Monkey Wizard AS
Score · regnskapsår 2024
84av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 56 av 3 308 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 80 av 5 456 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og robusthet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Monkey Wizard AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 3 307 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 16,7 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 71,5 % (median 41,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 16,7 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 16,9 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 89,1 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 71,5 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 1,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,49 | 1,63 |
| Omsetningsvekst | 3 253,7 % | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 84 gjør Monkey Wizard AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 308 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Monkey Wizard AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Monkey Wizard AS hadde en driftsmargin på 16,7 % og en egenkapitalandel på 71,5 % i 2024, og er nr. 80 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 3 254 % og driftsmarginen steg fra 3,5 % til 16,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 2 MNOK |
| P/B | 4,1 | 1 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 3 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 2 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 0 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 2 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (73): Business & Consumer Services.
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 12,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 20 % |
| Likviditet | 81 | vekt 5 % |
| Vekst | 90 | vekt 25 % |
| Konsistens | 75 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Monkey Wizard AS?
Driftsmarginen var 16,7 % i 2024, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 89,1 %.
Hvor solid er Monkey Wizard AS?
Egenkapitalandelen var 71,5 % i 2024 (median 41,7 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,07).
Hvordan er likviditeten i Monkey Wizard AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,49 i 2024 (median 1,63).
Hvordan står Monkey Wizard AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Monkey Wizard AS er nr. 80 av 5 456 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 56 av 3 308. Omsetningen endret seg 3 253,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Monkey Wizard Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Monkey Wizard Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
-
Monkey Wizard Holding AS
- Monkey Wizard AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 832093912
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (73.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. august 2023 3 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Lille Frydenlund 4D, 3414 LIERSTRANDA
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. september 2023
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Monkey Wizard Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Monkey Wizard Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 84 | 46 | |
| Rang | – | 80 | 3 334 | |
| Driftsmargin | 3,5 % | 16,7 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 89,1 % | 4,3 % | |
| Egenkapitalandel | 63,9 % | 71,5 % | 49,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,77 | 3,49 | 1,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 3 253,7 % | 67,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 2,3 MNOK | 3,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5934165.
Videre
Lignende selskaper
- Fortius Prosjekt AS indeks 84, nr. 78 · sammenlign
- Deepnor AS indeks 84, nr. 79 · sammenlign
- Fri Agenda AS indeks 84, nr. 82 · sammenlign
- Well Consulting AS indeks 84, nr. 83 · sammenlign
- Sgc Petech AS indeks 84, nr. 84 · sammenlign