Hagle AS

Org.nr. 834394952 · Oslo · Stiftet 2024

Score · regnskapsår 2025

49av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 661 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 689 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 10 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Hagle AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 318 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,8 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 1,6 % (median 38,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 16,8 % 3,9 % 73 %
Resultatmargin 17,0 % 3,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 45,6 % 8,8 % 86 %
Egenkapitalandel 1,6 % 38,6 % 17 %
Gjeldsgrad 62,22 1,06 2 %
Likviditetsgrad 1 0,80 1,52 19 %
Omsetningsvekst 53,4 % 6,2 % 80 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 49 gjør Hagle AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2024–2025

SelskapetMedian025507510020242025
  • Hagle AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Hagle AS har score 49 for 2025, rang 1 689 av 3 294 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 80 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 53,4 % mot median 6,2 %. Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,8 % mot median 3,9 %.

Svakest: Soliditet: persentil 10 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,6 % mot median 38,6 %. Likviditet: persentil 19 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,80 mot median 1,52.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Hagle AS med 43,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 43,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Driftsmarginen til Hagle AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202516,8 %3,9 % −43,0 prosentpoeng +0,8 prosentpoeng −43,8 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Hagle AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Hagle AS falt 43,0 prosentpoeng.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Hagle AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt100,0103,3108,7112,2116,7120,0 (så langt)
Endring fra året før–+3,2 %+5,3 %+3,2 %+4,0 %+2,8 %
Selskapets driftsmargin–––59,8 %16,8 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Hagle AS falt 43,0 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Hagle AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt99,6111,4126,4128,3134,2141,3 (så langt)
Endring fra året før+14,7 %+11,8 %+13,5 %+1,5 %+4,6 %+5,3 %
Selskapets driftsmargin–––59,8 %16,8 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Hagle AS falt 43,0 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Hagle AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin–––59,8 %16,8 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Hagle AS falt 43,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Hagle AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin–––59,8 %16,8 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Hagle AS falt 43,0 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Hagle AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin–––59,8 %16,8 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)

Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Hagle AS falt 43,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: IT-tjenester per år og driftsmarginen til Hagle AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt84,987,892,397,3101,5105,4 (så langt)
Endring fra året før+4,9 %+3,5 %+5,1 %+5,4 %+4,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin–––59,8 %16,8 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Hagle AS hadde en driftsmargin på 16,8 % og en egenkapitalandel på 1,6 % i 2025, og er nr. 1 689 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 59,8 % til 16,8 % og omsetningen økte med 53 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 10 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2024–2025): 1,1 MNOK 17,7 19 MNOK 10 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2024–2025): 1,4 MNOK
minus netto gjeld −0,5 MNOK
14,3 21 MNOK 10 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 2,6 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,6 % (median 38,6 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,52).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 53,4 % (median 6,2 %); Likviditetsgrad 1 0,80 (median 1,52).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet79 vekt 30 %
Soliditet10 vekt 25 %
Likviditet19 vekt 15 %
Vekst80 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 47 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Hagle AS?

Driftsmarginen var 16,8 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,6 %.

Hvor solid er Hagle AS?

Egenkapitalandelen var 1,6 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 62,22 (median 1,06).

Hvordan er likviditeten i Hagle AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,80 i 2025 (median 1,52). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Hagle AS i Informasjon og kommunikasjon?

Hagle AS er nr. 1 689 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 661 av 1 320. Omsetningen endret seg 53,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
834394952
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (59.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
13. september 2024 2 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
c/o Amber Booking AS, Thorvald Meyers gate 56B, 0552 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 1. november 2024
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2
Største eier
50,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2025

Nøkkeltall20242025Utvikling
Indeks4449
Rang2 0971 689
Driftsmargin59,8 %16,8 %
Totalrentabilitet44,1 %45,6 %
Egenkapitalandel0,7 %1,6 %
Likviditetsgrad 10,920,80
Omsetningsvekst–53,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall20242025
Driftsinntekter3,3 MNOK5,0 MNOK
Driftsresultat2,0 MNOK0,8 MNOK
Resultat før skatt2,0 MNOK0,9 MNOK
Skattekostnad0,4 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat1,5 MNOK0,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,5 MNOK1,9 MNOK
Omløpsmidler4,0 MNOK1,5 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld4,4 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld4,4 MNOK1,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6586281.