Vammenbær AS

Org.nr. 831913622 · Holmestrand · Stiftet 2023 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 105 av 216 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 172 av 350 · Jordbruk og skogbruk

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Vammenbær AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 216 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,6 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 68,5 % (median 46,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter4 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 0,6 % 5,1 % 33 %
Resultatmargin 0,4 % 5,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 2,4 % 8,2 % 35 %
Egenkapitalandel 68,5 % 46,1 % 72 %
Gjeldsgrad 0,46 0,75 66 %
Likviditetsgrad 1 1,05 1,75 32 %
Omsetningsvekst 9,8 % 6,7 % 54 %
Omsetning per ansatt0,49 MNOK0,49 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Vammenbær AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (216 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025Skyggelagt år er sektorens svakeste år, som stresstesten bruker.
  • Vammenbær AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Vammenbær AS har score 51 for 2025, rang 172 av 350 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 69 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 68,5 % mot median 46,1 %. Konsistens: persentil 68 mot sammenlignbare.

Svakest: Likviditet: persentil 32 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,05 mot median 1,75. Lønnsomhet: persentil 34 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,6 % mot median 5,1 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Vammenbær AS hadde en driftsmargin på 0,6 % og en egenkapitalandel på 68,5 % i 2025, og er nr. 172 av 350 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 7,1 % til 0,6 % og egenkapitalandelen falt fra 73,9 % til 68,5 %.

Vammenbær AS klarte seg omtrent som sektoren i 2025, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK
8,0 0 MNOK
P/B Egenkapital: 0,7 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2025

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var 0,6 % i 2025 (sektorens median 6,2 %), og egenkapitalandelen 68,5 %. I de andre årene var driftsmarginen 16,4 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 6,2 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet34 vekt 30 %
Soliditet69 vekt 25 %
Likviditet32 vekt 15 %
Vekst54 vekt 15 %
Konsistens68 vekt 15 %

Varighet: 65 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Vammenbær AS?

Driftsmarginen var 0,6 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,4 %.

Hvor solid er Vammenbær AS?

Egenkapitalandelen var 68,5 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 0,46 (median 0,75).

Hvordan er likviditeten i Vammenbær AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2025 (median 1,75).

Hvordan står Vammenbær AS i Jordbruk og skogbruk?

Vammenbær AS er nr. 172 av 350 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 105 av 216. Omsetningen endret seg 9,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
831913622
Org.form
AS
Sektor
Jordbruk og skogbruk (01.250)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
21. juni 2023 3 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Vammenveien 3, 3077 SANDE I VESTFOLD (HOLMESTRAND)
Kommune
Holmestrand rang 7–14 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 18. august 2023
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks707451
Rang6135172
Driftsmargin25,8 %7,1 %0,6 %
Totalrentabilitet68,2 %27,0 %2,4 %
Egenkapitalandel55,3 %73,9 %68,5 %
Likviditetsgrad 11,721,581,05
Omsetningsvekst–47,5 %9,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,4 MNOK3,5 MNOK3,9 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,6 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,9 MNOK0,9 MNOK1,0 MNOK
Omløpsmidler0,7 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital0,5 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,5 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6957834.