Catchwise AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 240 av 1 089 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 446 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Catchwise AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 087 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,2 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 98,5 % (median 38,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −7,2 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 98,5 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 1,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 68,45 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 212,4 % | 4,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,73 MNOK | 0,72 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Catchwise AS det bedre enn 78 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 089 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Catchwise AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Catchwise AS har score 65 for 2025, rang 446 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 99 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 68,45 mot median 1,53. Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 98,5 % mot median 38,8 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 24 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,2 % mot median 5,7 %. Konsistens: persentil 31 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,6 % (median 5,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −7,2 % (median 5,7 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Catchwise AS hadde en driftsmargin på −7,2 % og en egenkapitalandel på 98,5 % i 2025, og er nr. 446 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −150,6 % til −7,2 % og omsetningen økte med 212 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,6 % (median 5,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,2 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 19,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Catchwise AS?
Driftsmarginen var −7,2 % i 2025, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Catchwise AS?
Egenkapitalandelen var 98,5 % i 2025 (median 38,8 %). Gjeldsgraden var 0,01 (median 1,02).
Hvordan er likviditeten i Catchwise AS?
Likviditetsgrad 1 var 68,45 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Catchwise AS i Informasjon og kommunikasjon?
Catchwise AS er nr. 446 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 240 av 1 089. Omsetningen endret seg 212,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 830832262
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. januar 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Fyrstikkbakken 14B, 0667 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. februar 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 63 | 65 | |
| Rang | – | 515 | 446 | |
| Driftsmargin | 47,5 % | −150,6 % | −7,2 % | |
| Totalrentabilitet | 45,7 % | −19,7 % | 0,0 % | |
| Egenkapitalandel | 80,3 % | 95,4 % | 98,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,08 | 21,67 | 68,45 | |
| Omsetningsvekst | – | 784,5 % | 212,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 1,9 MNOK | 5,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −2,8 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −2,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −2,5 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 12,8 MNOK | 12,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 12,8 MNOK | 12,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 12,2 MNOK | 12,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | −2,5 MNOK | −2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7094614.
Videre
Lignende selskaper
- Scb AS indeks 65, nr. 444 · sammenlign
- Forbord IT Prosjektledelse og Kvalitetssikring AS indeks 65, nr. 445 · sammenlign
- Tind Software AS indeks 65, nr. 450 · sammenlign
- Gentoo Norway AS indeks 65, nr. 452 · sammenlign
- ASD MEDIA & Production AS indeks 65, nr. 453 · sammenlign