
- Klemetsrud Dyreklinikk AS indeks 21, nr. 5 022 · sammenlign
- Fotobaren AS indeks 21, nr. 5 023 · sammenlign