Buust AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −30,4 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −30,4 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −566,3 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | −457,2 % | 41,7 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 1,63 |
| Omsetningsvekst | – | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Buust AS hadde en egenkapitalandel på −457,2 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | ikke meningsfull |
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (74): Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −457,2 % (median 41,7 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,18 (median 1,63).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −30,4 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −30,4 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Buust AS?
Driftsmarginen var −30,4 % i 2024, mot en median på 5,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −566,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Buust AS?
Egenkapitalandelen var −457,2 % i 2024 (median 41,7 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Buust AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,18 i 2024 (median 1,63). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 833762192
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. juni 2024 2 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Granerudvegen 6, 2072 DAL (EIDSVOLL)
- Kommune
- Eidsvoll rang 12–26 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. juli 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2025
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|
| Indeks | – | 66 | |
| Rang | – | 1 118 | |
| Driftsmargin | −30,4 % | 6,0 % | |
| Totalrentabilitet | −566,3 % | 60,5 % | |
| Egenkapitalandel | −457,2 % | 21,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 1,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 936,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,4 MNOK | 4,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5560093.