Komplhex AS
Score · regnskapsår 2023
85av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 82 av 1 234 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 139 av 2 801 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Komplhex AS ligger 37 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 1 234 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 61,7 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 70,9 % (median 39,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 61,7 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 64,2 % | 4,1 % |
| Totalrentabilitet | 58,5 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 70,9 % | 39,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,41 | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,43 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 85 gjør Komplhex AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 234 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Komplhex AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Komplhex AS hadde en driftsmargin på 61,7 % og en egenkapitalandel på 70,9 % i 2023, og er nr. 139 av 2 801 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 18 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 61,7 % (median 4,2 %); Egenkapitalandel 70,9 % (median 39,4 %); Likviditetsgrad 1 3,43 (median 1,50).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 85 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Komplhex AS?
Driftsmarginen var 61,7 % i 2023, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 58,5 %.
Hvor solid er Komplhex AS?
Egenkapitalandelen var 70,9 % i 2023 (median 39,4 %). Gjeldsgraden var 0,41 (median 1,14).
Hvordan er likviditeten i Komplhex AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,43 i 2023 (median 1,50).
Hvordan står Komplhex AS i Informasjon og kommunikasjon?
Komplhex AS er nr. 139 av 2 801 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 82 av 1 234.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828617672
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Lunnestien 13, 0690 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 75 | 80 | |
| Rang | 139 | 200 | 95 | |
| Driftsmargin | 61,7 % | 80,6 % | 86,0 % | |
| Totalrentabilitet | 58,5 % | 63,7 % | 67,0 % | |
| Egenkapitalandel | 70,9 % | 55,7 % | 68,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,43 | 2,26 | 3,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 70,8 % | 60,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 5,3 MNOK | 8,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 4,3 MNOK | 7,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 4,3 MNOK | 7,9 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 3,4 MNOK | 6,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 6,9 MNOK | 11,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 6,9 MNOK | 11,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 3,9 MNOK | 8,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,4 MNOK | 3,8 MNOK | 8,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5256739.
Videre
Lignende selskaper
- Ajuell Consulting AS indeks 85, nr. 134 · sammenlign
- Stærk Film AS indeks 85, nr. 135 · sammenlign
- Rita Medier og Produksjon AS indeks 85, nr. 136 · sammenlign
- Eritreum AS indeks 85, nr. 138 · sammenlign
- Magnus Hermansson AS indeks 85, nr. 140 · sammenlign