Complementum AS
Score · regnskapsår 2024
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 895 av 2 165 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 695 av 4 104 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 53 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Complementum AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 2 165 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,4 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 48,1 % (median 41,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 6,4 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 6,5 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 15,0 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 48,1 % | 41,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 9,7 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Complementum AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 165 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Complementum AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Complementum AS hadde en driftsmargin på 6,4 % og en egenkapitalandel på 48,1 % i 2024, og er nr. 1 695 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 13,4 % til 6,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 3 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 53 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Complementum AS?
Driftsmarginen var 6,4 % i 2024, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,0 %.
Hvor solid er Complementum AS?
Egenkapitalandelen var 48,1 % i 2024 (median 41,5 %). Gjeldsgraden var 1,08 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Complementum AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,58 i 2024 (median 1,61).
Hvordan står Complementum AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Complementum AS er nr. 1 695 av 4 104 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 895 av 2 165. Omsetningen endret seg 9,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828468782
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. desember 2021 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Gundersens gate 9, 3181 HORTEN
- Kommune
- Horten rang 20–27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 4. januar 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500B6CC91F6D73D02 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 63 | 54 | 42 | |
| Rang | 1 116 | 1 695 | 2 795 | |
| Driftsmargin | 13,4 % | 6,4 % | −6,9 % | |
| Totalrentabilitet | 29,6 % | 15,0 % | −24,1 % | |
| Egenkapitalandel | 49,3 % | 48,1 % | 60,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,58 | 2,46 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,7 % | −35,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 3,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5570225.
Videre
Lignende selskaper
- LA VITA È Bella AS indeks 54, nr. 1 682 · sammenlign
- 4 D Design AS indeks 54, nr. 1 684 · sammenlign
- ØS Konstruksjon AS indeks 54, nr. 1 689 · sammenlign
- Mindyrlege AS indeks 54, nr. 1 696 · sammenlign
- Pga AS indeks 54, nr. 1 700 · sammenlign