Vandre AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −217,4 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | −215,4 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | −91,6 % | 8,3 % |
| Egenkapitalandel | −12,0 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,66 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 147,9 % | 8,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Vandre AS hadde en egenkapitalandel på −12,0 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −1 181,5 % til −217,4 % og omsetningen økte med 148 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,1 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,7 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −12,0 % (median 26,7 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −215,4 % (median 2,9 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −217,4 % (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vandre AS?
Driftsmarginen var −217,4 % i 2024, mot en median på 3,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −91,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Vandre AS?
Egenkapitalandelen var −12,0 % i 2024 (median 26,7 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Vandre AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,66 i 2024 (median 1,26).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 824735972
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (77.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. februar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Sundvollhovet 60, 3535 KRØDEREN (KRØDSHERAD)
- Kommune
- Krødsherad rang 3–17 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 45
- Største eier
- 13,6 % · tre største 34,7 %
- Fordeling
- selskaper 94 % · privatpersoner 6 % · utenlandske 0 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 34 år)
- Våren AS · 13,6 %
- Kjernaas Invest AS · 11,1 %
- Vandre Aksjonærselskap AS · 10,0 %
- Henri Holding AS · 9,0 %
- Tenvik Kapital AS · 6,2 %
- Guajiro Holding AS · 5,2 %
- Langlo Holding AS · 4,9 %
- Knut Green Holding AS · 4,8 %
- Akk Investment AS · 4,4 %
- Thefactory Norway Fund i AS · 4,2 %
- 20 privatpersoner · 6,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 38 | |
| Rang | – | – | 2 154 | |
| Driftsmargin | −1 181,5 % | −217,4 % | −67,6 % | |
| Totalrentabilitet | −99,0 % | −91,6 % | −22,4 % | |
| Egenkapitalandel | 31,3 % | −12,0 % | 25,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,01 | 3,66 | 4,15 | |
| Omsetningsvekst | – | 147,9 % | 25,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | −4,1 MNOK | −1,9 MNOK | −0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,1 MNOK | −1,9 MNOK | −0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −4,1 MNOK | −1,9 MNOK | −0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,2 MNOK | 2,0 MNOK | 3,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,4 MNOK | 1,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −9,4 MNOK | −11,2 MNOK | −12,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,9 MNOK | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5899847.