Tasteforge AS

Org.nr. 834446162 · Ås · Stiftet 2024

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −3 389,3 % 4,0 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −3 483,8 % 3,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −174,0 % 9,1 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel −179,5 % 38,3 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad – 1,05 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,57 1,50 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 6,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tasteforge AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Tasteforge AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt100,0103,3108,7112,2116,7120,0 (så langt)
Endring fra året før–+3,2 %+5,3 %+3,2 %+4,0 %+2,8 %
Selskapets driftsmargin––––−3 389,3 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon per år og driftsmarginen til Tasteforge AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt99,6111,4126,4128,3134,2141,3 (så langt)
Endring fra året før+14,7 %+11,8 %+13,5 %+1,5 %+4,6 %+5,3 %
Selskapets driftsmargin––––−3 389,3 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK per år og driftsmarginen til Tasteforge AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––––−3 389,3 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Tasteforge AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––––−3 389,3 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Tasteforge AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––––−3 389,3 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)

Lønnsindeks: IT-tjenester per år og driftsmarginen til Tasteforge AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt84,987,892,397,3101,5105,4 (så langt)
Endring fra året før+4,9 %+3,5 %+5,1 %+5,4 %+4,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin––––−3 389,3 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tasteforge AS hadde en egenkapitalandel på −179,5 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −2 195,9 % til −179,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2024–2025): −2,7 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2024–2025): −2,6 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −5,4 MNOK 2,6 – ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −179,5 % (median 38,3 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,50).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −3 483,8 % (median 3,8 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −3 389,3 % (median 4,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tasteforge AS?

Driftsmarginen var −3 389,3 % i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −174,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Tasteforge AS?

Egenkapitalandelen var −179,5 % i 2025 (median 38,3 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Tasteforge AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,57 i 2025 (median 1,50). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 51 % av aksjene i Next Frontier AS. Personer vises ikke med navn.

Next Frontier AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Next Frontier AS operativt · indeks 58 · nr. 2286 av 7895 i Eiendom
    • Tasteforge AS du er her eid 52 % · operativt · Informasjon og kommunikasjon

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
834446162
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
4. november 2024 2 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Snekkerveien 5, 1407 VINTERBRO (ÅS)
Kommune
Ås rang 2–8 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 12. november 2024
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Ås. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
8 (én eier har over halvparten)
Største eier
52,0 % · tre største 95,0 %
Fordeling
selskaper 99 % · privatpersoner 2 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
78 %
Konsernkjede
Eies av: Next Frontier AS (52 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2024–2025

Nøkkeltall20242025Utvikling
Indeks––
Rang––
Driftsmargin–−3 389,3 %
Totalrentabilitet−5 051,5 %−174,0 %
Egenkapitalandel−2 195,9 %−179,5 %
Likviditetsgrad 10,040,57
Omsetningsvekst––

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall20242025
Driftsinntekter–0,2 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−5,3 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−5,4 MNOK
Skattekostnad–0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−5,4 MNOK
Finanskostnader–0,1 MNOK
Sum eiendeler0,0 MNOK3,0 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK3,0 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK−5,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−5,4 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK8,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK5,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6817832.