Gnisten Eiendom AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −254 190,0 % | 45,4 % |
| Resultatmargin | 514 469,0 % | 20,3 % |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandel | 1,6 % | 26,3 % |
| Gjeldsgrad | 61,32 | 2,39 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,11 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Gnisten Eiendom AS hadde en egenkapitalandel på 1,6 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 22,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 0,9 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,6 % (median 26,3 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −254 190,0 % (median 45,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Gnisten Eiendom AS?
Driftsmarginen var −254 190,0 % i 2023, mot en median på 45,4 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,5 %.
Hvor solid er Gnisten Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 1,6 % i 2023 (median 26,3 %). Gjeldsgraden var 61,32 (median 2,39).
Hvordan er likviditeten i Gnisten Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,11 i 2023 (median 1,40).
Konsernstruktur · 2025
8 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Rødmyrlia Eiendom AS.
Rødmyrlia Eiendom AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Rødmyrlia Eiendom AS
-
Gnisten Eiendom AS du er her
- Merdeveien Eiendom AS
- Herkules Gummi Eiendom AS
- Rødmyrlia 39 AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 831733462
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. juni 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Merdevegen 12B, 3676 NOTODDEN
- Kommune
- Notodden rang 24–36 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 60,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Rødmyrlia Eiendom AS (60 %)
Øverste eier: Rødmyrlia Eiendom AS
- Rødmyrlia Eiendom AS · 60,0 %
- Ljos Holding AS · 40,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Extruding Eiendom AS (100 %), Øta-Bygg AS (100 %), Idrettsparken AS (100 %)
Har eierandeler i: Extruding Eiendom AS (100 %), Øta-Bygg AS (100 %), Idrettsparken AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 29 | |
| Rang | – | – | 7 073 | |
| Driftsmargin | −254 190,0 % | 46,4 % | −20,0 % | |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 1,3 % | −0,7 % | |
| Egenkapitalandel | 1,6 % | 17,6 % | 13,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,11 | 0,57 | 0,31 | |
| Omsetningsvekst | – | 801 577,0 % | 30,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | 0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | −1,1 MNOK | −1,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | −0,8 MNOK | −1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,5 MNOK | 29,7 MNOK | 29,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 5,2 MNOK | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | −0,4 MNOK | −1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 26,1 MNOK | 24,5 MNOK | 25,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 2,9 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4969247.