Vandre AS

Org.nr. 824735972 · Krødsherad · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −1 181,5 % 3,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −1 184,1 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −99,0 % 8,1 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 31,3 % 27,1 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 2,19 1,65 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 4,01 1,27 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 14,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Vandre AS hadde en egenkapitalandel på 31,3 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −4,1 MNOK 17,3 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −4,1 MNOK 14,1 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,3 MNOK 2,7 4 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1 184,1 % (median 3,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −1 181,5 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Vandre AS?

Driftsmarginen var −1 181,5 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −99,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Vandre AS?

Egenkapitalandelen var 31,3 % i 2023 (median 27,1 %). Gjeldsgraden var 2,19 (median 1,65).

Hvordan er likviditeten i Vandre AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,01 i 2023 (median 1,27).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
824735972
Org.form
AS
Sektor
Forretningsmessig tjenesteyting (77.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
17. februar 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,12 MNOK
Forretningsadresse
Sundvollhovet 60, 3535 KRØDEREN (KRØDSHERAD)
Kommune
Krødsherad rang 3–17 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Krødsherad. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
45
Største eier
13,6 % · tre største 34,7 %
Fordeling
selskaper 94 % · privatpersoner 6 % · utenlandske 0 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 34 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––38
Rang––2 153
Driftsmargin−1 181,5 %−217,4 %−67,6 %
Totalrentabilitet−99,0 %−91,6 %−22,4 %
Egenkapitalandel31,3 %−12,0 %25,5 %
Likviditetsgrad 14,013,664,15
Omsetningsvekst–147,9 %25,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,3 MNOK0,9 MNOK1,1 MNOK
Driftsresultat−4,1 MNOK−1,9 MNOK−0,7 MNOK
Resultat før skatt−4,1 MNOK−1,9 MNOK−0,8 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−4,1 MNOK−1,9 MNOK−0,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK–0,0 MNOK
Sum eiendeler4,2 MNOK2,0 MNOK3,3 MNOK
Omløpsmidler3,4 MNOK1,0 MNOK1,8 MNOK
Egenkapital1,3 MNOK−0,2 MNOK0,8 MNOK
Opptjent egenkapital−9,4 MNOK−11,2 MNOK−12,0 MNOK
Sum gjeld2,9 MNOK2,3 MNOK2,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,9 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5244201.