While AS
Score · regnskapsår 2023
92av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 16 av 1 234 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 32 av 2 801 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
While AS ligger 44 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 1 234 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 31,6 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 89,1 % (median 39,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 31,6 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 64,6 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 60,0 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 39,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,86 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 92 gjør While AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 234 selskaper) i 2023.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
While AS hadde en driftsmargin på 31,6 % og en egenkapitalandel på 89,1 % i 2023, og er nr. 32 av 2 801 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 31,6 % (median 4,2 %); Egenkapitalandel 89,1 % (median 39,4 %); Likviditetsgrad 1 8,86 (median 1,50).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 36,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 96 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er While AS?
Driftsmarginen var 31,6 % i 2023, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 60,0 %.
Hvor solid er While AS?
Egenkapitalandelen var 89,1 % i 2023 (median 39,4 %). Gjeldsgraden var 0,12 (median 1,14).
Hvordan er likviditeten i While AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,86 i 2023 (median 1,50).
Hvordan står While AS i Informasjon og kommunikasjon?
While AS er nr. 32 av 2 801 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 16 av 1 234.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 824772312
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. mars 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Fredrik Soløy, Landingsveien 134, 0767 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 30. desember 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900TG8BQM01WX3V93 fornyes 9. juni 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 92 | – | – | |
| Rang | 32 | – | – | |
| Driftsmargin | 31,6 % | – | – | |
| Totalrentabilitet | 60,0 % | −9,8 % | 6,2 % | |
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 98,1 % | 99,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,86 | 51,88 | 1 040,82 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,3 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,2 MNOK | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,1 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5328097.
Videre
Lignende selskaper
- Hera Lab AS indeks 92, nr. 28 · sammenlign
- Øian Technology AS indeks 92, nr. 30 · sammenlign
- Baveco AS indeks 92, nr. 31 · sammenlign
- J.E. Kallerud Consult AS indeks 92, nr. 35 · sammenlign
- Jbit AS indeks 91, nr. 36 · sammenlign