Ryfy Tech AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 453 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 121 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ryfy Tech AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 318 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,3 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 36,0 % (median 38,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 7,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | 30,8 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 36,0 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,78 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | 137,8 % | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Ryfy Tech AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Ryfy Tech AS har score 57 for 2025, rang 1 121 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 137,8 % mot median 6,2 %. Lønnsomhet: persentil 68 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,3 % mot median 3,9 %.
Svakest: Konsistens: persentil 38 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 4,1 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +5,0, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Ryfy Tech AS med 5,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,3 % | 3,9 % | +5,0 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +4,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Ryfy Tech AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Ryfy Tech AS økte 5,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 2,4 % | 7,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Ryfy Tech AS økte 5,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 2,4 % | 7,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Ryfy Tech AS økte 5,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 2,4 % | 7,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Ryfy Tech AS økte 5,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 2,4 % | 7,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Ryfy Tech AS økte 5,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 2,4 % | 7,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Ryfy Tech AS økte 5,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | 2,4 % | 7,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Ryfy Tech AS hadde en driftsmargin på 7,3 % og en egenkapitalandel på 36,0 % i 2025, og er nr. 1 121 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 138 % og egenkapitalandelen steg fra 19,8 % til 36,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 1 MNOK |
| P/B | 2,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 43 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ryfy Tech AS?
Driftsmarginen var 7,3 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,8 %.
Hvor solid er Ryfy Tech AS?
Egenkapitalandelen var 36,0 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 1,78 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Ryfy Tech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,32 i 2025 (median 1,52).
Hvordan står Ryfy Tech AS i Informasjon og kommunikasjon?
Ryfy Tech AS er nr. 1 121 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 453 av 1 320. Omsetningen endret seg 137,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828192302
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. november 2021 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Frams gate 13, 4016 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. november 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Firi AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 57 | |
| Rang | – | – | 1 121 | |
| Driftsmargin | – | 2,4 % | 7,3 % | |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 9,5 % | 30,8 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 19,8 % | 36,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 0,94 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 137,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 0,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | – | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6962108.
Videre
Lignende selskaper
- Itsense AS indeks 57, nr. 1 115 · sammenlign
- Adminflow AS indeks 57, nr. 1 116 · sammenlign
- Glåmstad AS indeks 57, nr. 1 119 · sammenlign
- Agile Interactive AS indeks 57, nr. 1 120 · sammenlign
- Finansmodell 1 AS indeks 57, nr. 1 128 · sammenlign