Iccircle AS
Score · regnskapsår 2024
16av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 305 av 1 361 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 900 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og soliditet 7 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Iccircle AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 361 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −0,7 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 3,6 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −0,7 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | −2,0 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 3,6 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | 26,64 | 1,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −62,8 % | 7,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 16 gjør Iccircle AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 361 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Iccircle AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Iccircle AS hadde en driftsmargin på −0,7 % og en egenkapitalandel på 3,6 % i 2024, og er nr. 3 900 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: omsetningen falt med 63 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,6 % (median 32,6 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,6 % (median 5,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,7 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 23 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 7 | vekt 25 % |
| Likviditet | 21 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Varighet: 16 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Iccircle AS?
Driftsmarginen var −0,7 % i 2024, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Iccircle AS?
Egenkapitalandelen var 3,6 % i 2024 (median 32,6 %). Gjeldsgraden var 26,64 (median 1,93).
Hvordan er likviditeten i Iccircle AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,04 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Iccircle AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Iccircle AS er nr. 3 900 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 305 av 1 361. Omsetningen endret seg −62,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828339702
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. november 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Enter Norway Accounting AS, St. Olavs plass 3, 0165 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 %
- Fordeling
- selskaper 30 % · privatpersoner 70 % · utenlandske 90 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
- Createc LTD (Storbritannia) · 20,0 %
- Catenda AS · 10,0 %
- 1 privatpersoner · 70,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 16 | 16 | 33 | |
| Rang | 3 674 | 3 900 | 3 357 | |
| Driftsmargin | −0,8 % | −0,7 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | −3,0 % | −2,0 % | 1,4 % | |
| Egenkapitalandel | 2,4 % | 3,6 % | 4,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,04 | 1,04 | |
| Omsetningsvekst | – | −62,8 % | 49,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41,1 MNOK | 15,3 MNOK | 22,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 11,3 MNOK | 4,9 MNOK | 6,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,3 MNOK | 4,9 MNOK | 6,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 11,0 MNOK | 4,7 MNOK | 6,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,0 MNOK | 4,7 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5901305.
Videre
Lignende selskaper
- Apriil Media AS indeks 16, nr. 3 895 · sammenlign
- Fenix Media Group AS indeks 16, nr. 3 898 · sammenlign
- Eagle Offshore AS indeks 16, nr. 3 899 · sammenlign
- Hammertech AS indeks 16, nr. 3 902 · sammenlign
- Tangen Engineering AS indeks 15, nr. 3 909 · sammenlign