Hardangervidda AS
Score · regnskapsår 2025
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 204 av 2 775 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 342 av 5 169 · Overnatting og servering
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hardangervidda AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 2 769 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,4 % (median 1,5 %) og egenkapitalandel 50,4 % (median 12,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 5 MNOK |
| Driftsmargin | 8,4 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 1,0 % |
| Totalrentabilitet | 38,2 % | 5,2 % |
| Egenkapitalandel | 50,4 % | 12,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,98 | 2,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,00 |
| Omsetningsvekst | 40,9 % | 5,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Hardangervidda AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 775 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hardangervidda AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hardangervidda AS har score 77 for 2025, rang 342 av 5 169 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 40,9 % mot median 5,5 %. Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,4 % mot median 1,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hardangervidda AS hadde en driftsmargin på 8,4 % og en egenkapitalandel på 50,4 % i 2025, og er nr. 342 av 5 169 rangerte selskaper i Overnatting og servering.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 28,1 % til 50,4 % og omsetningen økte med 41 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hardangervidda AS?
Driftsmarginen var 8,4 % i 2025, mot en median på 1,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,2 %.
Hvor solid er Hardangervidda AS?
Egenkapitalandelen var 50,4 % i 2025 (median 12,6 %). Gjeldsgraden var 0,98 (median 2,04).
Hvordan er likviditeten i Hardangervidda AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2025 (median 1,00).
Hvordan står Hardangervidda AS i Overnatting og servering?
Hardangervidda AS er nr. 342 av 5 169 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 204 av 2 775. Omsetningen endret seg 40,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826435232
- Org.form
- AS
- Sektor
- Overnatting og servering (55.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vikugrendvegen 153, 3630 RØDBERG (NORE OG UVDAL)
- Kommune
- Nore og Uvdal rang 9–21 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. januar 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 61 | 77 | |
| Rang | 3 382 | 1 387 | 342 | |
| Driftsmargin | −2,2 % | 6,9 % | 8,4 % | |
| Totalrentabilitet | −11,8 % | 29,5 % | 38,2 % | |
| Egenkapitalandel | 5,9 % | 28,1 % | 50,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 1,11 | 1,33 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % | 40,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 3,1 MNOK | 4,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6354685.
Videre
Lignende selskaper
- STORO GRILL & Cafe AS indeks 77, nr. 339 · sammenlign
- Skolestua Gjestegård AS indeks 77, nr. 341 · sammenlign
- Billingen Seterpensjonat AS indeks 77, nr. 343 · sammenlign
- Dovregubbens Fjellstove AS indeks 77, nr. 344 · sammenlign
- Golden Indisk Restaurant AS indeks 77, nr. 345 · sammenlign