Lier Asvo Holding AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 229 av 303 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 440 av 1 989 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 62 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Lier Asvo Holding AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 303 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,7 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 55,3 % (median 38,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 3,7 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 55,3 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,33 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −65,2 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Lier Asvo Holding AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (303 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Lier Asvo Holding AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Lier Asvo Holding AS har score 39 for 2025, rang 1 440 av 1 989 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 62 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 55,3 % mot median 38,6 %.
Svakest: Vekst: persentil 0 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −65,2 % mot median 5,1 %. Lønnsomhet: persentil 33 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,7 % mot median 5,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Lier Asvo Holding AS hadde en driftsmargin på 3,7 % og en egenkapitalandel på 55,3 % i 2025, og er nr. 1 440 av 1 989 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen falt med 65 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 24 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 24 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 33 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 62 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lier Asvo Holding AS?
Driftsmarginen var 3,7 % i 2025, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %.
Hvor solid er Lier Asvo Holding AS?
Egenkapitalandelen var 55,3 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 0,81 (median 1,33).
Hvordan er likviditeten i Lier Asvo Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,21 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Lier Asvo Holding AS i Helse og omsorg?
Lier Asvo Holding AS er nr. 1 440 av 1 989 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 229 av 303. Omsetningen endret seg −65,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 877218392
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. november 1996 29 år i drift
- Aksjekapital
- 0,26 MNOK
- Forretningsadresse
- Kjellstadveien 11, 3402 LIER
- Kommune
- Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.lier-asvo.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 45 | 39 | |
| Rang | 789 | 1 176 | 1 440 | |
| Driftsmargin | −0,6 % | 0,0 % | 3,7 % | |
| Totalrentabilitet | 0,2 % | 0,7 % | 1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 55,4 % | 55,9 % | 55,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,61 | 2,34 | 1,21 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,8 % | −65,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 34,0 MNOK | 36,3 MNOK | 12,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,7 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,7 MNOK | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 44,1 MNOK | 42,9 MNOK | 43,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,2 MNOK | 12,3 MNOK | 8,6 MNOK |
| Egenkapital | 24,4 MNOK | 24,0 MNOK | 24,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 24,2 MNOK | 23,7 MNOK | 23,7 MNOK |
| Sum gjeld | 19,7 MNOK | 18,9 MNOK | 19,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,7 MNOK | 5,2 MNOK | 7,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6909350.
Videre
Lignende selskaper
- 2Care Bpa AS indeks 40, nr. 1 426 · sammenlign
- Prestestien Tannlegepraksis AS indeks 39, nr. 1 434 · sammenlign
- Sterk Helse og Trening Løren AS indeks 39, nr. 1 439 · sammenlign
- Mdco Midt-Norge AS indeks 39, nr. 1 441 · sammenlign
- Fetsund Tannklinikk AS indeks 39, nr. 1 450 · sammenlign