Komplhex AS
Score · regnskapsår 2024
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 109 av 1 214 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 200 av 2 907 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Komplhex AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 214 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 80,6 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 55,7 % (median 40,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 80,6 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 82,2 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 63,7 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 55,7 % | 40,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,80 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,26 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 70,8 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Komplhex AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 214 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Komplhex AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Komplhex AS hadde en driftsmargin på 80,6 % og en egenkapitalandel på 55,7 % i 2024, og er nr. 200 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 61,7 % til 80,6 % og omsetningen økte med 71 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 37 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 34 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 37 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 95 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 84 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 80 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Komplhex AS?
Driftsmarginen var 80,6 % i 2024, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 63,7 %.
Hvor solid er Komplhex AS?
Egenkapitalandelen var 55,7 % i 2024 (median 40,1 %). Gjeldsgraden var 0,80 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Komplhex AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,26 i 2024 (median 1,55).
Hvordan står Komplhex AS i Informasjon og kommunikasjon?
Komplhex AS er nr. 200 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 109 av 1 214. Omsetningen endret seg 70,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 828617672
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. januar 2022 4 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Lunnestien 13, 0690 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 75 | 80 | |
| Rang | 139 | 200 | 95 | |
| Driftsmargin | 61,7 % | 80,6 % | 86,0 % | |
| Totalrentabilitet | 58,5 % | 63,7 % | 67,0 % | |
| Egenkapitalandel | 70,9 % | 55,7 % | 68,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,43 | 2,26 | 3,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 70,8 % | 60,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 5,3 MNOK | 8,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 4,3 MNOK | 7,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 4,3 MNOK | 7,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 3,4 MNOK | 6,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 6,9 MNOK | 11,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 6,9 MNOK | 11,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,5 MNOK | 3,9 MNOK | 8,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,4 MNOK | 3,8 MNOK | 8,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 3,1 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6172383.
Videre
Lignende selskaper
- Bee612 AS indeks 75, nr. 196 · sammenlign
- Fellestrust AS indeks 75, nr. 197 · sammenlign
- Roar Film AS indeks 75, nr. 199 · sammenlign
- Micronord AS indeks 75, nr. 201 · sammenlign
- Aakerholt AS indeks 75, nr. 202 · sammenlign