Jbit AS
Score · regnskapsår 2025
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 97 av 1 181 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 175 av 2 930 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Jbit AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 179 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 49,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 91,9 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 49,3 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 94,7 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 19,3 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 91,9 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,05 |
| Likviditetsgrad 1 | 12,30 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | −10,4 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør Jbit AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 181 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Jbit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Jbit AS har score 76 for 2025, rang 175 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 95 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 12,30 mot median 1,52. Soliditet: persentil 93 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 91,9 % mot median 38,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 24 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,4 % mot median 5,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Jbit AS hadde en driftsmargin på 49,3 % og en egenkapitalandel på 91,9 % i 2025, og er nr. 175 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 54,5 % til 49,3 % og omsetningen falt med 10 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 17 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 17 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 49,3 % (median 4,5 %); Egenkapitalandel 91,9 % (median 38,0 %); Likviditetsgrad 1 12,30 (median 1,52).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 24 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 82 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Jbit AS?
Driftsmarginen var 49,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,3 %.
Hvor solid er Jbit AS?
Egenkapitalandelen var 91,9 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 0,09 (median 1,05).
Hvordan er likviditeten i Jbit AS?
Likviditetsgrad 1 var 12,30 i 2025 (median 1,52).
Hvordan står Jbit AS i Informasjon og kommunikasjon?
Jbit AS er nr. 175 av 2 930 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 97 av 1 181. Omsetningen endret seg −10,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916214588
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. november 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Malerhaugveien 34F, 0661 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. november 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300HB1VWB38KFD751 fornyes 4. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 39. 0 har negativ egenkapital, og 0 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Elmera Group ASA (0 %), Mowi ASA (0 %), Aker BP ASA (0 %), Yara International ASA (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 91 | 79 | 76 | |
| Rang | 36 | 118 | 175 | |
| Driftsmargin | 61,5 % | 54,5 % | 49,3 % | |
| Totalrentabilitet | 30,3 % | 26,0 % | 19,3 % | |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 90,7 % | 91,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,60 | 10,75 | 12,30 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,8 % | −10,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK | 2,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,3 MNOK | 8,8 MNOK | 10,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,3 MNOK | 8,8 MNOK | 10,3 MNOK |
| Egenkapital | 6,5 MNOK | 8,0 MNOK | 9,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,4 MNOK | 8,0 MNOK | 9,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7030556.
Videre
Lignende selskaper
- Norse R&D AS indeks 76, nr. 173 · sammenlign
- Upwind AS indeks 76, nr. 178 · sammenlign
- Resilience Lab AS indeks 76, nr. 179 · sammenlign
- Incendi AS indeks 76, nr. 180 · sammenlign
- Inet Media AS indeks 75, nr. 183 · sammenlign