Complementum AS
Score · regnskapsår 2023
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 615 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 116 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Complementum AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 13,4 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 49,3 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 13,4 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 13,4 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 29,6 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 49,3 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,03 | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Complementum AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Complementum AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Complementum AS hadde en driftsmargin på 13,4 % og en egenkapitalandel på 49,3 % i 2023, og er nr. 1 116 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 3 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 25 % |
| Likviditet | 53 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Complementum AS?
Driftsmarginen var 13,4 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,6 %.
Hvor solid er Complementum AS?
Egenkapitalandelen var 49,3 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 1,03 (median 1,21).
Hvordan er likviditeten i Complementum AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2023 (median 1,57).
Hvordan står Complementum AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Complementum AS er nr. 1 116 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 615 av 2 185.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828468782
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. desember 2021 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Gundersens gate 9, 3181 HORTEN
- Kommune
- Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. januar 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500B6CC91F6D73D02 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 54 | 42 | |
| Rang | 1 116 | 1 695 | 2 795 | |
| Driftsmargin | 13,4 % | 6,4 % | −6,9 % | |
| Totalrentabilitet | 29,6 % | 15,0 % | −24,1 % | |
| Egenkapitalandel | 49,3 % | 48,1 % | 60,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,58 | 2,46 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,7 % | −35,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 3,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4572971.
Videre
Lignende selskaper
- Konsepta AS indeks 63, nr. 1 107 · sammenlign
- Vassdraget AS indeks 63, nr. 1 110 · sammenlign
- Alver Dyreklinikk AS indeks 63, nr. 1 112 · sammenlign
- TB Printsolutions AS indeks 63, nr. 1 118 · sammenlign
- Fotograf Elisabeth Tønnessen AS indeks 63, nr. 1 119 · sammenlign